Zivatarfelhő ​akció (2. számú nyomozóiroda 1.) 8 csillagozás

Jørn Lier Horst – Hans Jørgen Sandnes: Zivatarfelhő akció

Haraldvárosban titokzatos tolvajok garázdálkodnak. Nyoma vész többek között Monsen pék élesztőkészletének, az új stéghez szánt hordóknak és a parkban növő borókabokroknak is. A 2. számú nyomozóiroda veszi kezébe az ügyet. Tiril és Oliver a nyomkövető Nyolcas kutyával együtt indul a tettesek felkutatására. Jorn Lier Horst, akit Norvégia egyik legjobb krimiszerzőjének tartanak, ezúttal gyerekeknek írt krimisorozatot. A szerző korábban nyomozóként dolgozott a rendőrségen, a 2. számú nyomozóiroda egyes részeinek cselekményét is a valóságból vette. Gyilkosság, rablás, ujjlenyomatok, vér- és lőpornyomok. Nagy rejtélyek, csúf hazugságok és elhallgatott titkok.
Amiről olvasol, akár meg is történhetett. Akár veled is megtörténhetett volna…
Mindez persze most a gyerekeknek szól!
Új gyerekkrimisorozat színes illusztrációkkal 6-10 éveseknek

Scolar, Budapest, 2017
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632447902 · Fordította: Patat Bence · Illusztrálta: Hans Jørgen Sandnes

gab001 P
Jørn Lier Horst – Hans Jørgen Sandnes: Zivatarfelhő akció

Belelapoztam a könyvtárban, s már hoztam is haza. A kiadás minősége és a rajzok is nagyon tetszenek. A történet pedig lekötött. A rövidsége ellenére is érdekes volt a nyomozás. Valaki mindenféle dolgokat lopkod. Vajon mi a szándéka vele? Tiril, Oliver és Nyolcas egy percig sem habozik, hogy kiderítse. A könyv végén pedig további nyomozási feladatok várnak ránk. Felnőtt fejjel is élvezhető. Olvastatta magát.

Scolar, Budapest, 2017
buzavirág P
Jørn Lier Horst – Hans Jørgen Sandnes: Zivatarfelhő akció

Hála, egyre több a kínálat fiatal olvasóknak krimi és nyomozás terén. Ez a történet remek volt, egyrészt igényes a kivitelezés, kívül is, belül is, és hamar a végére lehet érni. A cselekményszál logikusan, érthetően van felvezetve, és a végén lévő fejtőrök is jópofák.

PTJulia P
Jørn Lier Horst – Hans Jørgen Sandnes: Zivatarfelhő akció

Nyomozós könyv gyerekeknek a végén böngésző jellegű feladatokkal. Egyszer olvasós kis szösszenet. A rossz fiúk pedig annyira ártalmatlanióok, hogy félő, hogy minden gyerek felcsap bűnüldözőnek. Komolyan, se egy túszul ejtés, se egy kéztörés, de még egy csúnya nézés sincs…

Zsebilany
Jørn Lier Horst – Hans Jørgen Sandnes: Zivatarfelhő akció

5 éves kislányomnak is nagyon tetszett, a végén lévő nyomozós feladatok is. Várjuk a folytatást.

2. számú nyomozóiroda sorozat · Összehasonlítás