A ​nagy utazás / Az ájulás 0 csillagozás

Jorge Semprún: A nagy utazás / Az ájulás Jorge Semprún: A nagy utazás / Az ájulás

Tizenhat ​esztendeig várt Jorge Semprun, hogy az idő megérlelje benne A nagy utazás-t. Várt türelemmel, önfegyelemmel, hogy emlék és gondolat, és mindaz, amit közölni akar az emberiséggel, megtisztuljon az esetlegesség salakjától, tiszta és természetes kapcsolatokba, hajlékony és szigorú rendbe rendeződjön.
Négy napig utazik Jorge Semprun, a politikai fogoly, a buchenwali koncentrációs tábor felé. Formentor-díjas könyve, A nagy utazás, ennek a négy napnak a története. De csak szerkezetében négy nap a regény időtartama: Semprun mesterien szerkeszti egybe a négy nap történetével az „utazás” előtti és utáni emlékeit, tulajdonképpen mindazt, amit lényegesnek, közölni valónak érez..
A francia kritikák nagy műnek nevezik Semprun könyvét. Valóban, erről az iszonyatos, megrázó témáról még soha ilyen modern, ilyen fegyelmezett művet nem írtak.
Az ájulás A nagy utazás hősének háború utáni „kalandjairól” szól. Ezek a „kalandok” oldottabb anyagból épülnek fel, még inkább… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Horizont könyvek Kriterion

Európa, Budapest, 1973