Halott ​lányok 7 csillagozás

Jorge Ibargüengoitia: Halott lányok

Mit tehetnek egy Isten háta mögötti mexikói kisváros jól menő bordélyházának tulajdonosai (az egyébként köztiszteletben álló Baladro nővérek), amikor egy váratlan tartományfőnöki rendelet lehetetlen helyzetbe hozza virágzó vállalkozásukat? Hogyan próbálják kijátszani a hatóságok éberségét, és hogyan élik börtönszerű, négy fal közé zárt életük sivár, mégis feszültségekkel terhes hétköznapjait az intézmény lányaival együtt, a kedvezőbb idők reményében? És hogyan indul meg azoknak a titokzatos haláleseteknek a lavinája, amelyek végül kétségbeesett lázadásra ösztönzik a lányokat?…
A neves (az 1983-as madridi repülőgép-szerencsétlenség áldozatául lett) mexikói író nagy sikerű regényében – amelyben az ún. „fekete humor” és a szatirikus társadalombírálat elegyedik egy bűnügyi történetbe ágyazva – minden megvan, ami egy jó lektűrhöz kell: idegborzoló szörnyűségek, nevettető véletlenek, hamis és igazi szenvedély, és hamisítatlan erotika.

Eredeti cím: Las muertas

Eredeti megjelenés éve: 1977

Európa, Budapest, 1990
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630750570 · Fordította: Xantus Judit

pikkupilvi P>!
Jorge Ibargüengoitia: Halott lányok

Nem volt teljesen világos jó darabig, milyen irányba halad a történet, mire akar kilyukadni. Az rendben van, hogy titokzatos bűnténnyel indul, de átveszik személyes beszámolók és egy narrátor a fonalat anélkül, hogy látszólag kapcsolat lenne az elmondottak között. Aztán lassan színesebbé, részletesebbé válik a Baladro nővérekről alkotott kép, a kibomló történet érdekessége pedig, hogy mindenki kompromittálódik, aki velük kapcsolatba kerül. Rothadt gyökér rothadt gyümölcsöt hoz.

M_Réka_>!
Jorge Ibargüengoitia: Halott lányok

Jó kis könyv ahhoz képest, hogy ’77es. Izgalmas, érthetően megírt lehet vele haladni bár nem túl hosszú. Sokat ugrál az időben de végül minden a helyére kerül, és a végén már minden szereplő kiléte tiszta. :D

Bal1nt>!
Jorge Ibargüengoitia: Halott lányok

Tipikus dél-amerikai regény – kicsi Vargas Llosa, kicsi Marquez.

icsraM>!
Jorge Ibargüengoitia: Halott lányok

Nekem tetszett! Izgi volt, szinte egyfolytában olvastam végig. A végefelé, mikor jöttek a bírósági dolgok, akkor már nem volt annyira izgalmas, de aztán a legvégén újra érdekes lett.

pikkupilvi P>!

Öt perce még csak arra vártam, hogy mikor kapok végre ebédet, most meg felajánlottam, hogy elviszek egy holttestet a hegyek közé.

sophie P>!

Kis falu ez. Negyvenkét háztömbből áll. A központból bármely irányba elindulva négy saroknyi séta után máris a szeméttelepen találja magát az ember. A telefonkönyv szerint huszonnyolc előfizető van Concepción de Ruizban, azok közül tizenegy a Gómez névre hallgat.