Mesék, ​melyek megtanítottak élni 20 csillagozás

A könyv ami boldoggá tesz
Jorge Bucay: Mesék, melyek megtanítottak élni

Egy ​intim és gyengéd regény-, és kézikönyv, a boldogság kereséséről.

Demian egy felajzott fiatalember, telve kiváncsisággal a világ és önmaga iránt. De nehezen tud szembenézni a mindennapok gondjaival, a problémákkal munkájában, a szerelmi életében, a családjával és a barátaival való kapcsolataiban.

Arra vágyik,hogy többet tudhasson meg önmagáról, hogy megtanulja élvezni az életet, szeretne vidáman és optimistán szembenézni az élet nehézségeivel.
Azaz arra vágyik,amire mindannyian, boldog és teljes életre.

Ekkor talál rá egy szokatlan eszközökkel operáló különleges pszichoterapeutára, Jorge-ra.

Jorge minden egyes alkalommal elmesél egy történetet:mindig az adott helyzethez illőt.
Akad közöttük tibeti, talmud, szufi fabula, klasszikus és modern mese-adaptáció csakúgy, mint a szerző által kitalált történet.

Mesék, melyek segítenek fiatal barátjának legyőzni félelmeit, és megtalálni a boldogságot.

Mesék, melyek nekünk is… (tovább)

Életmesék címmel is megjelent.

Eredeti cím: Déjame que te cuente

Eredeti megjelenés éve: 2011

Művelt Nép, Budapest, 2019
238 oldal · ISBN: 9786155905919 · Fordította: Pávai Patak Márta
Művelt Nép, Budapest, 2019
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155905902 · Fordította: Pávai Patak Márta

Jorge Bucay: Mesék, melyek megtanítottak élni A könyv ami boldoggá tesz

50 terápiás alkalom, 50 különböző történet.

Demián fiatal egyetemista, aki még a szüleivel él, széles kapcsolatrendszere van, tanulmányai mellett dolgozik, sportol és barátnője is van. Mindene megvan, de mégis úgy érzi valami nem stimmel, ezért elmegy Jorge-hoz, a terapeutához. Fiatal felnőttként keresi önmagát, életének értelmét. Ezzel szerintem mindenki tud azonosulni, ezért ajánlom mindenkinek tiszta szívvel.

50 különböző történetét mesél el Jorge, amely többek között érinti a szülőkkel való kapcsolatot, a felnőtté válástól való félelmet, a hazugságot, a hitványságot, kapzsiságot, események más nézőpontból történő megértését és sok minden mást is. Mindegyik történet nagyon tanulságos. Nem véletlen, hogy a mesék nekünk, felnőtteknek is nagyon aktuálisak.

U.i.: Az Életmesék cím sokkal jobban illik a könyvhöz. :)

csakrysz>!

Jorge Bucay: Mesék, melyek megtanítottak élni A könyv ami boldoggá tesz

Valahogy nem fogott meg. Nehezen haladtam az olvasásával. A történetek között volt néhány nagyon jó, de mellé a körítés nekem nem tetszett.

Jorge Bucay: Mesék, melyek megtanítottak élni A könyv ami boldoggá tesz

“Ha engem kérdeztek, szerintem mindenkinek hasznos lenne egy pszichoterápia.” – mondta egy klinikai pszichológus pszichiátria gyakorlatom során. És milyen igaza volt! Nincs ezzel semmi gond, biztos jó lehet terapeutához járni, de nekem nem való, oda másfajta emberek járnak, fura lenne idegen előtt “kiteregetni a szennyest”, és a többi gondolat ami felmerül(het) mikor saját magára gondol a magyar ember. Mert, hogy valljuk be, a terápia, mint sok minden más is amelynek nem kéne ebbe a besorolásba kerülnie, luxus egy átlag ember számára. Mert nincs pénz, mert drága, mert ezt a problémát egyedül is meg tudom oldani, meg igazából nincs is probléma.
Utóbbi igaz lehet, problémák helyett megoldásra váró feladatokat kéne látni. A megoldások elgondolásában pedig, terápia híján vagy a mellett, a könyv és annak oktató meséi is hasznosak lehetnek. Vagy legalábbis egy kis önismeret gyakorlására. Nagyon élveztem minden történetet, elgondolkodtatott, megmosolyogtatott, néha pedig elszomorított. Az elején volt, hogy azt éreztem: meg akarja mondani mit gondoljak. De tovább olvasva maga a doki is azt mondja, ezek a történetek nem rejtvények, nem kell őket kibogozni és nincs jó vagy rossz interpretáció. Csak az érzés és gondolat van, amit éppen kiváltanak belőled. Éppen ezért szerintem többször újraolvasható, mert ahogy változunk és újabb tapasztalatokra teszünk szert, a szemléletmódunk is változik, mást adhatnak majd a történetek.
Természetesen ez a könyv sem hozza el a megváltást, nem teszi rendbe vagy boldoggá az ember életét, és nem is való mindenkinek. De ha valaki kedveli a tanmeséket, szeret elmélkedni az élet dolgain, az szerintem érdekesnek fogja találni.
Biztosan újra fogom olvasni és kíváncsian várom a többi könyv meséit is!

melcsicsusz P>!

Nagyon hasznos lenne számunkra, ha sohasem dühödnénk be, mindazonáltal ha egyszer elönt a méreg, a harag vagy a bosszúság, akkor az egyetlen módja, hogy megszabaduljunk tőle, ha kiadjuk magunkból és cselekvéssé alakítjuk át. Ellenkező esetben csak annyit érünk el, hogy előbb vagy utóbb önmagunkra fogunk haragudni.

16. oldal A bumeráng-tégla (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

melcsicsusz P>!

Úgy élünk, hogy egy csomó dologról azt gondoljuk, „nem tudjuk megtenni”, és csakis azért, mert egyszer régen kiskorunkban megpróbáltuk, és nem sikerült.

7. oldal A leláncolt elefánt (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

melcsicsusz P>!

Az egyedüli módja, hogy megtudd, sikerül-e megtenni, ha megint megpróbálod, de szívvel-lélekkel… Szívvel-lélekkel!

8. oldal A leláncolt elefánt (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

melcsicsusz P>!

Az egyetlen tévedés, szinte mindig, azt hinni, hogy az én szemszögem az egyetlen, amelyből az igazság megmutatkozik.

111. oldal A tyúkanyó és a kiskacsák (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

julianna83 P>!

– Én erre képtelen vagyok! – kiáltottam. – Képtelen!
– Biztos vagy benne? – kérdezte tőlem a doki.
– Igen – pedig legszívesebben odaülnék elé, és kimondanám neki, hogy mit érzek… De tudom, hogy úgyis képtelen lennék rá.

V_Anita>!

Egy mondat amely egyszerre jelent hajtóerőt és csapdát is.

„Milyen boldog lennék én azzal, amim nincs nekem!”
Már pedig amim nincs nekem, az nem egy kocsi, ház, jó fizetés vagy egy társ. Amim nincs, az egyszerűen az, amim-nincs-nekem, vagyis valami ami nem lehetséges.
Másképpen fogalmazva: ha sikerülne megszereznem azt, amim-nincs-nekem, attól nem lennék boldog, mert ez a valami (kocsi, ház, barátnő, stb.) abban a pillanatban ahogy megkaptam már nem az lenne, amim-nincs-nekem, és az alapigazság szerint csak akkor lehetek boldog, ha megszerzem mindazt, amim-nincs-nekem.

V_Anita>!

Légy óvatos az érzékeléssel, mondta Badwin a bölcs.
Ha az amit látsz, pontosan illik a számodra leginkább megfelelő valósághoz …
… ne higgy a szemednek!

melcsicsusz P>!

– Egy fabula, egy mese vagy anekdota – állította Jorge – százorta inkább megmarad benned, mint ezer meg ezer elméleti magyarázat, pszichoanalitikus értelmezés vagy formális megközelítés.

11. oldal Közös tényező (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

melcsicsusz P>!

– Demián, az élet olyankor nehezen hagyja, hogy segíts valakin, akit szeretsz. Mégis, ha létezik valami, amiért érdemes küzdeni a nehézségek ellen, akkor azért, hogy másokon segíthess. Ez nem „erkölcsi” kötelesség, még csak nem is ehhez hasonló. Csupán egy választás az életben, amit mindenki akkor és olyan irányban tesz, ahogy jónak látja.
Személyesen megtapasztalt élményeim és megfigyeléseim mondatják velem, hogy az szerintem a szabad emberi lény, és aki ismeri önmagát, az nagylelkű, szolidáris, kedves és egyformán örül annak, ha ad, vagy ha kap.

44. oldal "A hetes" asztalosműhely (Művelt Nép Könyvkiadó, 2019)

FORTUNATA P>!

S akkor jöttem rá, hogy folyton ez történik:
Hogy az ember nem fizet adót, mondván, ki veszi észre?
Hogy az ember nem kedves, mert ugyan ki figyel oda?
Hogy az ember nem figyelmes, hiszen senki nem akar az utolsó hülye lenni.
Hogy az ember nem szórakozik, mert nevetséges, ha magában nevet.
Hogy az ember nem áll neki táncolni a bulin, amíg a többiek el nem kezdik.
… Hogy csak azért nem vagyunk még hülyébbek, mert nincs több időnk.

Egyedül vagy társtalanul