Életmesék 70 csillagozás

Történetek, melyekből az életet tanultam
Jorge Bucay: Életmesék Jorge Bucay: Életmesék

Demián, a könyv képzeletbeli páciense szeretne minél többet megtudni az élet dolgairól, így vetődik el Jorgéhoz, a különleges terapeutához, aki igazán egyéni módon segít neki leküzdeni a hétköznapok nehézségeit. Minden egyes alkalommal elmesél egy történetet: az adott helyzethez illőt, amelyben Demián is választ talál az őt nyugtalanító kérdésekre. Akad közöttük tibeti, talmud, szufi fabula, klasszikus és modern mese-adaptáció csakúgy, mint a szerző által kitalált történet. A főszereplő élethelyzetei az Olvasó számára is roppant ismerősek lesznek.

Mesék, melyek megtanítottak élni címmel is megjelent.

Eredeti cím: Déjame que te cuente…

Eredeti megjelenés éve: 2011

Európa, Debrecen, 2012
248 oldal · ISBN: 9789630791861 · Fordította: Pávai Patak Mária
Európa, Budapest, 2011
248 oldal · ISBN: 9789630791861 · Fordította: Pávai Patak Márta
Új Paradigma, Szentendre, 2004
248 oldal · ISBN: 9638602066 · Fordította: Pávai Patak Márta

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Számomra nagyon Coelho-szerűek ezek a történetek, bár ez azért pár fokkal igényesebb szerkesztésben. Valóban tanulságosak úgymond ezek a történetek, bár eléggé felejthetőek is számomra. Talán túlságosan sok mindent tapasztaltam már eddigi életem során? Mert sajnos nem sok újdonságot nyújtott nekem ez a kötet. Rossznak nem mondanám, inkább sablonosnak.

Tiger174>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

A tanulságos történetek által ez a könyv annyira szerethető és garantáltan újraolvasós.

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Ez a könyv volt az,amit a lyukásórákon illetve várakozáskor olvastam a suliban(ezért tartott ilyen sokáig),emiatt jó páran,megérdeklődték a címét,és ami számomra hatalmas öröm,hogy 2 antiolvasó ismerősöm is jelenleg ezt a könyvet bújja. ;)
Akkor néhány szót mondanék magáról a könyvről is.Imádtam,annyira valóságos,hiteles és életszagú az egész. Számomra néhol hidegrázós volt,mert bizonyos részek nagyon klappoltak a jelenlegi élethelyzetemmel és olyan jó volt,hogy az eredetileg Demiánnak szánt tanács nekem is tudott segíteni. :))
Ezt nemtől függetlenül mindenkinek ajánlanám,mert rengeteget lehet belőle tanulni. Egy utolsó jó tanács a könyvvel kapcsolatban: Ne akard egyszerre kivégezni,és a történetek után hagyj egy is szünetet. Ki tudja? Talán Neked is hasznos tanácsokkal szolgál majd. :)

anikof>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Pontosan egy hónap kellett ahhoz, hogy elolvassam. Többnyire a vonaton vettem elő, akkor aztán csak úgy rohant az idő. Ez szerintem egy olyan könyv, amit az ember hangulatától függően bármikor előkaphat, de jó, ha tart közben szüneteket. Történetek meséléséből áll az egész, viszont ezek a sztorik hihetetlen mennyire passzolnak az én élethelyzeteimhez is. Van, ahol időbe telt mire leesett mi is a tanulság, de az biztos, hogy utána másként álltam dolgokhoz. Valamennyire megváltoztat, elgondolkoztat és kikapcsol. Könnyed olvasmány, amit néha jó előkapni és olvasgatni. :)

Subika>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Ez egy fantasztikus könyv. Mindenki életében felmerülnek ezek a kérdések, átéljük ugyan ezeket a kudarcokat, ez a könyv a mindennapjainkra ad választ. És bármikor ha elbizonytalanodom csak elolvasok újra egy- egy történet amelyet Jorge mesélt.

negoti>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

A 'doki' és Demián párbeszédein keresztül olvashatunk az élet kérdéseiről. Nem kell megijedni, nem azok az igazán naaagy kérdések ezek, csak amik amúgy is felmerülnek az ember mindennapi életében és az életmeséken keresztül válaszokat is kapunk. Kellemes hangulatú, jó volt olvasni. Azt hiszem, ez most nekem kellett, ez a kicsit filozofálgatós, de könnyed tartalmú könyv. Egyszer mindenképp újraolvasós!

hencsibe P>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Nagyon találó a cím! Egy mesefüzért tartunk a kezünkben, ami a felnőtt élet nehézségein próbál átsegíteni gyermeteg módon. Érdekes, ötletes, olvasásra, újraolvasásra, időnkénti fellapozásra érdemes.

stippistop MP>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Miután túltettem magam, milyen önhitt ez a Jorge, hogy egy mindenttudó, Jorge nevű terapeuta a főhőse, élveztem a történeteket és remélem, okultam belőlük… Szeretem az ilyet, befaltam mind egy szálig. Emiatt nehezebb az okulás, szóval majd olykor-olykor előveszem még…

dudorka>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Ez a könyv számomra kincs. Annak ellenére, hogy mikor kinyitottam, kicsit tartottam tőle, hogy a mostanában divatos, közhelyekkel teletűzdelt, mégis kevésbé maradandó olvasmányokra fog hasonlítani, szerencsére tévedtem. Talán a titka abban van, hogy lassan kell olvasni, nagyon lassan… Mint egy meséskönyvet, minden nap egy picit, egy történetet… és valamit művel a lelkeddel. Nekem segített „befelé” figyelni. Ajánlom!

Isabel_Rose I>!

Jorge Bucay: Életmesék Történetek, melyekből az életet tanultam

Nagyon tetszett ez a kötet is. Imádtam a meséket.
Rajongója vagyok az olyan könyveknek, amikből sokat lehet tanulni/ mélyen el lehet rajtuk gondolkodni. A csomagolás pedig nagyon szép és közérthető.
Biztosan újra fogom olvasni, már csak amiatt is, mert biztosan újabb és újabb dolgokat fedezek majd fel benne.

Lunemorte MP>!

Az egyedüli módja, hogy megtudd, sikerül-e megtenni, ha megint megpróbálod, de szívvel-lélekkel… Szívvel-lélekkel!

_Enii_ P>!

Beletörődni valamibe és elfogadni valamit, az nem ugyanaz.

Lunemorte MP>!

Az a hatalmas, erős elefánt, amelyet a cirkuszban látunk, azért nem szökik meg szegény, mert azt hiszi, hogy nem tud. Még él benne az emlék, hogy milyen tehetetlennek érezte magát nem sokkal azután, hogy megszületett. És ami a legrosszabb, soha nem vonta komolyan kétségbe ezt az emlékét. Soha, de soha többé nem tette próbára az erejét…

_Enii_ P>!

Az egyetlen tévedés, szinte mindig azt hinni, hogy az én szemszögem az egyetlen, amelyből az igazság megmutatkozik.

_Enii_ P>!

Ha sikerülne megszereznem azt, amim-nincs-nekem, attól nem lennék boldog, mert ez a valami (kocsi, ház, barátnő stb.) abban a pillanatban, ahogy megkaptam, már nem az lenne, amim-nincs-nekem, és az alapigazság szerint csak akkor lehetek boldog, ha megszerzem mindazt, amim-nincs-nekem.

_Enii_ P>!

Azt lehet leginkább átverni, akinek a vágyaihoz kellőképpen illik a hazugság.

_Enii_ P>!

„…el kell viselnem egy-két hernyót is, ha meg akarom ismerni a pillangókat…”

vorosmacska>!

(…) csak azért nem vagyunk még hülyébbek, mert nincs több időnk.

Kapcsolódó szócikkek: hülyeség
_Enii_ P>!

Mindenesetre szerintem minden attól függ, milyen magasan áll a cél.

_Enii_ P>!

Szerintem az ember méltósága, az önbecsülése olyan drága kincs, hogy ha azzal fizetünk, mindig túl nagy árat fizetünk.