A ​könnyek útja (Camino 3.) 11 csillagozás

Jorge Bucay: A könnyek útja

„A ​veszteségek életünk részei, egyetemes, elkerülhetetlen állandók. És szükségesek is, mert általuk fejlődünk. Voltaképpen a veszteségek és a velük kapcsolatos magatartásunk által vagyunk azok, akik vagyunk” – írja Jorge Bucay.
Egy szeretett személy elvesztése, egy kapcsolat felbomlása, valamely értékesnek tartott dolog végleges eltűnése során megszomorodhatunk, elmagányosodhatunk vagy kétségbeeshetünk. Gyászolunk. Az emberi lét egyik legbonyolultabb és legkényesebb helyzetét Bucay a tőle megszokott világos stílusban, sok történettel és példával fűszerezve taglalja. Gondolkodásra biztat a veszteség feldolgozásának szakaszairól, a valósággal való szembenézés szükségességéről, a pozitív attitűd fontosságáról és arról, hogyan találhatjuk meg a gyásznak az életünket gazdagító oldalát. Így lehet a veszteség és a fájdalom a világ megértésének, felnőtté válásunknak és lelki fejlődésünknek nélkülözhetetlen része.

Jorge Bucay argentin pszichológus könyveiből emberek százezrei… (tovább)

Európa, Budapest, 2014

Nikolett0907 P>!
Jorge Bucay: A könnyek útja

Lehet aludnom kellene értékelés előtt, most annyira mélyre lökött ez a könyv.
Nem történt mostanában semmi témához köthető, ezek a könyvek főleg akkor hasznosak, ha aktuálisan foglalkoztatnak.
Mégis azt kell, hogy írjam, talán idén ez a kötet kötött le a legjobban, ebből tanultam a legtöbbet és itt sírtam először igazán.
Alapvetően egy szokásos önsegítő könyv lenne, de az író által felhozott példák, a történetek, nem csak színesítik, de egyben beolvasztják az olvasó lelkét a témába.
Legalább is rám ilyen hatással volt.
Összességében egy nagyon szépen felépített és hasznos olvasmányt kaptam.
Csak ajánlani tudom!

Jorge Bucay: A könnyek útja

Szeretem Jorge Bucay írásait, azt hiszem ez a könyve épp most kellett.
Sokat segített!

Toncsi>!
Jorge Bucay: A könnyek útja

Biztos vagyok benne, hogy ez a könyv át tud segíteni bizonyos élethelyzeteken, és abban is majdnem biztos vagyok, hogy néha szükség van ilyen művekre a magunkkal való szembenézéshez. Kíváncsiságból fordultam egy ilyen típusú könyv felé, azonban nem hozta közelebb hozzám a műfajt. A maga nemében biztosan kiváló műről van szó, de én nem kaptam kedvet ahhoz, hogy akárcsak hasonlókat olvassak.

Sigyn>!
Jorge Bucay: A könnyek útja

Első találkozásom az íróval, akár mondhatni magával a műfajjal is. Az önfejlesztő könyvekben elvétve, ha hiszek. Viszont ez kötet éppen jókor esett a kezembe. Sok erőt lehet belőle nyerni, hogy át tudjon az ember látni bizonyos történéseket az életben. Kár, hogy nem mindenki így gondolkozik, mert mások tetteinek és érzéseinek megértése fontos dolog lenne szerintem. Azért majd igyekszek behozni az első két Camino részt.

szera>!

Jogunk van sírni, amikor sírhatnékunk támad……Ne rejtsük el fájdalmunkat. Osszuk meg az érzéseinket a rokonainkkal és a bizalmas barátokkal…A sírás ugyanúgy az ember sajátja, mint a nevetés.

Kapcsolódó szócikkek: sírás
szera>!

Arról van szó, hogy el kell fogadnunk: ahogy valamennyiünknek van jó oldala, úgy van rossz oldala is. Arról van szó, hogy tudomásul kell vennünk, hogy minden személyben, minden tárgyban, minden helyzetben és helyben van, ami a kedvünkre való, és van, ami nem.

szera>!

Felteszem magamnak a kérdést: Akarok olyasvalakivel élni, aki már nem szeret?
Én, nem ő. Én akarom folytatni? Nagyon szeretem. Ez elég? Szerethetek kettőnk helyett? Igazság szerint…nem.

szera>!

Ne fojtsuk magunkba mindent, csak mert félünk, hogy ezzel fárasztunk vagy zavarunk másokat. Keressük meg azokat, akikkel szemben nem kell másnak mutatkoznunk, mint akik vagyunk.

szera>!

Meg kell tanulnunk végigmenni ezen az úton, amely a veszteségek útja, meg kell tanulnunk begyógyítani a sebeket, amelyeket akkor szerzünk, ha valami megváltozik, ha valaki elmegy, ha valami befejeződik, ha elveszítünk valamit, ami a miénk volt, vagy annak hittük (mert nincs jelentősége, hogy valóban a miénk volt-e), vagy ha rádöbbenünk, hogy sohasem lesz a miénk, amit megszerezni reméltünk.

szera>!

Ha bárki be akarja magát biztosítani a szenvedés ellen, azt az árat kell fizetnie, hogy nem szerethet. Nem fűzheti szerető kapcsolat senkihez és semmihez. Bár sokkal kevesebb szenvedés jut neki, valószínűleg így sem kerüli el teljesen, ugyanakkor elveszíti az öröm lehetőségét.

szera>!

A nehéz pillanatok maguktól jönnek, az örömtelieket azonban magunknak kell megteremtenünk.

szera>!

A halál mindig túl későn vagy túl korán jön. A halálhoz sosincs megfelelő pillanat.

szera>!

Ma nem sírhatunk a holnap fájdalma miatt, és ne sírjunk a tegnapé felett sem. Ma a mai fájdalmat sirassuk, holnap meg majd a holnapét.

Camino sorozat · Összehasonlítás