Mínusz ​kilenctől tizenkettőig 14 csillagozás

Egy kezdő kismama naplója
Jools Oliver: Mínusz kilenctől tizenkettőig

Egy kezdő kismama naplója. Mit érez egy fiatal nő, amikor rájön, hogy gyermeket vár? Fel van-e készülve arra a seregnyi új és ismeretlen érzésre, melyekkel meg kell küzdenie? Erről vall Jamie Oliver ifjú felesége, Jools őszinte és humoros hangvételű naplójában, mely könnyed és élvezetes stílusban meséli el első, majd második terhességét (a mínusz kilenc hónapot), két kislánya, Poppy és Daisy megszületését, első életéveiket. Beszámol arról, hogyan készült fel a szülésre, milyen könyveket olvasott, milyen holmikat vásárolt a babáknak. És minthogy a főzésnek családjukban fontos szerepe van, könyvéből nem hiányozhatnak a babáknak szóló receptek sem. A kedves családi fotókkal illusztrált napló minden (leendő) kismamának élvezetes és hasznos olvasmány.

Eredeti cím: Minus nine to one

Park, Budapest, 2006
316 oldal · ISBN: 9635307225 · Fordította: Barta Judit

petronella10>!

Jools Oliver: Mínusz kilenctől tizenkettőig Egy kezdő kismama naplója

Amikor megláttam a könyvtárban a könyvet, hogy kismama napló, azonnal tudtam, hogy ezt nekem olvasnom kell, pedig Jamie Olivert sem ismerem, a feleségéről meg pláne nem hallottam. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy más nő hogyan éli meg a kismamaságot, a szülést, és a gyermeknevelést, ha meg napló formájában van ez megírva, az még jobb :)
Nagyon olvasmányos kis könyv, gyorsan lehet vele haladni. A képek nagyon cukik a kislányokról, imádtam őket nézni. :) Sok újat nem tudott mondani, de nem is ez volt a lényeg. Maga a könyv egy megnyugtatás, hogy nem vagyunk egyedül, a hírességeknek is ugyanúgy vannak rosszulléteik, álmatlan éjszakáik, és félelmeik is. A könyv végén különösen jó a szavak magyarázata, és a tippek, ötletek, ill. honlapok megemlítése.
Ami nagyon zavart az a szerkesztés. Nem néztem meg, hogy ki szerkesztette, de tuti, hogy nem ismerte a sorkizárt-at! A másik, ami lehet, hogy csak az enyémben volt hibás, de a 176. oldalnál megakad, újrakezdi a 161-től 176-ig, és a 193. oldalon folytatja, szóval majdnem 20 oldal teljesen kimarad, és nagyon zavaró volt, mert lényeges dologról beszélt pont akkor.
Kíváncsi lennék, hogy másnál is volt ilyen hiba, vagy csak az én kötetem volt hibás?!

Anita_Juhász>!

Jools Oliver: Mínusz kilenctől tizenkettőig Egy kezdő kismama naplója

Az Oliver családot nagyon szeretem. Szinte már a kezdetektől nyomon követem Jamie-t. Érdekes volt bepillantani az életükbe, szinte én is részese voltam a babavárás izgalmainak.

nimphea>!

Jools Oliver: Mínusz kilenctől tizenkettőig Egy kezdő kismama naplója

Szórakoztató olvasmány, bár nekem kissé túlparázza a dolgokat – vagy legalábbis őszinte. :-) Az külön érdekesség, hogy ők Angliában élnek, és ez minden lapján érezhető a könyvnek. Összességében tetszett, a stílus sem rossz.