Az ​elbűvölő Grúzia 1 csillagozás

Joó András: Az elbűvölő Grúzia

A ​hely, ahol a kulturális kereszteződésben Európa találkozik Ázsiával, ahol a többezer éves, izgalmas régmúlt elvegyül a nem kevésbé izgalmas közelmúlttal, ahol a mongol, perzsa, török, orosz és ki tudja, hány fajta ősi, törzsi hatások élnek még a büszke és jellegzetes helyi kultúrákban. Ahol a társadalmi szokások alapja még mindig a hagyományos, családi hálózatokra épül, ahol lélegzetelállítóak a hegyek, barátságosak az emberek és elképesztőek a másfélezer éves kereszténység emlékei.
Túrázz a Kaukázus égbe törő csúcsai között, a gleccserek és a zúgó patakok mellett, fedezd fel az érintetlen erdőségekben megbújó kolostorok maradványait, érezd az odabenti félhomályban a libegő gyertyák és a freskókkal borított boltívek felé szürkén kígyózó tömjénfüst illatát, hagyd, hogy átjárjanak az ősi grúz karének tiszta hangjai. Lazításként pedig engedd el magad a főváros kénes fürdőiben, kóborolj sokszínű házrengetegében, vagy élvezd a pálmafákkal szegett tenger simogató hullámait, és… (tovább)

Dekameron, 2018
ISBN: 9786155072321

Barbár

Más esemény nem adódott, a közel 3 órás út simán lement, bár az ülések elég szűkek voltak, és nem is lehetett hátradönteni, így a közérzeten csak az javított hangyányit, hogy az egyik sztuvinak, aki leguggolgatott igazgatni valamit, a nadrágból kint volt a fél popsija; ennél többet egy fapadostól szolgáltatásban szerintem ne várjunk (de nem lennék meglepve, hogy így ötletet adva az illetékeseknek, hamarosan ezt is fizetendő tétellé teszik).

Barbár

Akinek tehát volt némi érzéke, illetve egy olyan háza, ahol legalább egy szobából ki tudták paterolni a nagymamát, nekilátott panzióskodni.

Barbár

A Ma'arra-i ügyről az egyik keresztes (!) krónikás így számolt be: „…csapataink a felnőtt pogányokat főzőedényekben megfőzték, a gyerekeket nyársra húzták, megsütötték és megették”. De valószínűleg nem a jó konyhája miatt lett szent a francia lovag.

Barbár

Bár laikusként, szűk körben bevallhatja – és teszem én is például most –, hogy számára a kortárs képzőművészet ágai nagyjából összemosódnak. De így vannak vele néha a profibbak is: ha egy képet felszegelnek a falra, akkor festmény, ha kiesik a szög és leesik a kép, akkor mobilszobor, ha pedig mindez valakinek a fejére, akkor performansz.