Az ​áruló (Carnivia-trilógia 3.) 26 csillagozás

Jonathan Holt: Az áruló

A velencei Lido zsúfolt strandján egy férfiholttestet találnak félig a vízben, elvágott torokkal, kitépett nyelvvel, arcán furcsa régi maszkkal…
A nyomozás szálai sokfelé vezetnek: az olasz szabadkőművesség titokzatos, zárt világához, az egyház és a CIA múltbeli összeesküvéséhez, valamint számítógépes bűnözők Olaszországot pusztítással fenyegető vírustámadásához. A szereplők egyike sem fog harc nélkül meghátrálni…

Kossuth, Budapest, 2015
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630983228 · Fordította: Sóvágó Katalin
Kossuth, Budapest, 2015

Katerina Tapo

Velence

Szösszenet P>!
Jonathan Holt: Az áruló

A trilógia befejező kötete tartogatott meglepetéseket bőven. A regény bővelkedett politikai háttérrel rendesen, ez kicsit lassította az olvasást, hisz több figyelmet igényelt. Az amerikai és olasz politikai szál , valamint a szabadkőművesség kapott itt főszerepet, ami nekem igen tetszik.
Gilroy személye több figyelmet kap ebben a befejezésben, de nem véletlen a váratlan fordulatokat tekintve.A befejező történetben is meglelhetőek a valós események hátterei, gondolok a maffiára, a hacker támadásokra, a korrupció végtelen sorára. Mindezt remekül összehozta a szerző a saját maga által megálmodott fikcióval.

smetalin>!
Jonathan Holt: Az áruló

Túl sok volt a politika, a gyilkosság teljesen elveszett közötte. A vége meg, mint oly sok más könyvnél is, 3 oldal alatt sec-perc megoldódott minden.

jehuka P>!
Jonathan Holt: Az áruló

Méltó befejezése a trilógiának, érdekes, izgalmas történet volt ez is. A vége különösen tetszett.

Presztek_Réka P>!
Jonathan Holt: Az áruló

A trilógia befejezése. Sajnáltam, hogy ebben már Aldo nagyon keveset szerepel. Az első rész után azt hittem, hogy a sorozat végig egy nyomozópárosról fog szólni, és nagyon nem… spoiler
Daniele váratlan húzásai, és nyitása az emberek felé még szerethetőbbé teszi, de azért a kezelések, amiket bevállal az emlékei visszaszerzéséért… Na és utána meg az, hogy amelyik elrablójára a „legkedvesebbként” emlékezett, az csonkította meg….arra azért összerándultam. Összeesküvésből most is sok volt, erről nincs is mit többet mondani.
Holly pedig…kár, hogy nem jöttek össze Danielével :(
Gilroy egy szemétláda, azt eddig is tudtuk, csak mindig volt valami, amivel el tudta terelni magáról a figyelmet spoiler
Sajnáltam, hogy vége lett, így kereshetek további Velencében játszódó könyvet.

Barbár>!
Jonathan Holt: Az áruló

Nem rossz, ha az ember szereti az összeesküvés-elméleteket. Következetesen végigvitt gondolatsor, és néhány ötletet valószínűleg hamarosan a való világban is véghez fognak vinni. A könyv azt sugallja, hogy rossz irányba ment a világ. Ezen lehet vitatkozni, de az biztos, hogy gyakran el kell gondolkozni azon, hogy ki kivel van. Van, amikor ez jó módszer, de az író itt túlzásba viszi.

Én_az_olvasó>!
Jonathan Holt: Az áruló

Az előző kötetekhez hasonlóan ez is érdekes témát feszeget. Nyilván egy része fikció, de az USA befolyása a világ országaira, a hacker támadások, az olasz ügyészek önfeláldozó munkája a korrupció és a maffia ellen, létező dolgok. A lábjegyzet szerint is a könyvben említett szervezetek, a cselekmény egy része valós, és csak remélni tudom, hogy az író fantáziája kicsit meglódult és az általa megírt többi regénybeli történés a lehető legmesszebb áll a valóságtól.

Mariann_ P>!
Jonathan Holt: Az áruló

Összességében ez a 3 kötet elvitt egy különös világba, nekem kellemes kikapcsolódás volt.
Érdekes valós /valószínűtlen történések tárházát felvonultatva.
Nagyon kedvelem , ha a nyomozók magánéletét is beleszövi az író a történetbe.
Vártam egy csattanót a végére, de nem ezt, ez nagyon meglepett , egyben csalódást okozott.

Istevean>!
Jonathan Holt: Az áruló

Hááát, be kell vallanom a harmadik kötetet kedveltem a legjobban. Nagyon ott volt minden szálon a történet. Értem azokat, akiknek nem tetszett, mert kicsit többet foglalkozott a könyv a szabadkőművesekkel, az olasz és amerikai politikai kérdésekkel és informatikával. Szerintem ez utóbbiban a szerző kiemelkedő. Fantasztikusan látja az informatikában rejlő veszélyeket és lehetőségeket. A továbbiakban van benne érzelem és csipetnyi erosz, de nincs túllihegve. Ami nagyon lényeges, hogy valós közelmúlt történelmére támaszkodott a helyszín és a keret kiválasztásánál.
Oda figyelek a jövőben a szerzőre, mert van benne még kakaó ;-)

kzsuzsu>!
Jonathan Holt: Az áruló

A trilógiából ez volt számomra a leggyengébb. Túl sok volt benne a politika és az összeesküvés-elmélet (szabadkőművesség, terrorizmus, CIA, cyber bűnözés, Olaszország széthullása, korrupció, mindenható USA, aki a hidegháborút követően is beleavatkozik Olaszország ügyeibe, Vatikán). Az első felén nehezen rágtam át magam, kicsit unalmas és száraz volt. A felétől lett egy kicsit lendületesebb. A befejezés érdekesre sikerült. Jobb bele sem gondolni az internet hatalmába.

Császárpingvin>!
Jonathan Holt: Az áruló

De jó sorozat is ez, amelynek a befejező része is jól sikerült!
Nem tartom annyira összeesküvés-elméletnek, sokkal inkább olyan írásnak, amely a közelmúlt és közeljövő jellemző problémáit mutatja meg összetett módon: nincs fekete és fehér. Az ellentmondásos indítékok és az összetett karakterek provokálják az olvasót. A történet intelligens, a háttér igényes és számottevő valóságtartalommal bír. Nagyon sokaknak el kellene olvasni. Világkép-formáló írás – ugyanakkor szórakoztató, lebilincselő olvasmány.

shadowhunter1975 P>!

„ A kutyának gazdája van, a macskának személyzete.”

203. oldal, Harminchat (Kossuth, 2015)

shadowhunter1975 P>!

A gyónás adja meg a feloldozást, nem a pap.
Oscar Wilde

5. oldal (Kossuth, 2015)

shadowhunter1975 P>!

A NSA- nek van egy DROPOUT JEEP nevű kémprogramja, amelynek a segítségével távolból is rákapcsolódhatnak az okostelefonod összes alkalmazására. Bekapcsolhatják a kamerát, aktiválhatják a mikrofont akkor is, ha nem telefonálsz, elolvashatják az e-mailjeidet és az üzeneteidet, még azt is kinyomozhatják a GPS- en, hol vagy.
– Akkor talán jobb, ha nem iPhone lesz a feltöltendő telefonom.
– És ne is Android vagy BlackBerry. Amit okostelefonnak hívnak, az jó eséllyel lehet ostoba választás.

274-275. oldal, Ötvenegy (Kossuth, 2015)

shadowhunter1975 P>!

– Testvér – mondta a mester hangja –, amikor először léptél be erre a helyre, körző hegyével illették a mellkasod jobb oldalát, aminek tanulságát elmagyarázták neked. Amikor másodszor léptél be, a derékszögű vonalzó csúcsával illettek, amit hasonlóképpen elmagyaráztak.
Most a körző két hegyével fogadlak téged. […]
[…] – Ahogyan az ember létfontosságú szerveit zárja magába a mellkas, úgy határolja be testvériségünk legmagasztosabb elveit ez a két pont, vagyis a titoktartás és a becsület – kántálta a mester.

9. oldal, Prológus (Kossuth, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: becsület · szabadkőművesek · titoktartás
shadowhunter1975 P>!

Ha egyszer észszerű ok nélkül kezdünk keresni bizonyítékokat, útban vagyunk a rendőrállamba.

50. oldal, Hét (Kossuth, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Katerina Tapo

tudása gyér, de mert
fűti a vágy,
öröklétnek ítéli ünnepelt
egy hete tartalmát.

Rudyard Kipling (Szabó Lőrinc fordítása)

30. oldal, Négy (Kossuth, 2015)

shadowhunter1975 P>!

Éles jobbkanyarral megkerülték a mesterséges szigetet a bocca közepén. A szigetet nemrég építették, ahhoz a MOSE nevű, hatalmas víz alatti gátrendszeréhez tartozott, amely – ha hihetünk a politikusoknak – megvédi a várost a tengerszint globális emelkedésétől.
Kat szkeptikus volt, mint a legtöbb velencei. Eddig tizennégy olyan személyt – köztük Velence polgármesterét – tartóztattak le korrupció vádjával, akiknek közük volt az építési konzorciumhoz. A tervezet évek óta csúszott, és máris milliárdokkal lépte túl a költségvetést.

12. oldal, EGY (Kossuth, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Katerina Tapo · Velence
shadowhunter1975 P>!

De mi volt pontosan az Autodin?
– Mai fiatalság – horkantott Kassapian. – Asziszik, mindent tudnak, holott nem tudnak semmit se. Az Autodin nem fedőnév, hanem Automatic Digital Network. Az Egyesült Államok haderejének biztonságos kommunikációs rendszere.

262-263. oldal, Ötven (Kossuth, 2015)

Franciska_Sinka>!

… semmi önmagában a hatalom. Egyetlen értéke az, amit megvalósíthatunk általa.

181

Franciska_Sinka>!

Sose becsülje alá egy elszánt nő erejét, tábornok

252