Érvelés 14 csillagozás

Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?
Jonathan Herring: Érvelés

Jól ​vitázni művészet. Te is csinálhatnád még jobban.
Rábeszélés, befolyásolás és meggyőzés – létfontosságú készségek a munkában és a magánéletben egyaránt. Sok ember mégsem rendelkezik velük, és csak homályos elképzeléseik vannak arról, hogyan kell helyesen érvelni. Általában megpróbálják elkerülni a vitákat, és ha mégis rákényszerülnek a konfrontációra, nem sikeresek.

Ismerd meg a hatásos, meggyőző és konstruktív érvelés művészetét, amellyel óriási előnyre teszel szert, valahányszor azt szeretnéd elérni, hogy
– sikeresen megértesd másokkal a véleményedet
– meggyőzz valakit a nézeteid helyességéről
– feszült helyzetekben is megőrizd a nyugalmadat
– a magad oldalára állítsd a többieke
– megkapd, amire szükséged van
– megbirkózz a problémás emberekkel és helyzetekkel
– meggyőzően és érthetően fejezd ki magad
– magabiztosan add elő mondanivalódat.

Jonathan Herring mind a munkájában, mind a magánéletében sokat… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kommunikáció Scolar

Scolar, Budapest, 2013
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632444079 · Fordította: Tihor Szilvia

Attila_Makkai>!

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

Van néhány jó gondolat benne. Meghatározott pontok alapján van felépítve, vissza-visszatér a fő pontokhoz, hogy ne veszítsük el, hogy hol tartunk. Egyszerű, érthető, talán kicsit túl könnyű olvasmány.

Attila_Makkai_2>!

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

Tartalmaz néhány érdekes gondolatot és újra és újra visszatér a fő pontjaihoz, hogy mindig tudjuk, pontosan hová sorolható a szituáció.

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

Szuper könyv volt. Remekül felépített fejezetekkel és példákkal. Talán a vége kicsit elnagyolt volt, de még az utolsó fejezetekben is voltak hasznos példák. Mindenképpen hasznos olvasmány.

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

Szembeszállnék a könyvvel: Nem, nem tanít meg vitázni. Maga a logika amire épül a könyv az talán az amerikai menedzser világban érvényesíthető. De itt nálunk, mint átlag hétköznapi ember nem sokat profitálhatunk a könyvből. A végét már elnagyolva olvastam (gyerekek, tinédzser), mert nem aktuális a problémakör, de még így is indokolatlanul hosszú és szájbarágósra sikeredett.

Koki>!

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

A könyv első részét éreztem inkább hasznosnak, amiben a 10 „aranyszabályt” fejti ki az író. A második, gyakorlati részben sokszor olyan példákat hoz, amelyek egyáltalán nem tűntek életszerűnek és számomra nem voltak elég átgondoltak, árnyaltak.

karadye>!

Jonathan Herring: Érvelés Hogyan győzzünk meg másokat az igazunkról?

Hasznos segítség a vitázás művészetében hétköznapi példákkal.
„Melós” könyv folyamatos gyakorlatokkal, valóban betartja a borítón ígérteket.

Kaszman>!

Gyakori érvelési trükk, hogy valaki nagyon bonyolultnak tüntet fel valamit. Így nem érted, miről beszél, és nem tudsz vitába szállni vele. Valójában arra megy ki a játék, hogy úgy gondold, nem vagy elég okos az illető véleményének megértéséhez, és emiatt hagyd magad meggyőzni. Ez különösen tudományos területen jellemző. Saját tapasztalatom szerint az igazán okos emberek nagyon egyértelműen el tudják magyarázni a gondolataikat. A kevésbé intelligensek érzik szükségét, hogy hosszú szavakba és bonyolult magyarázatokba bújtassák a mondanivalójukat. Soha ne érezd kellemetlenül magadat attól, ha meg kell kérned valakit: fogalmazza meg úgy a gondolatait, hogy azt egy közepes intelligenciájú ember is megértse. Ha erre nem képes, az nem a te hibád, hanem az övé!

70. oldal, 5. fejezet - Ingasd meg a másik érveit! (Scolar, 2013)

ciemat P>!

A kistermetű, háziasított négylábú ragadozó ülő testtartásban, felülről érintkezően elhelyezkedett a nádból szőtt, érdes felületű, vízszintesen fekvő anyagra.

Vagyis egyszerűbben fogalmazva: a macska leült a lábtörlőre!

Aliz_Vilma>!

Gyűlölöd a vitákat, és mindenáron megpróbálod elkerülni őket?

ciemat P>!

Egy jó tanács: Egyesek láthatóan azt az elvet követik, hogy „Ne használj ötbetűs szót arra, amire létezik tizenöt betűs is!” Óvakodj az ilyenektől!

Harkov>!

A vitának az lenne a célja, hogy jobban megértsük a másikat, megosszuk egymással az elképzeléseinket, és mindkét fél számára előnyös megoldást találjunk. A „vita” szó sokak fülében rosszul cseng, de ez azért alakult így, mert az emberek sok esetben rosszul vitatkoznak.

Harkov>!

Tények nélkül érvelni olyan, mintha hideg vízből próbálnál hóembert gyúrni.

ciemat P>!

Ha az alkohol alatt az ártatlanok megrontóját, a tiszták bemocskolóját, az értelem romba döntőjét, a fertőt, a munkanélküliségnek és a családok szétesésének legfőbb okát érti, akkor testem és lelkem minden erejével ellenzem.

Ha viszont az alkoholra mint az összetartozás szellemére gondol; a beszélgetések olajára, amely dalt fakaszt a torokból; arra a folyékony melegségre, amely boldogsággal tölti meg a lelket, és vidámsággal a szívet; arra a jótéteményre, amelynek az adóbevételéből milliók folytak be a kötségvetésbe, hozzájárulva a gyermekeink tanításához, a vakokról való gondoskodáshoz és a rászoruló idős állampolgáraink gondozásához – akkor testem és lelkem minden erejével mellette állok.

48. oldal (Al Smith politikus gondolatai)

Harkov>!

„Nem folytatok szellemi párbajt egy fegyvertelen ellenféllel. Viszlát!”

Kaszman>!

„A legtöbb ember nagyon érzékeny, és a legcsekélyebb kritikából is óriási ügyet csinál.”

117. oldal, 8. fejezet - Tanulj meg írásban érvelni! (Scolar, 2013)