Hetven ​csoda Kínából 3 csillagozás

Jonathan Fenby: Hetven csoda Kínából

A Selyemúttól az olimpiáig Kína napjainkban, a szemünk láttára válik gazdasági világhatalommá, de vajon mi rejlik az utóbbi évtizedekben megindult ugrásszerű fejlődése mögött? Hová nyúlnak vissza a gyökerei, és milyen az igazi arca ennek a nagy múltú civilizációnak? A gazdagon illusztrált könyv átfogó képet ad minderről, bemutatja a hatalmas ország titkait a hegységek és folyamok természeti csodáitól a történelmi Selyemútig és a vadvilágig, a művészetektől és a csodálatos műemlékektől a lüktető mai nagyvárosokig.

Eredeti cím: The Seventy Wonders of China

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hetven Athenaeum 2000

Athenaeum, Budapest, 2008
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639797185 · Fordította: Rohonyi Borbála, Rohonyi András

Jonathan Fenby: Hetven csoda Kínából

Lélegzetelállító képek kivéve spoiler…Belecsipegetnek a szerzők 1-1 témába, aztán 3-4 oldallal + nagy képekkel + magyarázatokkal le is tudják a témát.

umrekka>!
Jonathan Fenby: Hetven csoda Kínából

Sokkal jobb, mint amilyennek első látásra gondoltam, értékes tartalommal, nem az a nesze-semmi-fogd-meg-jól típusú album. Nagyon jól szerkesztett, átfogó mű Kínáról, minden témakört érintve: társadalom, történelem, nyelv, művészetek, tudomány, látnivalók stb. Lapozgatásra, szemezgetésre és elolvasásra is kiváló, mindenkinek ajánlom, akit érdekel Kína.

Lunemorte P>!

Hogy elérhesd vágyadat, éjjel örömök közt,
holdfényben ne hagyd soha üresen kupádat!

36. oldal, Li Taj-Po: Borivásról, részlet, 745 tájáról

Lunemorte P>!

Csak azt kívánom, hogy a négy évszakon át mindig legyen borom,
És egyetlen nap se múljon el anélkül, hogy egy virág kinyílna.

56. oldal, Ou-jang Hsziu (1007-1072)