A ​világ titkos története 5 csillagozás

Jonathan Black: A világ titkos története

Ez a könyv az első olyan kiadvány, amely a titkos társaságok nézeteinek és írásműveinek tükrében mutatja be a világ teljes történetét – az idők kezdetétől egészen napjainkig. Ez az alternatív történelem azt is bizonyítja, hogy különféle titkos technikák alkalmazásával olyan kiválóságok tapasztalták meg a megváltozott tudatállapotokat, mint Leonardo da Vinci, Isaac Newton és George Washington, s tettek szert természetfeletti szintű értelmi képességekre. Számtalan könyv jelent már meg erről a témáról, ám ezekből furcsa mód nem derül ki, hogy mit is állítottak valójában a titkos társaságok. E kötet szerzője sok segítséget kapott kutatásaihoz egy barátjától, aki több titkos társaságnak tagja, s ezek egyikében a legmagasabb fokozaton is beavatást nyert már.

Eredeti cím: The Secret History of the World

Eredeti megjelenés éve: 2007

GABO, Budapest, 2011
478 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636894641 · Fordította: Németh Anikó Annamária

Xylaryss P>!
Jonathan Black: A világ titkos története

Ez nem az a könyv, amivel leülök a fotelbe, és végigolvasom. Ezt olvasgatni szeretem, számomra érdekes mű. Az, hogy mi igaz, és mi nem, ki mit hogy lát, nem érdekel. Minden nézőpont kérdése, engem pedig leköt, felhívja a figyelmemet érdekes dolgokra, amikről utána keresgélni kezdek.

Kuszma>!

…amikor tudósokat hallunk úgy beszélni az univerzumról, mint „értelmes”, „csodálatos” vagy „rejtélyes” dologról, akkor jusson eszünkbe, hogy bizonyos mértékű intellektuális tisztességtelenséggel használják ezeket a szavakat. Egy ateista világmindenség csak egy második, mégpedig meglehetősen kiábrándító értelemben lehet értelmes, csodálatos és rejtélyes – ugyanabban az értelemben, ahogyan egy színpadi bűvész jellemzésére használjuk a „mágikus” szót. És valóban, amikor az élet és a halál végső kérdéseiről gondolkodunk, a tudomány összes egyenlete valójában csak egy kicsivel több egy „nem tudom” kissé terjengős megfogalmazási módjánál.

Kuszma>!

A test szilárdulásával egyidejűleg megkezdődött Ádám kettéválása is, ami azt jelenti, hogy hermafrodita volt, vagyis képes volt önmaga reprodukálására aszexuális úton. Ha nem szívesen is, de bármelyik héberül tudó bibliamagyarázó beismeri, hogy a teremtés könyvének 1:27 sorainak eredetije, melyet a következőképpen szoktak fordítani: „Isten megteremtette az embert, saját képmására, az isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket.”, valójában így hangzik: „Férfinak és nőnek teremtették »a teremtők, azaz Elohim« őt »egyes szám«”.

Kuszma>!

Bármely – víz hátán sodort vagy partra vetett – tárgyat, amelyért épp csak ki kell nyújtanunk a kezünket, úgy kellene értelmeznünk, mint vágyaink hozadékát. (André Breton)

Kuszma>!

A Húsvét-sziget híres szobrai feltehetően szintén életnagyságú portrék egykor élt gigászokról.