A ​halott ember tava 88 csillagozás

Jonathan Beet: A halott ember tava

A nevem Jonathan Beet. Beet, mint a répa.
Húsz éves vagyok, New Yorkban élek, és van egy titkom: látom a szellemeket.

Ez legutóbb is kimondottan nagy gondot okozott, amiért természetesen engem tettek felelőssé.

„Kösz, Charlie, az életem romhalmaz lett miattad!
Napok óta csak ez az egy gondolat ismétlődött a fejemben. Én idióta, küzdöttem az egyértelmű ellen, és mi lett a vége? Az, hogy egy New Yorktól legalább hatezer kilométerre fekvő diliházba száműztek. Rendkívül tanácstalan voltam. Fogalmam sem volt, ki segíthetett volna rajtam.”

Akkor nem sejtettem, hogy a megpróbáltatásaim java még hátra volt.
Első látásra beleszerettem Cléóba, a bolondokháza egyik, gyakorlaton lévő ápolójába. Tőle hallottam, hogy érkezésem előtt az egyik, drogfüggő lány elszökött az intézetből. Unatkoztam, gondoltam utánanézek az ügynek. És abban a pillanatban belekeveredtem egy sorozatgyilkosságba…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2012

Jonathan Beet

Bleeding_Bride IP>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Ha nem mesét, akkor minimum tiniknek szánt sztorikat böngészek manapság, mert bevallom, ezekhez van türelmem, ehhez nem kell az agyam, kikapcsolódásnak remek.
Ezt a regény 15 éve adják a kezembe tuti belehabarodok, sőt, most is elolvasnám a folytatásokat. Jo sztorija és stílusa megvett magának.
Kellően izgalmas, mégis minden gyorsan történik, nem nagyon kell várni a rejtélyek megoldására, de egy zsenge tininek lehet hogy icipicit „kemény” az eseménysor.
Az alapötlet nagyon rendben van, a cselekményszál logikai vonala is ok.
Remek kikapcsolódás, csodát, hatalmas csavarokat, csattanókat nem kell várni tőle.

Jonathan Beet: A halott ember tava

Előszöris, rettentő mérges vagyok! Ilyen hanyag, és figyelmetlen fordítást én még nem láttam. Milliónyi az elírás benne, betűkihagyások. Szókiesések. Minden ami ronthat ( ronthat?) tönkreteheti az olvasási élményen. – élményt –
A borító eszméletlenül gyönyörű!

Másodszori olvasásra is szórakoztató. Kellően izgalmas, mindig történik valami, túl gyorsan is,.. mintha az író ebbe a kevés oldalszámba akarna mindent belesűríteni. A karakterek egyszerűek, kiszámíthatóak. Jonathattal együtt estem abba a csapdába, hogy elhamarkodottan döntöttem a gyilkos kiléte felől, rá pont nem gondoltam.

moncsicsi83>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Jöttem javítani a statisztikán. Akárki akármit mond, ez a könyv nagyon jó volt, nekem nagyon tetszett. Habár a sztori (szellemek) nem újdonság számomra, mégis magával ragadott. Az író stílusa nagyon jó, a történet szépen siklik, könnyen olvasható. Izgalmas volt, végig drukkoltam Jo-nak.
Remélem lesz folytatása.

Egy pici negatívuma van a könyvnek. HELYESÍRÁSI HIBÁK! áááááááá, miért nem lehet átnézni rendesen egy könyvet, mielőtt kiadják? Egy betű pluszban itt, egy betű mínuszban ott, ez idegesítő, ilyenkor a történetből kizökkentem, emiatt talán nem tudtam annyira élvezni, amennyire lehetett volna, de még így is nagyon tetszett!

Lanore P>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Nem okozott túl nagy meglepetéseket a könyv, mert olyan volt, mintha több ismerős történetet gyúrtak volna össze. Egy kis Vérbe öltözött Anna keveredett némi lightos Viharszigettel, és kellő mennyiségű vérrel :) A főszereplő Jo-t megkedveltem, humoros, eredeti srác, és Cléo is szimpatikus volt. Viszonylag hamar ki lehetett találni, hogy ki a hunyó, de ennek ellenére tökéletes kikapcsolódást nyújtott. Nem tudom, sorozat lesz-e belőle, de ha igen, akkor mindenképp elolvasom a következő részt :)

Jonathan Beet: A halott ember tava

Szerintem jó kis könyv volt (nem is értem, miért van ennyire lehúzva). Az mindenesetre nagyon szimpatikus volt, hogy nem volt szájbarágós és nem mondott ki dolgokat, hagyta, hogy az olvasó maga jöjjön rá a helyzetre (gondolok itt a repülős útra).
A stílusa és a nyelvezete nekem nagyon bejött, és maga a történet is, hiába nem voltak benne nagy meglepetések.
És külön érdekesség, mikor az író a saját nevében írja a történetet, ami pluszban megdobja az egészet egy kis valóságtartalommal, ami ugye itt nem igazán lehetséges… bár… ki tudja…?! :))

Marcsi P>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Biztos velem van a baj, de nekem ez iszonyatosan tetszett. Miért csak 10-en olvasták eddig??! Az író stílusa miatt teljesen magába szippantott a könyv. Tény, hogy néha kicsit túl van magyarázva egy-két dolog, ami nem mindig kellene és a párbeszédek számát sem túlozta el, de akkor is imádtam!!! :)
Valószínű én olvastam eddig kevés szellemes történetet, de nekem nagyon egyedinek hatott. Volt egy sejtésem, hogy ki a gyilkos, de hogy miért vagy hogyan, arra semmi ötletem nem volt. Remélem lesz még több része is.
(Imádom azt a nevet, hogy Catalina Perro!:) )

Adrienn1994>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Nekem kifejezetten tetszett. Pörögtek az események, nem voltak unalmas leírások, jó volt a történet, bár kicsit egyértelmű volt ki lesz a gyilkos, de a fordulat a végén….spoiler Szörnyű sorsra jutottak a lányok, de a legszörnyűbb az, hogy ez nem csak a könyvekben történik/történhet meg. spoiler Nem lehet minden happy end, kellenek szomorú történetek is, bár ha úgy vesszük, a sok szomorúság és bánat mellett, a lelkek átkelését, megnyugvását pozitívumnak tekinthetjük.

Jonathan Beet: A halott ember tava

Nem tudom, mit kezdjek ezzel a könyvvel, mert látom a hibáit, de valahogy mégis tetszett.
Az alapötlet nem valami egyedi, de engem könnyű levenni a lábamról a szellemes témákkal. Jót bírtam, ugyan különösebben nem mozgatott meg bennem semmit, de szívesen olvastam a történetet az ő narrálásában.
A legnagyobb bajom a kiszámíthatósága: kb. onnantól fogva tudtam, ki a gyilkos, hogy kiderült az első haláleset. Ó, és a fülszöveg szépen lelövi, hogy van nekünk egy sorozatgyilkosunk, nehogy estleg valaki meglepődjön. Na mindegy, ez aztán nem oszt, nem szoroz, csak megjegyeztem. Szóval, a gyilkos: annyira átlátszóan akarta az író másra terelni a gyanút, hogy az valami szörnyű, nyilván senki nem dől be neki. Mindenki tudja, hogy mindig a legártatlanabb vagy a legokosabb a bűnös. (Kivéve, amikor nem)
Meg ugye ott van Adam… hát az elég jesszumpepiszentszalmaszál-féle érzéseket keltett bennem, főleg ahogy a fogadott fiával elütötték az időt. Ez mondjuk meglepett.
Kicsit az is fura volt, hogy egyedül Violán éreztem, hogy igen, neki itt a helye az elmegyógyintézetben, valahogy a többiek túl normálisak voltak. Meg az ilyen zavaró kis dolgok, hogy miért lehet az egyik lány hajában szalag, amikor akár meg is fojthatná magát vele, vagy miért olyan rossz a felügyelet… szóval igazából nem lényegesek, de azért mégis bökik a csőrömet.
Azt már nem is említem (de mégis, höhö), hogy miért kell egy amerikai fiúnak egy spanyol intézetben kikötnie. És a szerelmi szál is halovány, túl hirtelen jött, nem éreztem átütőnek. De a végén szépen oldotta meg az író.
Charlie elég érdekesnek tűnik, kíváncsi lennék, mit csinált, amíg nem volt Jo mellett. Gondolom a folytatásban kiderült volna róla pár dolog. Már ha lenne folytatás.
Most olyan, mintha lehúztam volna, de igazából élveztem, gyorsan el is olvastam. Érdekelt, hogy mi fog történni és a szellemkedős jelenetek kifejezetten jóra sikeredtek. Többet is ki lehetett volna hozni belőle, de ha nem valami sötét, csavaros krimit várunk, csak egy könnyedebb nyomozós sztorit néhány szellemmel, akkor remek kikapcsolódást nyújthat. És ez egyáltalán nem fontos, de nagyon szeretem a címét, rögtön megragadja az ember figyelmét.

Ui.: Az író tényleg magyar? O.O Mert akkor gratula szegény megboldogult kiadónak, ez jelentős fejlődés a Dark love sorozat csodája után.

Lilith>!
Jonathan Beet: A halott ember tava

Érdekes ez a könyv. Kicsit kevés, kicsit sok, kicsit kapkodó.
Az elején nem tetszett ez a skizofrén vonal, az egész könyv úgy indul, mintha el akarná velem hitetni, hogy a srác az, miközben tudjuk a fülszövegből, hogy nem, nem az… Ennek így nem sok értelme volt, kicsit inkább idegesített.
Az elmegyógyintézet számomra furcsa volt, az meg pláne, hogy a hétköznapokból semmit nem ismerünk meg, mert odakerül és már káosz is van… Vagy az elmegyógyintézetekben alapból káosz van??
A gyilkosságok tetszettek, de valahogy az is kevés volt. Nem volt elég erőteljes, elég mély.
Olyan semmilyen volt az egész. Mindenből kaptunk egy kicsit, és semmiből sem eleget, semmiben sem mélyedtünk el igazán.
És valaki mondja meg nekem, azon kívül, hogy Charlie miatt jutott az intézetbe, mi értelme volt a srácot behozni? Mert hogy utána teljesen el is tűnt a képből…

ggizi>!

Úgy tűnt, az emberek legidegesítőbb tulajdonságai a haláluk után is megmaradnak.

Droci>!

A titkok különlegessé tesznek.
Burokba zárnak, magányra ítélnek, ám adnak valami megmagyarázhatatlan, simogató érzést, ami csak a tiéd. Manapság pedig a tulajdon ritka kincs. Muszáj megbecsülni.

ggizi>!

Képzeljétek ide a kedvenc akciófilmetek lendületes zenéjét. Gyakorlatilag maga voltam az akcióba lendült Bruce Willis…

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Beet
Sylveris>!

Lazàn és életigenlőn kell venni az akadàlyokat.

Belle_Maundrell >!

Úgy tűnt, Fortuna végérvényesen lepattintott a szekeréről.

167. oldal, Silvia

Sylveris>!

Anyukàm mondta mindig,hogyha baj van, mosolyogjak.

Belle_Maundrell >!

A kétségbeesés nagy úr. Belekapaszkodunk az első, segítséggel kecsegtető emberbe.

96. oldal, Az igazság

Kapcsolódó szócikkek: kétségbeesés
Belle_Maundrell >!

Annak, aki író akar lenni, olyan köteteken is át kell magát rágnia, melyeket mások sikítva raknának vissza a könyvespolcra.

6. oldal, Szegény Nora!

Kapcsolódó szócikkek: író · Jonathan Beet
Belle_Maundrell >!

– Ne hidd el, hogy bárkinél is kevesebb vagy!

63. oldal, Hello újra!

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Beet