Kicsivel ​– könnyebben 25 csillagozás

Kisgyerekes mindennapok praktikusan
Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben

Ha ​a reggeli kávédat délben találod meg a mikróban,
ha ringatod a bevásárlókocsit,
ha a lépcső helyett kapásból a rámpát választod,
ha kabátzsebedben újratermelődnek a nyálas-homokos kiflicsücskök,
ha automatikusan a hátsó lángra teszed a fazekat, még ha a gyerekek a nagyinál vannak is akkor hasznodra lehet ez a kötet. Mert a jelek szerint kisgyerekes szülő vagy.

A Bezzeganya.hu blog egyik népszerű szerzője kötetbe rendezte bejegyzéseit.

Jónás Anna kétgyerekes budapesti anya. Hat éve van otthon a gyerekeivel, s ugyanennyi ideje dolgozik távmunkában a kicsik mellől. Könyvében olyan kipróbált módszereket, ötleteket, bevált cuccokat, recepteket kínál, amelyek segítségével gördülékenyebbé tehetők a kisgyerekes mindennapok. Tippeket ad többek között azzal kapcsolatban,
milyen egyszerű eszközökkel alakíthatjuk kézreállóbbá a lakást a baba születése előtt,
milyen módszerekkel helyettesíthetjük az alvást a legrázósabb éjszakázós… (tovább)

Európa, Budapest, 2015

Szivecskedo P

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Első gyermekét váró kismamáknak ajánlom, valóban praktikus. Én pár részt átlapoztam. Már az első pár oldalon már nagyon sokat nevettem :) egy idő után elmúlt az újdonság varázsa, és nem minden poénon nevettem már annyit, de amúgy összességében kellemes stílusú, a legfőbb területeket érinti, és nem írt olyan dolgot, ami kiverte volna nálam a biztosítékot.
És az apai szemszög tényleg klassz, sajnos elég kevés az apukáknak szóló könyv.

morzsi

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Igyekszem nem ráparázni a gyerekes létre/gyereknevelésre, és ennek megfelelően meglepően kevés könyvet is olvasok a témában, babavárás közben is alig egyet-kettőt pörgettem végig, mióta pedig megszületett a kislányom, szerintem egyet sem vettem a kezembe (inkább szórakoztató irodalmat olvasok, ha hagy rá időt:)). Ez a könyv véletlenül jött szembe velem a könyvtárban, a fülszöveg nem volt túl megnyerő, de úgy voltam vele, egynek jó lesz, ha fáraszt, majd abbahagyom.
Nem tudtam letenni. Nyilván nem találja fel benne az írónő a spanyolviaszt, és néhol nekem már túlontúl erőltetetten humoros a nyelvezete, mégis üdítő olvasmány a sok egy kaptafára íródott babás/kisgyerekes könyv között. Az első olyan, ami nem arra biztat, hogy legyünk tökéletes anyák, csak ahhoz ad (meglepően használható, és kipróbálásra motiváló) tippeket, hogyan legyünk elég jó anyák – és a két kategória közt szerintem óriási különbség van! Biztos vagyok benne, hogy a jövőben fogom hasznosítani az olvasottakat, és ha választanom kéne egy könyvet, amit odaadnék egy babaváró-babával bajlódó kezdő anyukának (apukának), tutira ez lenne az:)

nimphea

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Az írónő stílusa és poénjai néhol fárasztóak… Viszont!
Végre egy olyan könyv:
Ahol magyar a szerző.
Amelyben valódi és konkrét ötletek vannak, arra nézve, hogyan tegyük gördülékenyebbé háztartásunkat pici (vagy akár nagyobb) gyerekekkel.
Amelyben valóban egyszerű és időtakarékos receptek vannak.

Szóval minden házi tündérnek csak ajánlani tudom, ahol ivadékok is vannak.

Papírtigris

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Szerintem ez egy remek könyv! Vicces, életszerű, magyar viszonyokra íródott és rendkívül hasznos.

Joeymano

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Rengeteg hasznos tippel szolgál a könyv humoros köntösbe bugyolálva (szigorúan az első poronty hat hónapos kora utántól) . Elsősorban a fővárosi, tömegközlekedést használó anyukáknak ideális. Nekem vidéken, autóval közlekedve sok esetben könnyebb dolgom van.
Nagyon tetszenek a játékos megoldások. Idő, energia és türelem igényes, de sokkal jobb, mint ordítani a gyerekkel azután, ha már húsz perce könyörgünk valami miatt és juszt sem akar szót fogadni, a mi türelmünk meg már elfogyott.
A háztartásvezetési gyakorlat előtt pedig le a kalappal.

Woland

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Megmondom őszintén, én az a típus vagyok, aki rengeteg könyvet elolvas a gyereknevelésről, blogokat és fórumokat búj. Próbálok tisztába kerülni minden mai divatos irányzattal, és kritikusan kiválasztani belőle, nekem mi a szimpatikus, mit próbáljak meg átültetni a gyakorlatba. Így akadtam rá Jónás Anna könyvére is, a molyon bújtam a csecsemőgondozás címkével ellátott könyveket, mit is kéne még elolvasnom, hogy az én apró kis Maszatkámat a legjobb úton terelgessem. Az első, ami megfogott, a cím volt: Kicsivel – könnyebben. Nagyon szellemesnek találtam, és rákattintva a borító is elég cuki volt ahhoz, hogy már gondolkozzak is a vásárláson. A fülszöveg is kellően frappáns és rövid volt, magamra is ismertem benne (“ha ringatod a bevásárlókocsit”), úgyhogy mit volt mit tenni, be is szereztem gyorsan.

Bővebben: https://kulturkrimo.blog.hu/2020/02/17/kisgyerekes_mind…

Elfelinor

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Rengeteg jó ötlet van benne és érdemes lett volna a szülés előtt elolvasni, ha már megjelent volna :) A stílusa eleinte nagyon vicces, aztán fárasztóvá vált, sokszor alig tudtam kibogozni mit akar írni, annyira humoros akar lenni, de hát éjszaka baba mellett olvasva valahogy nem pörög annyira az agyam :) néhol jobb lett volna az egyszerű stílus…

l2njpx

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Hm…nagyon nem tetszett. Egyrészt mert én nem így élem meg az anyaságit, másrészt nekem ez a felfogás is véglet. Ahogy az is az, hogy a gyereknevelés egy csilivili reklám és nonstop csillám. De ez se igaz, higy minden anya egy 3evig lehanyt ruhában zsíros hajjal mászkálo zombi, aku mar azt sem tudja ki a miniszterelnök.

mini_moly

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Két éve még életmentő olvasmányként tekintettem volna Jónás Anna könyvére, mára azonban érdekes adalék a vérrel-verejtékkel kidolgozott, Majdnemhároméves mellett is sikeresen működtethető saját rendszerem számára. Tegyetek magatoknak egy szívességet, és spóroljátok meg az előbb emlegetett vért és verejtéket! (folytatás a blogon):

Reniolvas

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

A borítója alapján nem gondoltam volna, hogy milyen praktikus és hasznos könyv. Külön tetszett benne, hogy a fejezetek végén a szerző férje is kommentálja a leírtakat.

stippistop MP

Csomaghordó üzemmód
Ennek lényege, hogy valahányszor amúgy is átmegyünk egyik helyiségből a másikba, mindig vigyünk magunkkal valamit az egyikből, ami a másikba való. (…) Nyilván nem arról van szó, hogy akkor és csak akkor léphetünk be a gyerekszobába, ha előtte rekviráltunk egy tűzoltóautót a franciaágyról – a csomaghordó üzemmód viszont tapasztalatom szerint nagyon hamar teljesen automatikussá válik, és este, amikor dög fáradtan pakolni kezdünk a gyerekekkel, fantasztikusan jól tud esni mínusz huszonöt elsüllyesztendő akármi.

158-159. oldal, 09 Rendalelke (Európa, 2015)