Kicsivel ​– könnyebben 37 csillagozás

Kisgyerekes mindennapok praktikusan
Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben

Ha ​a reggeli kávédat délben találod meg a mikróban,
ha ringatod a bevásárlókocsit,
ha a lépcső helyett kapásból a rámpát választod,
ha kabátzsebedben újratermelődnek a nyálas-homokos kiflicsücskök,
ha automatikusan a hátsó lángra teszed a fazekat, még ha a gyerekek a nagyinál vannak is akkor hasznodra lehet ez a kötet. Mert a jelek szerint kisgyerekes szülő vagy.

A Bezzeganya.hu blog egyik népszerű szerzője kötetbe rendezte bejegyzéseit.

Jónás Anna kétgyerekes budapesti anya. Hat éve van otthon a gyerekeivel, s ugyanennyi ideje dolgozik távmunkában a kicsik mellől. Könyvében olyan kipróbált módszereket, ötleteket, bevált cuccokat, recepteket kínál, amelyek segítségével gördülékenyebbé tehetők a kisgyerekes mindennapok. Tippeket ad többek között azzal kapcsolatban,
milyen egyszerű eszközökkel alakíthatjuk kézreállóbbá a lakást a baba születése előtt,
milyen módszerekkel helyettesíthetjük az alvást a legrázósabb éjszakázós… (tovább)

Európa, Budapest, 2015

Niitaa P>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Amikor a látóterembe került ez a könyv, felkiáltottam: na, végre, ez az, amit keresek.
Rengeteg kiadvány van arról, hogy hogyan készüül a kisbaba, milyen fejlődésen megy át, mire kell figyelni a várandósság alatt. Ezek is nagyon jó és fontos dolgok, ám engem leginkább az aggaszt, hogy mit kezdek majd magammal, mikor a kórházból kócosan, erőtartalékaimat alaposan megcsappantva hazatérek a lakásba, ahol igazából ketten leszünk a kicsivel. Hogy tartsam életben? Mire figyeljek oda.

Valamiért azt hittem, hogy ez a könyv ezt a témakört is érinteni fogja. Hát nem, de végül is az elvárásom nem volt jogos. A borítón nem az szerepel, hogy csecsemős mindennapok, hanem kisgyermekes mindennapok; ugyanakkor van benne pár olyan tipp, amit már a legelejétől lehetne hasznosítani.

Minden esetre elválasztottam magamban a szezontól a fazont és próbáltam egy kicsit későbbi szemmel nézni a leírtakat – tehát próbáltam úgy venni, hogy a gyerkőc túlélte az első évét velem, kettesben, mindenféle segítségtől igencsak messze. (Kiemelném, hogy természetesen számíthatok majd a páromra, de ő mégiscsak dolgozik + 2 órát utazik minden hétköznap, szóval az idő 90%-ban csak magamra számíthatok.)

Az elején nagyon jól szórakoztam a könyvnek, miközben örültem, hogy az általam képviselt tézisek bizonyítást nyernek. Igazából egyszerű a matek: próbálj ott időt spórolni, ahol csak tudsz, mert minden nap jól jön egy kis extra chill érzés vagy erőforrás átcsoportosítás. Nem kell az egészet túlgondolni, túlaggódni. Néhány olyan alapvető praktikát mutat, amivel a saját életünket meg tudjuk könnyíteni – bár sokszor egyéb lemondások árán. Pl: smink. Én sosem sminkeltem, már csak a bőröm maitt sem, így ezt az időt eddig is úgymodnva megspóroltam.

A könyv előrehaladtával viszont egyre inkább változott a hozzáállásom. Az eleinte praktikus megoldások egyre inkább olyan irányt vettek, amikkel nem tudok mit kezdeni. Az ételes rész a legnagyobb szívfájdalmam. Logikus, praktikus, de abszolút nem adott semmit az én életemhez.

Nem sok mindent tudok elvinni belőle magammal, de ez főként azért lehet, mert van átfedés a gondolkodásmódunk között – még ha én nem is vagyok ennyire elvetemült módon zöld, előrelátó vagy épp praktikus.

A végső konklúzióm inkább az lett, hogy majd megoldom a magam módján.

Szivecskedo P>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Első gyermekét váró kismamáknak ajánlom, valóban praktikus. Én pár részt átlapoztam. Már az első pár oldalon már nagyon sokat nevettem :) egy idő után elmúlt az újdonság varázsa, és nem minden poénon nevettem már annyit, de amúgy összességében kellemes stílusú, a legfőbb területeket érinti, és nem írt olyan dolgot, ami kiverte volna nálam a biztosítékot.
És az apai szemszög tényleg klassz, sajnos elég kevés az apukáknak szóló könyv.

morzsi>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Igyekszem nem ráparázni a gyerekes létre/gyereknevelésre, és ennek megfelelően meglepően kevés könyvet is olvasok a témában, babavárás közben is alig egyet-kettőt pörgettem végig, mióta pedig megszületett a kislányom, szerintem egyet sem vettem a kezembe (inkább szórakoztató irodalmat olvasok, ha hagy rá időt:)). Ez a könyv véletlenül jött szembe velem a könyvtárban, a fülszöveg nem volt túl megnyerő, de úgy voltam vele, egynek jó lesz, ha fáraszt, majd abbahagyom.
Nem tudtam letenni. Nyilván nem találja fel benne az írónő a spanyolviaszt, és néhol nekem már túlontúl erőltetetten humoros a nyelvezete, mégis üdítő olvasmány a sok egy kaptafára íródott babás/kisgyerekes könyv között. Az első olyan, ami nem arra biztat, hogy legyünk tökéletes anyák, csak ahhoz ad (meglepően használható, és kipróbálásra motiváló) tippeket, hogyan legyünk elég jó anyák – és a két kategória közt szerintem óriási különbség van! Biztos vagyok benne, hogy a jövőben fogom hasznosítani az olvasottakat, és ha választanom kéne egy könyvet, amit odaadnék egy babaváró-babával bajlódó kezdő anyukának (apukának), tutira ez lenne az:)

nimphea>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Az írónő stílusa és poénjai néhol fárasztóak… Viszont!
Végre egy olyan könyv:
Ahol magyar a szerző.
Amelyben valódi és konkrét ötletek vannak, arra nézve, hogyan tegyük gördülékenyebbé háztartásunkat pici (vagy akár nagyobb) gyerekekkel.
Amelyben valóban egyszerű és időtakarékos receptek vannak.

Szóval minden házi tündérnek csak ajánlani tudom, ahol ivadékok is vannak.

Papírtigris>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Szerintem ez egy remek könyv! Vicces, életszerű, magyar viszonyokra íródott és rendkívül hasznos.

Joeymano>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Rengeteg hasznos tippel szolgál a könyv humoros köntösbe bugyolálva (szigorúan az első poronty hat hónapos kora utántól) . Elsősorban a fővárosi, tömegközlekedést használó anyukáknak ideális. Nekem vidéken, autóval közlekedve sok esetben könnyebb dolgom van.
Nagyon tetszenek a játékos megoldások. Idő, energia és türelem igényes, de sokkal jobb, mint ordítani a gyerekkel azután, ha már húsz perce könyörgünk valami miatt és juszt sem akar szót fogadni, a mi türelmünk meg már elfogyott.
A háztartásvezetési gyakorlat előtt pedig le a kalappal.

Woland>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Megmondom őszintén, én az a típus vagyok, aki rengeteg könyvet elolvas a gyereknevelésről, blogokat és fórumokat búj. Próbálok tisztába kerülni minden mai divatos irányzattal, és kritikusan kiválasztani belőle, nekem mi a szimpatikus, mit próbáljak meg átültetni a gyakorlatba. Így akadtam rá Jónás Anna könyvére is, a molyon bújtam a csecsemőgondozás címkével ellátott könyveket, mit is kéne még elolvasnom, hogy az én apró kis Maszatkámat a legjobb úton terelgessem. Az első, ami megfogott, a cím volt: Kicsivel – könnyebben. Nagyon szellemesnek találtam, és rákattintva a borító is elég cuki volt ahhoz, hogy már gondolkozzak is a vásárláson. A fülszöveg is kellően frappáns és rövid volt, magamra is ismertem benne (“ha ringatod a bevásárlókocsit”), úgyhogy mit volt mit tenni, be is szereztem gyorsan.

Bővebben: https://kulturkrimo.blog.hu/2020/02/17/kisgyerekes_mind…

Elfelinor>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Rengeteg jó ötlet van benne és érdemes lett volna a szülés előtt elolvasni, ha már megjelent volna :) A stílusa eleinte nagyon vicces, aztán fárasztóvá vált, sokszor alig tudtam kibogozni mit akar írni, annyira humoros akar lenni, de hát éjszaka baba mellett olvasva valahogy nem pörög annyira az agyam :) néhol jobb lett volna az egyszerű stílus…

loz>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Az itteni értékelések miatt vettem ki a könyvtárból, na meg mert nyitott vagyok új ötletekre a témában. A stílus alapvetően tetszett és csak a 120. oldal környékén kezdtem ráunni és fárasztónak érezni. A tanácsok szuperek, bár személy szerint nekem nem mondtak sok újat. Viszont lelkesen bólogattam, mert sok lépcsőfokon én is végigmentem:) De kellettek is azok a lépcsőfokok. Azt hiszem, ha korábban olvasom akkor sem tudtam volna minden ötletét adaptálni, mert sokszor kell, hogy eljusson az ember arra a szintre, ahol tud és akar változtatni. Önmagában az ötlet vagy a trükk nem működik nálam, ha nincs meg hozzá az ihlet.

momo83>!

Jónás Anna: Kicsivel – könnyebben Kisgyerekes mindennapok praktikusan

Sok hasznos, praktikus tanáccsal szolgál a kisgyerekes napok „túléléséhez”. Néha kicsit nekem sok volt (pl. mozgó bili).

stippistop>!

Csomaghordó üzemmód
Ennek lényege, hogy valahányszor amúgy is átmegyünk egyik helyiségből a másikba, mindig vigyünk magunkkal valamit az egyikből, ami a másikba való. […] Nyilván nem arról van szó, hogy akkor és csak akkor léphetünk be a gyerekszobába, ha előtte rekviráltunk egy tűzoltóautót a franciaágyról – a csomaghordó üzemmód viszont tapasztalatom szerint nagyon hamar teljesen automatikussá válik, és este, amikor dög fáradtan pakolni kezdünk a gyerekekkel, fantasztikusan jól tud esni mínusz huszonöt elsüllyesztendő akármi.

158-159. oldal, 09 Rendalelke (Európa, 2015)