Amerikai ​Desperado 19 csillagozás

Hogyan lettem maffiakatonából kokain cowboy, és végül a kormány titkos fegyvere
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Jon ​Roberts igaz történetén keresztül olyan mélyen ismerhetjük meg a szervezett bűnözés világát, hogy olvasás közben az ember szinte várja, hogy kopognak az ajtón, vagy telefonál az ügyvédje. Jon Roberts élete könyörtelen történet drogról, erőszakról és erkölcsi romlásról. 1992-ben emeltek vádat ellene az Egyesült Államokban. Bűnlajstromán 56 tonna, mintegy 2,3 milliárd dollár értékű kokain csempészete, valamint több ember kegyetlen meggyilkolásában való közreműködés szerepelt. Kétszer szökött meg a hatóságoktól és 5 évet bujkált, mielőtt sikerült rács mögé dugni. Még az előzetesben sem tagadta meg magát: egy fagylaltos pálcikával súlyosan megsebesítette két rabtársát, egyet pedig megvakított. Az ellene felhozott vádak alapján 300 év fegyházbüntetésre számíthatott. Vádalku alapján azonban csak 3 évet kellett leülnie. Az Evan Wrighttal folytatott beszélgetéseiből az amerikai társadalom kiváltságosainak és a periférián élők több szálon összefonódó, kegyetlen világa bontakozik ki. Az… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2012
586 oldal · ISBN: 9789633040881 · Fordította: Garamvölgyi Andrea

PAVideoStudio>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado Hogyan lettem maffiakatonából kokain cowboy, és végül a kormány titkos fegyvere

Ez a könyv Jon Roberts amerikai olasz maffiózó életét mutatja be a gyerekkorától a letartóztatásáig, miközben megismerjük az 1960 és 90 közti Amerikát, az összefonódó politikai érdekeket, a gazdagok világát.
Az idők folyamán Jon lett a Don Ochoához és Pablo Escobarhoz köthető Medellín-kartell egyik amerikai képviselője. A férfi dolgozott többek között Barry Seallel, együtt bulizott Jimi Hendrixszel, bérgyilkosságokat hajtott végre, karrierje csúcsán havi 10 tonna kokain becsempészésében működött közre.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/IngVcc2CgTk

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Kincses_Nóra I>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Nehezem csillagozom a könyvet, mert jól megírt, Evan Wright megint csak elvégezte a házifeladatát és olyan mélyen belemerült ebbe a mocskos világba, hogy még a könyv leghajmeresztőbb sztorijait is néha tudja igazolni. De nagyon nehéz volt belerázódni, majdnem 200 oldalba telt nekem. Elképesztő és az is, hogy Jon Roberts szinte semmit nem kapott az undorító dolgokért, amit csinált. Az igazság érzetemet ez eléggé bántja. Viszont az is kiderült, hogy egy kartell vagy maffia vezetés is pontosan ugyanúgy működik, mint egy bármilyen cég vezetése. Jon Roberts volt sok esetben a HR-es buksisimogató, csak ő ezt fegyverrel és az öklével tette. Mennyi tönkretett élet…. milyen kevés bűntudat.

deimagoston>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Érdekes olvasmány. Jól olvasható, és más megvilágításba helyez pár dolgot, és látszik, hogy a legális nagy vagyonok néha miként keletkeznek…

Csaba_Tóbi>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Hát ez a pali nagy kanállal ette az életet az biztos, amíg állam bácsi rá nem koppintott az orrára úgy igazán.
Bár az életét nem csak a családi minták pl. az apja és nagybátyjai, de maga a személyisége és mondhatni némi nemű pszihopata beütés, kövezte ki hogy az élete első kb. 40 éve milyenéletet élt.
Érdekes volt olvasni, hogy pitibűnözőből, hogy vállik nagybályás gengszerré. Bemutatva azt hogy igazából mennyi helyen és időpontban elkaphatták volna, de helyette nyert a korrupció.
Sok „jó” és „érdekes” sztori van a könyvben a maffia, diszkós és csempészős múltjából, ami eléggé olvastatta magát.
A könyv olvasása során azt éreztem, mintha Jon Roberts magát mint a körülmények áldozataként mutatja be. Persze mondja, hogy ő rossz fiú és mindig a gonosz jár jobban, de érezhető, hogy sok helyen kicsit javított a dolgokon, hogy jobb színben tüntesse fel magát.
Sok erőszak van benne és brutalitás, csak annak ajánlom, akinek van ehhez gyomra és érdekli az ilyen téma.

Kritty>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Érdekes, izgalmas, igazi valóságtükör.