Amerikai ​Desperado 17 csillagozás

Hogyan lettem maffiakatonából kokain cowboy, és végül a kormány titkos fegyvere
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Jon ​Roberts igaz történetén keresztül olyan mélyen ismerhetjük meg a szervezett bűnözés világát, hogy olvasás közben az ember szinte várja, hogy kopognak az ajtón, vagy telefonál az ügyvédje. Jon Roberts élete könyörtelen történet drogról, erőszakról és erkölcsi romlásról. 1992-ben emeltek vádat ellene az Egyesült Államokban. Bűnlajstromán 56 tonna, mintegy 2,3 milliárd dollár értékű kokain csempészete, valamint több ember kegyetlen meggyilkolásában való közreműködés szerepelt. Kétszer szökött meg a hatóságoktól és 5 évet bujkált, mielőtt sikerült rács mögé dugni. Még az előzetesben sem tagadta meg magát: egy fagylaltos pálcikával súlyosan megsebesítette két rabtársát, egyet pedig megvakított. Az ellene felhozott vádak alapján 300 év fegyházbüntetésre számíthatott. Vádalku alapján azonban csak 3 évet kellett leülnie. Az Evan Wrighttal folytatott beszélgetéseiből az amerikai társadalom kiváltságosainak és a periférián élők több szálon összefonódó, kegyetlen világa bontakozik ki. Az… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2012
586 oldal · ISBN: 9789633040881 · Fordította: Garamvölgyi Andrea

PAVideoStudio>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado Hogyan lettem maffiakatonából kokain cowboy, és végül a kormány titkos fegyvere

Ez a könyv Jon Roberts amerikai olasz maffiózó életét mutatja be a gyerekkorától a letartóztatásáig, miközben megismerjük az 1960 és 90 közti Amerikát, az összefonódó politikai érdekeket, a gazdagok világát.
Az idők folyamán Jon lett a Don Ochoához és Pablo Escobarhoz köthető Medellín-kartell egyik amerikai képviselője. A férfi dolgozott többek között Barry Seallel, együtt bulizott Jimi Hendrixszel, bérgyilkosságokat hajtott végre, karrierje csúcsán havi 10 tonna kokain becsempészésében működött közre.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/IngVcc2CgTk

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Nagy_Atilla_Tas>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Nagyon tartottam tőle.Kár volt, aki szereti az ilyesmit és nem zavarja a bizonnyal némileg kiszínezett és természetesen el is rejtett mocsokóságok emlékirata, (bevezetésül feketelevesüll ifjúkori stiklik amit ha nem bírsz már akkor és ott tedd csak le és akkor inkább keress valami puhakrimit) és hogy páros lábbal rúgja tökön vagy mellbe a való világ is egy valóban szerethető nem gonoszkodó hanem töményen áthágva a törvényen törvényesen a nagy jó érdekében gonosz -talán jó útra is tért- szociopata szemszögén keresztül az pompásan fog szórakozni.Mert van itt minden mi a könyörtelen keményet kedvelő a narkót hajhászót, a pézt hatalmat gazdagságot kajtatót okkal és joggal megvető szemnek s szájnak hány ingere.Külön köszönet a lábjegyzetekért, teljesen egyértelmű, hogy az ilyen maffiáról szóló olvasmányokat, memoárokat mindig úgy kell kezelni mint egy mítikus regényt, hisz, az F.B.I is éveken át tagadta, hogy léteznék egy országosan szervezett maffia, amit azóta mivel megpróbálták összevonni a politika élettel és elittel és mind besározni,ennek hatására fel is oszlattak…
Ha manapság netán bármelyik politikai egyesületnél kapcsolatot vélne bárki is látni a szervezett bűnözőkkel és az érdekeiket védő bűnüldöző szervekkel az vagy kussoljon. vagy forduljon kedves gyógyszeréhez míg túl nem adagolja magát, mert mint tudjuk ebben a világban minden tiszta szép és jó és a lapok sincsenek leosztva, a hamiskártyás simlisek megkenhető romlott főnökök mindig ott ahol élsz köztudomású már mind a régi p örök ölt vadászmezőkön pihennek az ördög vasvilláján pirulva akár a pörkölt…vagy nem is… vagyis igen.A többi úgyis csak összeesküvés elmélet a gyakorlatban…
Ezért hát ha elvettem a kedved tőle azt, jócskán megértem, ha pedig meghoztam hozzá azon se lepődnék meg.De öveket becsatolni gatyát a legfelső bevágásig fölhúzni, mert ez nem éppen kedvességet árasztó kötet hanem a legsötétebb, legrohadtabb legbűzhödtebb mocskot.Pont ahogy szeretem!

deimagoston>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Érdekes olvasmány. Jól olvasható, és más megvilágításba helyez pár dolgot, és látszik, hogy a legális nagy vagyonok néha miként keletkeznek…

Csaba_Tóbi>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Hát ez a pali nagy kanállal ette az életet az biztos, amíg állam bácsi rá nem koppintott az orrára úgy igazán.
Bár az életét nem csak a családi minták pl. az apja és nagybátyjai, de maga a személyisége és mondhatni némi nemű pszihopata beütés, kövezte ki hogy az élete első kb. 40 éve milyenéletet élt.
Érdekes volt olvasni, hogy pitibűnözőből, hogy vállik nagybályás gengszerré. Bemutatva azt hogy igazából mennyi helyen és időpontban elkaphatták volna, de helyette nyert a korrupció.
Sok „jó” és „érdekes” sztori van a könyvben a maffia, diszkós és csempészős múltjából, ami eléggé olvastatta magát.
A könyv olvasása során azt éreztem, mintha Jon Roberts magát mint a körülmények áldozataként mutatja be. Persze mondja, hogy ő rossz fiú és mindig a gonosz jár jobban, de érezhető, hogy sok helyen kicsit javított a dolgokon, hogy jobb színben tüntesse fel magát.
Sok erőszak van benne és brutalitás, csak annak ajánlom, akinek van ehhez gyomra és érdekli az ilyen téma.

Kritty>!
Jon Roberts – Evan Wright: Amerikai Desperado

Érdekes, izgalmas, igazi valóságtükör.