Elátkozott ​angyal (Assassini-trilógia 3.) 21 csillagozás

Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Hó ​és hideg félhomály borítja be a várost, és a befagyott kanálisokon ezernyi szellem kísért az árnyak közül… Velence továbbra is sötét erők mozgatta hatalmi játszmák színtere: kegyetlen gyilkosságok, hátborzongató jóslatok, mérhetetlen gonoszság, boszorkányság, alvilági szörnyetegek, titkos alkuk, ármány és szerelem tarkítják mindennapjait. A trilógia befejező részében a Lady Giulietta fiát ért erőszakos támadás hírére Tycho feladja új, boldog életét, és visszatér az udvar aljas intrikái közé. Giulietta kedvéért akár a világ végére is elmenne, csak hogy megtalálja a támadókat. Ám eközben Velence lassan a polgárháború küszöbére sodródik… Vajon eléri-e a célját a velejéig romlott Alonzo herceg? Vagy ellenfelének, Alexának sikerül meghiúsítania a terveit? Tetteti-e az őrültséget Együgyű Marco? És vajon hogyan alakul Lady Giulietta sorsa? A félig angyal, félig démon Tycho, vagy a visszatérő Frederick herceg, Zsigmond császár törvénytelen fia nyeri el a lány kezét és vele Velencét?… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

330 oldal · ISBN: 9789630000000 · Fordította: Farkas Veronika
330 oldal · ISBN: 9786155492174 · Fordította: Farkas Veronika

lena91>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Pont úgy imádtam minden sorát, mint az első két résznek.
Szerintem kevesebb figyelmet kap ez a sorozat, mint amennyit valójában megérdemelne.
Giulietta a sorozat alatt végig kedvenc volt, szerettem az észjárását, a kitartását, a makacsságát. (Vajon miért kellett minden pattanásig feszült helyzetben annyira kiemelni hogy „kiürítette a beleit”, meg hogy a katonák is levizelték magukat ijedtükben)
Tycho is hozta a formáját. Ő egy nagyon nehéz eset, nem könnyű vele, de imádtam az ő és Giulietta párosát.
Jók voltak a jelenetek, se bosszankodásban, se izgalomban nem volt hiány. A befejezés egy része úgy történt ahogy vártam, másik fele viszont egyáltalán nem. Nem vagyok maradéktalanul elégedett vele, de a legutolsó jelenet nagyon ütősre sikerült. Azt hiszem emiatt a lezárást mégis mondhatom tökéletesnek.
Olvassátok el, óriási hangulata van ennek a sorozatnak.

nyuxko>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Lehet hogy elfogult vagyok, de imádtam! :)
Egyszerűen kényszerítenem kellett magam a könyv időszakos lerakására mert minél tovább akartam olvasni, de persze csak a könyv feléig sikerült.
A maga tökéletlenségével (amit biztos talál valaki más) a karakterekkel, a cselekmény alakulásával, a helyszíleírásokkal…. A befejezése pedig, ááá!!!

Legjobb könyv a trilógiából :D
Kedvenc Marco, aki a végén meglep és koppan az állam :D
Ami kár, az a folytonos ismétlés, hogy mindenki a saját mocskában fetreng és ez normális..hát nem!!!
De egyébként tetszett és jobb volt még a másodiknál is, ami pedig jobb volt az elsőnél :D
A borító itt is tetszett, jó a háttér, a szín , a cím, de valahogy másképp képzeltem volna… már a belső tartalmat vagy fordítva a történet alapján egy kicsit másabb képet…
Alexa nagy számító és sajnáltam az ő szálát, de tudom , hogy valami kell amitől megy a történet :) és imádtam a házi kedvenceit és a tálját is :) aztán jött a nagy csata
Itt sajnáltam Tycho választását, de a történet így lezárható, szóval igazából jó, csak másra számítottam :) mondjuk nem a boldog végre, mert mégis dark fantasy…. szóval tudtam hogy hullanak majd itt is ott is, de a vége :D komolyan akarok még egy részt :D (hátha abba nem ér nyakig a sz.r)
Tetszett :) Ajánlom azoknak akik szeretik a darkos részeket :)

Mió>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Olyan „mindent bele”…Nagy kérdéseket feszeget,aztán elsimul…Olyan érzést kelte bennem,mint amikor a kisgyerek fabulál…szabad,csapongó fantáziával,logikátlanul,de örömmel. Én meg hallgatom és mosolygok…
Mondjuk,mindent elhiszek,mindent elképzelek,beleélem magam,mert egy jó mese..
Csepp kötözködés : 1408- 1409- ben vagyunk.." A kövér,zsíros, fokhagyma- és DOHÁNYSZAGÚ nő…." Micsoda ?! Igaz, ha elfogadom a vámpír,vérfarkas,egyéb rémalakok létét,pont a dohányszagon akadnék fenn?!

Tina1993>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Elég nyers egy-két helyen, de ez kell is ehhez a könyvhöz. Érdekes ahogy bemutatja a régi kort, amiben a történet játszódik, a fantasy része feldobja és érdekessé teszi. A vége nagyon tetszett, meglepő fordulatot vett a cselekmény.

A_Nagy_Levin P>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Sajnálom, mert összecsapottnak éreztem. Pörög a történet, de Grimwood inkább végighajszolja a szereplőit rajta, mint hogy valódi motivációt adjon nekik.

Edina_Nagy_2>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

És befejeztem a trilógiát.Az utolsó kötet volt a legjobb, izgalmas, tele cselszövéssel, és hazugsággal a szerelem érdekében.

sarah05>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

Nagyobb figyelmet kellene fordítani az egész sorozatra. Halogattam az olvasást, mert az első két résszel nagyon lassan haladtam, de talán nem is tettem olyan rosszul, mert úgy érzem, hogy felnőttem a könyvhöz. Nagy esélyt látok arra, hogy újraolvassam az egész sorozatot.
Néhol túlságosan is szókimondó, de tekintve, hogy milyen korban játszódik, ez kell is ide. Nem unatkoztam egyetlen oldala felett sem. Tele volt fordulatokkal, amire nem számítottam. Néhány helyen el kellett gondolkodnom, hogy most egyes szereplő kicsida-micsoda, de egy pár mondattal mindig felelevenítették az emlékeket, ami nagyon jól jött a számomra.
Fel voltam készülve, hogy a vége nem úgy alakul majd, ahogy én szeretném, így a könyv felétől, már kezdtem belenyugodni, hogy sírás lesz a vége. Meg is volt.
Folytatást akarok!

Radics_Végh_Ivett>!
Jon Courtenay Grimwood: Elátkozott angyal

A második kötetet kaptam meg először. Sokat kellett kutatnom, hogy meglegyen mindhárom rész. Nagyon szerettem olvasni. Jó a kor-leírás és a karakterek is kitűnőek. Nagyon jó befejezése a sorozatnak.

jehuka P>!

Minden olyan csatát, amely tényleg számít, önmagával kell az embernek megvívnia

jehuka P>!

Azért te ülsz a trónon, mert az emberek úgy gondolják, hogy te ülsz a trónon. E nélkül a hit nélkül nem lenne trón, amin ülhetsz.

CarmenV>!

A herceg Pengéjeként Tycho parancsolt az Assassininek, akik kikényszerítették a herceg akaratát odahaza, megölték az ellenségeit külföldön, és ahol csak érték, gyilkolták az árulókat. Ez volt a hivatalos munkaköri leírásuk.

CarmenV>!

Mi r-rossz ellenségek vagyunk. És v-veszélyes barátok.

CarmenV>!

-Szóval, mit t-tudsz M-Montenegróról?
-Egyelőre semmit, felség.
– V-vad hely, télen hideg, csupa hegy-völgy, és t-tele van ú-útonállókkal. És ezek csak az előnyei.

CarmenV>!

Persze a levegő még mindig olyan hideg volt, mint egy szajha szíve.

CarmenV>!

A bejáratnál olyan finom a homokkő, mintha gereblyéznék, de odabent torz bivalyokat és nagy mellű nőket ábrázoló mustársárga rajzok tanúskodtak arról, hogy sötétebb időkben is használták az emberek.

CarmenV>!

A jobb oldalán befagyott tó terült el egy olyan mély völgy egyik végében, amelyet csak egy hegyi kecske, vagy talán Tycho tudna megmászni, de ő inkább a hegyi kecskére bízná.