Zsófi ​és az elvarázsolt varázsló (Zsófi 2.) 9 csillagozás

Jólesz György: Zsófi és az elvarázsolt varázsló

A városban egymás után tűnnek el a varázslók, köztük Szalai Gáspár is, Zsófi jó ismerőse. Mi mást tehet ilyenkor az ember, mint hogy komoly nyomozást folytat? Ám az események felgyorsulnak, és Zsófi hamar rádöbben, hogy hatalmas és erős ellenféllel áll szemben. Legyőzi-e vajon? Szerencsére, akadnak segítő szándékú barátok, társak is, akik a kislány mellé állnak a bajban. A kötetet Tersztyánszky Orsolya nagy érzékenységgel készített illusztrációi díszítik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 1997
132 oldal · ISBN: 963117395X · Illusztrálta: Tersztyánszky Orsolya

ribizli0414>!
Jólesz György: Zsófi és az elvarázsolt varázsló

Az egyik első olvasmányom ez a könyv, így különleges helyet foglal el a szeretett könyveim között. Anno azt hiszem kicsit ijesztőnek is találtam a gonosz varázslatok, a kinyíló ajtó és a misztikusság miatt, de emellett kedves, izgalmas történet és az olvasás megszerettetésére mindenképpen alkalmas. Talán ez alapozta meg a későbbi fantasy szeretetemet. :)

lenne P>!
Jólesz György: Zsófi és az elvarázsolt varázsló

Kezdetben nem tetszett (már megint a fránya borító és illusztrációk befolyásoltak), aztán belejöttünk.
Kedves szóviccek itt-ott, zárójeles huncutságok imitt-amott.

PuPilla>!
Jólesz György: Zsófi és az elvarázsolt varázsló

Véletlenül került a kezembe, de nagyon megszerettem. Nem egy szokványos pöttyös :)

Bogas>!
Jólesz György: Zsófi és az elvarázsolt varázsló

Teljesen véletlenül bukkantam rá, de végül is jó választásnak bizonyult. Aranyos történet, időnként különösen tetszetős mondatokkal.

Bogas>!

…a szülő olyan fajta, amelyik hamar elvadul s kezelhetetlenné válik, ha sokáig magára hagyják.

lenne P>!

– De honnan tudhatom, hogy melyik pénz varázspénz és melyik nem az? – kérdezte Zsófi.
A Flütyüpmadár megvakarta szárnyával a fejét, és így szólt:
– Az az igazság, hogy nemigen lehet tudni. Kisebb-nagyobb mértékben minden pénz varázspénz.

92. oldal, Harmadik rész, Jó és gonosz varázslatok, Negyedik fejezet

Zsófi sorozat · Összehasonlítás