Névtelen ​vár 28 csillagozás

Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1984

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1984
48 oldal · Illusztrálta: Zórád Ernő

ViraMors P>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Bevallom, a Jókai regényt nem olvastam, pedig nem ártott volna, és lehet, hogy pótolni se ártana, mert így nem nagyon akaródzik összeállnia a történetnek. Olyan, mintha egy vázlatot kaptam volna, amiből az író pontosan tudja, mit szeretne összerakni, de nekem egyik másik esemény elég esetlegesnek, itt-ott több mint randomnak hatott. Ilyen volt mondjuk a befejezés. Pedig elnézve az eszköztárat* lehetőség bőven van benne és azért olvastam elég Jókait ahhoz, hogy feltételezzem, a regény igazi remekmű. Persze őszintén nem várhatom, hogy kb 400 oldalnyi könyvből készült kb 40 oldalnyi képregény ízelítőnél többet adjon. Mert annak viszont tökéletes, alkalomadtán tuti sort kerítek a regényre, a képregényt pedig addig is megtartom amolyan érdekesség kategóriában.

Grafikát tekintve röviden azzal jellemezném, hogy szép. A karakterek részletgazdagok, de nem túldíszítettek, jól hozzák azt a kort, amiben a történet játszódik. Talán az arckifejezéseken lehetett volna még egy kicsit dolgozni, azokat nem mindig lehetett megkülönböztetni egymástól, de másra nem lehet panaszom. Többnyire a háttereket is aprólékosság jellemzi, mindezt úgy, hogy az összhatás nem válik sem zsúfolttá, sem kuszává, pedig tekintve, hogy fekete-fehér képregényről van szó, ez akár meg is történhetett volna.

*úgy, mint spoiler

Basa_Katalin IP>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Zórád Ernő kimagasló grafikus. A figurái feszültséget keltenek, a színekkel mesterien bánik. A szereplők karakteresek, mozdulataikban ott a megfagyott pillanat. A saját példányunk romokban van, ronggyá olvastuk a testvéreimmel, nem véletlenül.

bercipocok P>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

A romantikus képregény képei valóban nagyon szépek, a romantika is kellő teret kapott, de maga a regény cselekménye nem tudott kellően kibontakozni ebben a mindössze 48 oldalas könyvecskében. Volt várakozásteljes bevezetés és Marie halálával szomorú befejezés, csak épp a történet magva maradt kidolgozatlan. Érdemes lett volna akár egy sorozatot is szentelni ennek a Jókai műnek. De Zorád Ernő munkássága előtt tisztelegve ez a képregény megérdemli az 5*-ot és olvasásra ajánlom.

Rozsomak69>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Nagyon jó volt újraolvasni ezt a klasszikus történetet. Gyermekkoromban képregényben olvastam, de sajnos már akkor szakadozottan hiányzó oldalakkal, majd a regényt is elolvastam és nagyon tetszett a történet.

Ez a képregény mindenképpen megérne egy újrakiadást. Sajnos a frissen vásárolt antikvár példány sincs már a legjobb állapotban. Pedig imádom Zórád Ernő grafikai munkásságát és a szövegezésben is jól összefoglalja ezt az izgalmas, illetve szomorú történetet.

A karakterek megjelenítése és az egész oldalas festett képek valósággal beleégnek az ember emlékezetébe. Mindenkinek merem ajánlani.

Havasi_Máté I>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Csodálatos képregény, Zórád Ernő magával ragadó festményeivel… Egyetlen negatívuma: az eredeti Jókai-regény ismerete nélkül sántít kicsit a történet. Az előzményeket ugyanis nem mutatják be, csak utalnak rá. Mindenképp javaslom, hogy vegyük kézbe tehát a regényt, ami igazán lebilincselő történelmi-romantikus darab.

madyson>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Tulajdonképpen újraolvasás.Valamikor tizenakárhány évesen vettem meg,de ha haza látogatok a szülői házba,az ottani könyveimet,képregényeket időről-időre előveszem,újraolvasom,átlapozom.
Most ez a képregény került sorra.Tetszenek Zórád Ernő rajzai,maga a történet is,bár Jókai nem tartozik a kedvenceim közé.

spellbinder66 I>!
Jókai Mór – Zórád Ernő: Névtelen vár

Szerettem gyerekkoromban ezt a könyvet, dacára, hogy a történet itt-ott kissé a homályba futott előlem. De legalább ez is rájátszott arra a melankolikus hangulatra, amiben mindig jól éreztem magam.