A ​kőszívű ember fiai 13 csillagozás

Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

A Korcsmáros Pál által eredetileg 1959-ben rajzolt fekete-fehér képregény digitálisan felújított változata. A gyönyörűen kidolgozott képregényoldalakon az 1848-as forradalom elevenedik meg előttünk a Baradlay család életén keresztül. Nemcsak a nemzet hazáért való küzdelmébe tekinthetünk bele, de egyes emberek lelkének legbelső harcaiba is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az irodalom klasszikusai képregényben Képes

Képes, 2023
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155835353 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál
Képes, 2021
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639833777 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál
Korcsmáros, 2018
60 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639833708 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál

Baráth_Zsuzsanna P>!
Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

Korcsmáros Pál képregényein nőttem fel, ezért nagyon megörültem, amikor megláttam ezt a régi kedvencet, egy szuszra el is olvastam, és még mindig simán zseniális:-)

nyolcadikutas>!
Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

A képregény varázslatos műfaj.
Korcsmáros meg virtuóza volt.
Fél csillagot csak azért vontam le, mint az Egri csillagoknál. Mert a Rejtő sorozat mindent visz. És ha ez ötös lenne, akkor azok mennyit érdemelnének?

Jeth>!
Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

Amikor megláttam, hogy az egyik kedvenc könyvemből van képregény rögtön tudtam, hogy nekem ezt meg kell szerezni és el kell olvasni. Egyrészt azért mert ebben az évben az egyik olyan könyv volt Jókai klasszikusa, amit újra akartam olvasni és sikerült is ezt teljesíteni másrészt azért mert a képregények világába is ebben az évben merültem el igazán. A rajzolás nagyon tetszett mert az tényleg szép volt, bár hozzá kell tennem, hogy sok szereplőt nem úgy ábrázolt amilyennek én elképzeltem, de ettől természetesen el tudtam vonatkoztatni. Korcsmáros Pál huszárjai nagyon tetszetősek és tényleg aprólékosan kidolgozott mindent – karaktereket, ruhákat, csata jelenteket, a budai várat és a Lánchidat is. A történet vezetéssel annyi probléma volt, hogy egy 600 plusz oldalas könyvet kellett 60 oldalban bemutatni, aminek az lett az eredménye, hogy sok fontosabb esemény kimaradt a történetből vagy átírásra került, szóval az olvasás élmény nagyon hasonlított arra amikor egy könyv filmes adaptációját nézem. Nagyon szép kiadás, ha valaki szereti a képregényeket akkor nyugodt szívvel tudom ajánlani az igényes kidolgozása miatt, viszont ha kötelező olvasmány miatt kerül valaki olyan kezébe, akit megrémít az eredeti mű hossza vagy Jókai stílusa, akkor nem árt hozzáolvasni legalább egy összefoglalást a könyvről, hogy jobban átlássa a történetet.

kukumaluthch>!
Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

Nem magának a képregénynek, inkább az eredeti műnek szól a három csillag. Valahogy sosem kedveltük meg egymást és ezen a képregény-formátum sem változtat.
Bár ismerem a művet, az elejére egy ki-kicsoda rajzokat lehetett volna beletenni. :)

A mai fiatalok szerintem sok szót nem ismernek, lehet egy lábjegyzetes rész is elfért volna, vagy csak úgy a végére egy oldalas „talán ezeket a szavakat nem ismered” fejezetként.
pl. imsik, laison, kofa, infámia, patrióta, kalamáris, svalizsér, árendás, gulya, stb.

Aurora_Michaelis P>!
Jókai Mór – Korcsmáros Pál: A kőszívű ember fiai

Hát persze, hogy A kőszívű ember fiai is kimaradt az életemből eddig. (Ugye ha nem kötelező, akkor egy gyerek magától nem Jókait fog olvasni.) Örülök, hogy végre megismertem a történet vázát, így nagyobb kedvet érzek a regény elolvasásához is. Bár eddig sem Jókai történeteivel volt a problémám, inkább a stílusával. Maga a történet izgalmas és bonyodalomtól sem mentes. Ez utóbbit, mondjuk, kevésbé értékelem. Korcsmáros Pál rajzai továbbra is nagyszerűek és kifejezőek.