Enyém, ​tied, övé 18 csillagozás

Jókai Mór: Enyém, tied, övé Jókai Mór: Enyém, tied, övé

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Enyim, tied, övé címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1875

Szépirodalmi, Budapest, 1959
546 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Bozóky Mária

Biró_Krisztina>!
Jókai Mór: Enyém, tied, övé

Véletlenül akadtam erre a kincsre a MEK-en,mivel ez a Jókai mű nem igazán szerepelt az iskolai magyarórák témájaként.Pedig van olyan színvonalas,tartalmas mint pl:A kőszívű. 1848-tól indul a történet rengeteg utazással,kaland dal.Ahogy a többi Jókai könyv megdöbbentően aktuális ahogy a reform kor társadalmi gazdasági berendezkedését,és az akkori pénz hatalmi elitet bemutatja.Bámulatos a hasonlóság!Ez is megérdemelné a 6csillagot!

délibáb>!
Jókai Mór: Enyém, tied, övé

Nagyon tetszett, ez a könyv nagyon az ENYÉM és talán a TIED is. Ajánlom mindenkinek, de figyelem, az utolsó fejezethez papír zsebkendő szükségeltetik! Zseniális lezárás az ÖVÉ.

Soós_Norbert>!

Ahol ketten együtt lehetünk, az az otthon.

220. oldal (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1961)

damaru>!

Aki munkájában nem találja fel az örömöt, az nem élő: az csak kenyérevő halott.

Soós_Norbert>!

…haragos asszonyt kérlelni annyit tesz, mint fújtatni a tüzet.

300. oldal (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1961)

Soós_Norbert>!

Hjaj, de könnyű ám kiengesztelni egy asszonyt, aki haragszik, aki pöröl, aki sír, aki dúl-ful, ront-bont, körmöl és pofoz; de hogyan kiengesztelni egy nőt, aki hallgat, aki egykedvű arcot csinál, aki még csak egy arcvonással sem árulja el, hogy mi baja van?

380. oldal (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1961)

damaru>!

Négy óráig tartott az út oda; ha ugyan útnak szabad nevezni egy szakadatlan kővágányt, aminek az a célja, hogy egy szekéren ülő embernek minden porcikáját kipróbálja, hogy jól oda van-e a másikhoz kapcsolva.

Cheril>!

A titoknak hangja van. S az asszonyok még a szemeikkel is hallanak.

Szilgyo001>!

A legelső szabadcsapat Pesten keletkezett. Neve volt: a „barikádőrök”. A radikális fiatalságból alakult. Tagja volt Petőfi is, és e sorok írója egy ideig. A francia forradalmat tanulmányoztuk. Petőfi Desmoulins Camille-nek látta magát, alulírottat pedig Saint Juste-nek. Egy pesti rézműves láncon forgó ananászfejű buzogányokkal látta el e csapatot, amiknek nagy hasznát vehetni a barikádharcoknál. Különben volt mindenkinek vadászpuskája és kardja. Petőfi kardját guillotine-nak hítták; szélessége exorbitans volt. Alólírott nem emlékezik rá, hogy valamikor torlaszt emeltek volna. Egyszer lett volna rá alkalom, valami utcai kravall volt. Éjjel álmunkból vert föl bennünket a „fegyverre!” kiáltás. Egy szálláson laktam Petőfivel. Én hamarább készen voltam, s indultam siettetni Petőfit. A közös előszobában elém jött a költő neje. A veszedelem percében a forradalmi nő felett túlsúlyra kapott a féltő feleség. Arra kért suttogva, hogy ne várjam be, míg férje felöltözik, hanem távozzam egyedül, s vigyem magammal a közös lépcsőrácsozat egyetlen kulcsát. Ezért az elárult „gyöngeségeért” tisztelem Szendrői Júliát legjobban. Megfogadtam a szót, én elsiettem, s Petőfi nem jöhetett le a bezárt lépcsőn. S míg ő a rácsot döngette haraggal, azalatt vége lett a kravallnak minden barikád nélkül. (Bár a segesvári csata előtt is rázárta volna valaki az ajtót!)

Soós_Norbert>!

Fátumunk az, hogy amit egyszer megszerettünk, azt, ha bántott, se tudjuk elhagyni, ha elveszett, se tudjuk elfeledni.

368. oldal (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1961)

Soós_Norbert>!

Megcsalatni egy nő által, aki mást szeret: még csak előérzete a pokolnak; de eldobatni egy nő által, aki hű marad: az maga a pokol!

473. oldal (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1961)