A ​varchoniták / A kalózkirály 14 csillagozás

Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály

„A ​kalózok démoni vakmerőséggel csaptak a brigantine mellé, melynek védői még mindig néma mozdulatlanságban vártak rájuk. Azon pillanatban, mikor a horogkarmok a párkányba vágódtak, Rolls egy intésére megdördült egyszerre a tengerészek sortüzelése, mire a füst eloszlott, a két hajó már szorosan egymáshoz volt kapcsolva, a lövés néhányat leölt a kalózok közül, a többiek, félrerúgva társaik holttestét, iparkodtak a brigantine bordáin felmászni, nem törődve a rájuk irányzott lövésekkel. Pillanat múlva férfi férfi ellen küzdött, szemtől szemben, karddal és késekkel. Dühvel támadt az egyik, hidegvérrel védte magát a másik, egyik sem félve a fegyvertől, s nem törődve sebeivel.”(A Kalózkirály – részlet) A trón mennyezete is tiszta fehér volt, körülfűzve zöld levélkoszorúkkal. E népek minden fényűzése a tisztaságban állott. A tárogató-hangok jelenték, hogy a khagán jő. A nép tolakodva nyomult elé. Az üdvkiáltástól reszketett az ég. Dalma arca halovány volt, és mosolygott. Az az eltitkolt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1857

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jókai Mór összes művei Unikornis

Fapadoskönyv, Budapest, 2016
Unikornis, Budapest, 1995

Emmus>!
Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály

Tìmár Mihály elhagyja a Dunàt és vitorlát bont a tengeren majd megmutatja haragját és vasöklét hiszen rettegett kalóz válik belöle. Ez volt az elsö gondolatom miután elolvastam A kalózkirály történetét.
Jókai Mórnak meg van a maga stìlusa és pont ezért szeretjük vagy nem és ez az egyediség minden munkájában tükrözödik. Nagyon sok párhuzamot véltem felfedezni igen ismert müve Az aranyember és jelen regènye között ezek föként a föszereplök egyéniségében, èrzelmi éltükben mutatkozik meg.
Ez a könyv egy olyan alkotás, ami önmagában tökéletesen megállja a helyét, de szerintem Az aranyemberrel együtt egy fantasztikus összhangot alkot.

Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály

Szégyen, nem szégyen. Az első Jókaim. Mert ugye nekem azt senki soha nem mondta, hogy ilyen pergős kalandos, nem túl hosszadalmas viszont annál izgalmasabb könyve is van. Nekem mindenki csak azt mondta: "jaaaaj ez a Jókai, hát ez tök kötelező… Jaaaj hát ennek minden könyvét az 50. oldalon érdemes csak elkezdeni. Soha ezelőtt egy figyelemfelkeltő mondatot nem hallottam tőle vagy róla. A Mumusom volt. Nadekérem! Most összehoztuk. Ő megírta, én figyeltem. Miért nem lehet ilyet is olvasni a sulikban?!

Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály

Méltatlanul ismeretlen könyv. Amikor azt mondom „szeretnék egy jó kalóztörténetet” akkor erre gondolok. Minden megvan benne, ami kell – kaland, romantika, vér, dráma… Cseppet sem divatjamúlt, a cselekmény pörgős, a régies kifejezések pedig kimondottan illenek a korhoz.
Aki egy kicsit is érdeklődik a kalózok iránt, annak mindenképp javallott.

dragut>!
Jókai Mór: A varchoniták / A kalózkirály

Bár nem különösebben kedvelem a kalózos történeteket, Jókainak A Kalózkirály című írása Robbert Barthelemy-ről, (mai helyesírással Robert Bartholomew) nagyon tetszett! Kalandos, pörgős, izgalmas és érdekes. Megérdemli az 5 csillagot!

Indignation I>!

– Így, vén fiúk, így! Mi a szerencse fiai vagyunk, s a szerencse védistene a vakmerőknek. A tenger rabszolgánk, a vihar játszótársunk, örömünk a halál! Amire más gondolni sem mer, mi azt véghezvisszük.

Indignation I>!

A kalóz csak akkor szállt a szárazföldre, midőn pénze volt, midőn élvezni, kincseit mentül rövidebb idő alatt s mentül nagyobb gyönyör között elszórni kívánta. A tengeren reszkettek előttük, a szárazon tárt karokkal fogadták – nemcsak a hölgyek és asszonyságok, oh, még maguk a férjek is.

Kovács_Cintia_2>!

Tudod-e, hogy mi hite van a kalóznak? Ez a hite: nem félni senkitől, és nem szeretni senkit.

Kapcsolódó szócikkek: kalóz
Kovács_Cintia_2>!

Hispaniola déli partján, egy kies völgy hajlásában áll egy kis faház, eleje befutva szőlővenyigével, ablakában virágcserepek, ereszén tollászkodó galambok, ajtajában törleszkedő fehér macska.

Kapcsolódó szócikkek: macska
Kovács_Cintia_2>!

Istennel kell kezdeni minden munkát, úgy fog az Istennel végződni.

Kovács_Cintia_2>!

Útra kelt a fehér galamb
Utána a sötét ölyű,
Az egyik az én kedvesem,
A másik a kalózvezér.
Közöttük állj, erős Isten!
Adj jobb kézzel, adj bal kézzel,
Szellőt a galambnak,
Villámot az ölyvnek.