The ​Horse Dancer 4 csillagozás

Jojo Moyes: The Horse Dancer Jojo Moyes: The Horse Dancer Jojo Moyes: The Horse Dancer

In a hidden corner of London, Henri Lachapelle is teaching his granddaughter and her horse to defy gravity, just as he had done in France, fifty years previously. But when disaster strikes, fourteen-year-old Sarah is left to fend for herself.

Forced to share a house with her charismatic ex-husband, her professional judgement called into question, lawyer Natasha Macauley’s life seems to have gone awry. When her path crosses that of Sarah, she sees a chance to put things right.

But she doesn't know that Sarah is keeping a secret… one that will change their life forever.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Penguin, London, 2017
Hodder & Stoughton, London, 2014
Hodder & Stoughton, London, 2010

Amare>!
Jojo Moyes: The Horse Dancer

Egy szívmelengető történet reményről, családról és álmokról. Régi olvasként nagyon vártam azt a részét a történetnek és nem is kellett csalódnom. Bár egyszer kétszer megkérdőjeleztem a realitását a dolgoknak, nem rontott az élményen. A mellékszálllak és a mellékkarakterek saját történetei is jól ki voltak dolgozva. Ha sírós vagy, akkor mindenképp készíts a közeledbe egy adag zsepit. Bár nem mostanában volt, mégis úgy érzem hogy az írónőnek nagyon jól sikerült megragadni a 14 évesek makacsságát és jellemét. Nagyon jól bemutatta főleg az idősebb karaterek cselekedeteihez viszonyítva.

Christinewinchester>!
Jojo Moyes: The Horse Dancer

Az írónőtől ez az első könyvem, eddig mindig a filmadaptációkat láttam a regényeiből, amik általában tetszettek is, de valahogy olvasni mégsem kaptam kedvet. Ez a könyve egy korábbi könyvhéten szereztem be, ahol általában 1-1 angol könyvet beszoktam szerezni. Erre azért esett a választásom, mert imádom a lovakat, s érdekesnek tűnt.
Kihívás miatt került le a polcról, bár most nem igazán volt hangulatom hozzá, lehet ez is közrejátszott, hogy annyira nem „vonzott be”, de azért mégiscsak olvastatta magát. Talán kicsit több „lóra” számítottam. Kissé túlnyújtottnak éreztem olykor, illetve Mac gondolataiba is jó lett volna jobban belelátni. Összességében azért örülök, hogy mégis a kezemb került.

silverlight78>!
Jojo Moyes: The Horse Dancer

Érthető, hogy Jojo Moyes ezen könyvét nem adták ki rögtön, csak miután az írónő híressé vált. Nem rossz ez sem, de semmi extra, olyan kis kellemes, „feelgood” sztori. Mindenesetre ennek is volt mélysége, szeretem Moyes-ban azt a finom érzékenységet, amivel képes ábrázolni az emberi kapcsolatok dinamikáját.