Mióta ​megszerettelek (Mielőtt megismertelek 3.) 17 csillagozás

Jojo Moyes: Mióta megszerettelek

A trilógia világszerte milliók által várt újabb kötetében tovább folytatódik a hatalmas sikert aratott Mielőtt megismertelek című regényben bemutatott Lou Clark története.

Lou sok mindent tud. Pontosan tudja például, hogy milyen nagy a távolság új New York-i otthona és londoni barátja, Sam lakása között. Azt is tudja, hogy a főnöke jó ember, ahogy azt is, hogy a felesége eltitkol valamit a férfi elől.
Azt viszont nem tudhatja, hogy miközben beleveti magát New York társasági életébe, hamarosan megismerkedik valakivel, aki jókora felfordulást okoz a lelkében. Merthogy Josh elképesztő módon emlékezteti valakire, akire rendkívül fájdalmas visszaemlékeznie.
Azt sem tudja Lou, hogy mihez kezdjen a kialakult helyzetben – csupán azt tudja, hogy bármilyen döntés hoz, az mindent visszavonhatatlanul megváltoztat az életében. És hogy mindenképp követnie kell a szíve szavát, akárhová is vezesse.

Eredeti mű: Jojo Moyes: Still Me

Eredeti megjelenés éve: 2018

Cartaphilus, Budapest, 2019
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632666617 · Fordította: Todero Anna

bokrichard
Jojo Moyes: Mióta megszerettelek

Az első kötet sikere után vártam, hogy a második is nagyot üssön. Na az csalódás volt. És elérkeztünk egy trilógia végéhez mostanra, és a második kötet után már nem is tudom, mit gondoljak. És jött a kellemes meglepetés. Na jó, nem annyira jó, mint az első, de megközelíti. Kissé hullámzó volt a könyvet olvasni, ami jól tükrözi azt az utazást, amin Lou keresztülmegy. Újra megtalálja önmagát, eközben mindenfélébe belebotlik. spoiler Ismét csak szerethettem Lou bohókás stílusát, ismét csak drukkolhattam a sorsának, bosszankodhattam a mentősön, tömören megint egy hús-vér írás felesleges körök, és elrugaszkodások nélkül. És egy kerek lezárás, végre!!! Nem összecsapott, nem a végletekig nyálas, de ott van a romantika. Kellett ez a fáradt lelkemnek.

Mariann_ P
Jojo Moyes: Mióta megszerettelek

A sorozat első része a betegség miatt elég meghatóra sikerült, ahhoz hasonlítja mindenki az utána következő köteteket is.
Itt, ebben a részben is hasonló, társalkodónői szerepet tölt be Lou Clark, csak éppen egy nő oldalán.
Aki mellet éppúgy nem egyszerű, hiszen idős férje mellett titkai , ellenségei vannak .
A jótékonysági rendezvények hangulata azt juttatta eszembe, hogy álarc mögé bújik mindenki.
Közben a magánélete is zűrösen alakul, az állását is elveszti , de mielőtt feladná, jön egy lehetőség.
Tovább játszadozik az öltözködéssel, olyan összeállításokkal kényezteti magát, hogy az embereknek tátva marad a szája a csodálkozástól.
( Én személy szerint teljesen elutasítom ezt a régi , divatjamúlt , felmenőink ruháinak viselését.)
Az élete tehát most sem unalmas, van a könyvnek egy sajátos hangulata.
A végén az is kiderül, hogy megtalálja-e azt az embert, aki mellett el tudja képzelni az életét, valamint azt a munkát, amit szívesen csinálna szeretteitől távol, Amerikában .

asosevoltnyar
Jojo Moyes: Mióta megszerettelek

Ennek a történetnek sokkal több a mondanivalója, mint az ember gondolná… Nevettem, sírtam, imádtam!

Zoe27

Azt hittem, megnyugtat majd, ha hazajövök.
Ehelyett talajvesztettnek éreztem magam, mintha csak most jöttem volna rá, hogy pillanatnyilag egyik hely sem az otthonom.

Zoe27

– Szükség van közösségi helyekre – mondta Ashok, és szavai nyomatékosítására suhintott egyet a kezével. – Szükség van olyan helyekre, ahol az emberek összejöhetnek, beszélgethetnek, megvitathatják a dolgokat, és ahol nem minden a pénzről szól, érted? A könyvekből sok mindent meg lehet tanulni az életről. A könyvek empátiára tanítanak. De ha valaki a lakbért is alig bírja kiizzadni, annak nincs pénze könyvekre. Úgyhogy a könyvtár létfontosságú! Ha bezárnak egy könyvtárat, Louisa, nemcsak egy épületet zárnak be, a reményt is elveszik az emberektől.