Commando 15 csillagozás

Johnny Ramone önéletrajza
Johnny Ramone: Commando

Johnny ​Ramone, született John Cummings (1948–2004) minden idők egyik legnagyobb hatású együttesének, a Ramonesnak az alapító tagja volt. Ezt megelőzően azonban csak egy dühös tinédzser volt Queensből: gondolkodás nélkül dobált le tévéket háztetőkről, tört be ablakokat, verekedett össze emberekkel, és rabolt ki idős hölgyeket. Erről a minden bizonnyal zsákutcába vezető útról végül a rock ’n’ roll térítette le. Bár a Ramonest sikerre vezette, munkásosztálybeli gyökereit sosem tagadta meg, mindig két lábbal állt a földön. Kemény utcakölyökből a zenekar vaskezű kapitánya lett, aki sosem tévesztette szem elől a célt, és addig húzta előre magával a többieket, amíg a Ramones el nem foglalhatta jól megérdemelt helyét a rocktörténelemben. 2002-ben az együttest beiktatták a Rock and Roll Hírességek Csarnokába, Johnnyt azonban két évre rá elvitte a rák – de így is túlélte két alapító társát.
Johnny Ramone egész életében egyenes és szókimondó ember volt, és az önéletrajzát is ennek… (tovább)

Konkrét Könyvek, Budapest, 2018
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155899010 · Fordította: Dudich Ákos

Gábor_Rauscher>!

Johnny Ramone: Commando Johnny Ramone önéletrajza

Olvastam már néhány rockzenész önéletrajzi könyvét, illetve zenekarok történeteiről szólókat. Ez kimagaslik közölük. Néhány meglepő dolgot is megtudsz ebből Johnny Ramone-ról. (Nem árulom el, mert akkor nem lesz meglepő, de ajánlom olvasásra az egészet.)

Chavez>!

Johnny Ramone: Commando Johnny Ramone önéletrajza

Johnny Ramone önéletrajza egy eléggé összeférhetetlen, kissé pokróc modorú, de irigylésre méltóan céltudatos zseni képét festi meg. Ez a Ramonest kemény kézzel irányító és összetartó sajátos karakter erősen ellentmond a klasszikus rocksztár-imidzsnek. Tekintélyelvű jobbos volt, nem ivott, nem élt drogokkal, és bár nagyon élvezte a zenélést, az egészet részben munkának tekintette, és a koncertek után is csak arra vágyott a legjobban, hogy mielőbb hazaérjen szeretett feleségéhez, hogy aztán tejet és kekszet majszolva bámulja a tv-t. Élete nagy célja az volt, hogy a zenéléssel megkeresse a bűvös egy millió dollárt, és aztán korán visszavonulva azt csináljon, amit a legjobban szeret. Lógni a barátokkal és élvezni a gondoktól terheletlen nyugdíjas éveket. Kiérdemelte, de már nem sok ideje maradt rá sajnos.

Kíméletlenül őszinte vallomás ez a könyv, amiben Johnny most sem finomkodott, ahogy élete során soha sem. Megmondta az őszintét saját magáról, a Ramones többi tagjáról, a zenész kollégákról, menedzserekről, producerekről, saját lemezeikről, de a rajongók, sőt, országok és kontinensek is megkapták tőle a magukét. Johnny Ramone igazi punk volt, egy öntörvényű és szókimondó vagány, aki bár sajnos túl korán volt kénytelen befejezni az életét, de amíg élhette azt, addig kihozott belőle szinte mindent, amit csak szeretett volna. Teniszcipős, farmeros, bőrjakós punkrockerként a világ egyik legnagyobb rocksztárja lett. És ebben egyáltalán nincs ellentmondás, mert ahogy ő is mondta: „Tőlem indult el a punk. Én mondom meg, hogy mi a punk és mi nem.”

Bár elsőre rövidnek és az árához képest vékonynak tűnhet a könyv, valójában olyan, mint egy jó Ramones lemez: rövid, gyors iramú, de tartalmas és nagyon szórakoztató.

Szűcs_László_Norbert P>!

Johnny Ramone: Commando Johnny Ramone önéletrajza

A Ramones az az együttes, amelyre számos általam hallgatott zenekarra hatással volt, életükben nem becsülték meg őket eléggé, ők a rock 'n' roll Edgar Allen Poe-ja.Részletesen ismerhetjük meg az együttes vérrel verejtékkel kikövezett útját a világhírnév felé.

sephora>!

Johnny Ramone: Commando Johnny Ramone önéletrajza

Alapmű minden Ramones rajongónak. Rendkívül igényesen megszerkesztett könyv, zseniális fotókkal.
A könyv által nagyon jól megismerhetjük a zenekar belső hierarchiáját, súrlódásokat, személyi ellentéteket, amik semennyire nem voltak érezhetőek a közönség számára. Emiatt számomra meglepő volt , hogy mégis 22 éven át egyben maradt a zenekar magja. Ami viszont megdöbbentő volt, hogy Johnny mekkora harcos és tudatos vezéralkat volt, gyakorlatilag ő tartotta egyben a zenekart. Jóllehet a személyisége és nyers modora nem áll közel hozzám, számomra Joey a legkedvesebb Ramone – de kétségtelen, hogy kellett egy elszánt és erőskezű tag, aki kijelöli a helyes utat a zenekar számára.