Bodies ​– A kiállítás 2 csillagozás

John Zaller: Bodies – A kiállítás

Az emberek ősidők óta tanulmányozzák az emberi testet, és írnak róla. Arisztotelész, Platón, Hippokratész, Cicero, Calenus, Vesalius, Fabricius, Descartes és Harvey azon legnagyobb elmék Ki kicsodáját képviselik, akik e vizsgálódásnak szentelték tehetségüket. És nem szabad elfelejtenünk hozzáadni ehhez a listához olyan híres művészeket, mint da Vinci, Tiziano, Michalengalo, Raffaelo és Rembrandt, akik közül a művészi készség és a pontos megfigyelés kombinálásává/ mind jelentősen hozzájárult az emberi létforma általunk történő megértéséhez. Miért ez a sok érdeklődés az emberi test iránt? Számomra meglehetősen egyértelműnek tűnik a válasz erre a kérdésre: testünk az egyetlen dolog, amelyet születésünk pillanatától legutolsó leheletünkig magunkkal hordozunk. Testünk és szerkezetének (hogyan áll össze), valamint funkcióinak (hogyan működik) ismerete a legpraktikusabb és leghasznosabb ismeretek egyike, amelynek birtoklására ember vágyhat.

esztie>!
John Zaller: Bodies – A kiállítás

Az emberi test összetettsége és csodája mindig is lenyűgözött, korábbi tanulmányaim során is csak ámultam a bonyolultságán, hogy hány helyen csúszhatna hiba a rendszerbe, és lám, azért az emberek többsége működik, nem is akárhogyan. A kiállítás elképesztően jó volt, ez a füzet is kellőképpen informatív, jó szemléltető, azért a kiállítást nem pótolja, nyilván.
Habár az anatómia tudásom igencsak megkopott az évek alatt, egy-két hibát még így is felfedeztem, ezért vontam le a fél csillagot.