Irány ​a Föld mélye! 4 csillagozás

John Townsend: Irány a Föld mélye!

Egy eget-földet rengető kaland! Felkérnek, hogy csatlakozz dr. Buzogány expedíciójához, amelyben a földfelszín alá kellene lejutnod. Alig várod, hogy kipróbálhasd a kapszulát! De eljuthatsz-e a Föld középpontjába, és meg tudod-e akadályozni, hogy kitörjön a szupervulkán?
Vedd elő a földrajztudásodat, és döntsd el te magad, merre indulsz tovább. Meglátod, hogy többet tudsz, mint gondolnád és még földrajzból is okosabb leszel!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kalandos küldetés Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2019
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634830344 · Fordította: Pataki Andrea · Illusztrálta: Tatio Viana

Chöpp >!
John Townsend: Irány a Föld mélye!

Nagyon rövidke kalandnak bizonyult. Viszont most először voltam szinkronban a tananyaggal, így hasznos tudásra is szeret tehetett általa a Kincsem. Azt mondta nem volt nehéz, de azért voltak benne – számára – új információk. Végre hasznos is volt a kalandjáték, nem csak érdekes és izgalmas!

Dia20646 P>!
John Townsend: Irány a Föld mélye!

Nagyon sok érdekességet, tudományos ismeretet lehet megtudni a könyv olvasása/lapozgatása közben. A földkéreg mélyébe utazhatunk és a földrengésekről is szerezhetünk ismereteket.
Az illusztrációk nagyon szemléletesek.
A könyv egy kisebb történetet követve adja át az ismereteket. Ha pedig téves útra érkezünk, akkor visszaterel a helyes irányba.