A ​tűz krónikája (A Kezdet Könyvei 2.) 8 csillagozás

John Stephens: A tűz krónikája

Elmúlt ​a viharosan mozgalmas tél. Kate, Michael és Emma szeretnének tovább kutatni eltűnt szüleik után, ám a fenyegető veszély miatt Stanislaus Pym, a varázsló elrejti őket a Reménytelen és Javíthatatlan Árvák Edgar Allan Poe Otthonában, mert dr. Pym azt gondolja, hogy ott majd biztonságban lesznek.Óriási tévedés!

Ellenségeik hamarosan rábukkannak a gyerekek nyomára. Elkezdődik a hajtóvadászat, amely Kate-et száz évvel visszaküldi a múltba, New York veszedelmes és varázslatos városába. Miközben a testvéreihez próbál visszajutni, találkozik egy titokzatos fiúval, akinek a sorsa szorosan – és vészjóslóan – fonódik össze a lányéval.

Közben Michael és Emma meg akarják keresni a Kezdet Könyveinek második kötetét. A nyomokat követve eljutnak egy rejtett világba, ahol el kell viselniük félelmetes sarki viharokat, fel kell kutatniuk egy ősi, harcos rendet, szembe kell szállniuk rettenetes szörnyetegekkel. Megtalálja-e Michael és Emma a Tűz legendás krónikáját,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ciceró, Budapest, 2013
352 oldal · ISBN: 9789635398126 · Fordította: Bihari György

Uzsonna>!
John Stephens: A tűz krónikája

Ez a könyv is nagyon pörgött, két helyszínen is izgulhattunk a testvérekért. A gonosz persze minden helyszínen, mindenféle fondorlattal próbálkozott.
Érdekes volt a mágikus és az emberi világ ketté válásának gondolata (az 20. század kezdetén), tetszett a tündevilág és örültem, hogy Michaelnek végre használnia kellett az agyát (és használta is).
Várom a 3. kötetet. (Úgy látom, hogy még angolul sem jelent meg.)

Szelén>!

… A nyersbőr szíjnál fogva elvette a golyót.
– Mit csináljak vele?
– Össetörhetjük – javasolta Emma.

A Kezdet Könyvei sorozat · Összehasonlítás