Bálnák, ​delfinek, cetek (A varázslatos iskolabusz 3.) 15 csillagozás

John Speirs – Eva Moore: Bálnák, delfinek, cetek

A nevem Wanda. Miss Mici osztályába járok. Hallottál már a Miciről? Folyton tanulmányi kirándulásra visz bennünket a Varázslatos Iskolabuszon. Sosem tudjuk előre, mi fog történni, ha beszállunk a buszba. Csak azt tudjuk, hogy valamelyik természettudományos tantárgyból – ezek a Mici kedvencei – sok-sok érdekességet fogunk tanulni. Egyszer a bálnákról és a delfinekről tanultunk. Micsoda egy tanulmányi kirándulás lett belőle! Kihajóztunk a tengerre és igazi bálnákat láttunk. Nem is sejtettük, milyen vad kalandban lesz részünk. Gyere velünk bálnalesre!

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

M&C, Budapest, 2002
76 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638532270 · Fordította: Miklós Lívia · Illusztrálta: John Speirs

Ottivilága>!
John Speirs – Eva Moore: Bálnák, delfinek, cetek

Nem a varázslatos iskolabusz a kedvenc ismeretterjesztő sorozatom, de a mostanában kiadottak közül a jobbak közé tartozik. A kerettörténet, az átváltozó busszal együtt remek, az ismeretterjesztő rész nekem túl sok száraz tényt tartalmaz. Szerintem ezeknél a könyveknél az is fontos, hogy az információmennyiségből mennyi marad meg az ember (gyermek) agyában, mert ugye a tudás növelése lenne a cél. Én néhány napja olvastam el ezt a könyvet, a sztori megmaradt, a többi sajnos nem.

Aaron24 P>!
John Speirs – Eva Moore: Bálnák, delfinek, cetek

Nekem nagyon tetszett, szeretem az ilyen tengeri történeteket.

Radics_Végh_Ivett>!
John Speirs – Eva Moore: Bálnák, delfinek, cetek

Sok hasznos információt tudtam meg a tengeri állatokról. Jó eljátszani a gondolattal, hogy egy varázslatos járművel akárhová eljuthatunk, bármit megnézhetünk közelről úgy hogy nem kerül veszélybe az életünk.

Cs_N_Kinga >!
John Speirs – Eva Moore: Bálnák, delfinek, cetek

Aranyos kis könyv volt, kis ismeretterjesztő is egyben. Még mindig tudnak újat mondani a gyerekeknek való könyvek is. Vagy ki tudja lehet már csak elfelejtettem, amit régen tanultam.
Bárkinek tudom ajánlani, bátran odaadnám egy mai gyerkőc kezébe is. Még meg is nevettetett.

– Furcsa – mondta.
– Ez csak rosszat jelenthet – motyogta Arnold.

nodael>!

Mi lesz, ha egy bálna túl közel merészkedik a hajónkhoz és felborítja? Nem fűlött a fogam az induláshoz.

nodael>!

– Ahogy azt az én ük-ük-ük-nagynénim, Kumulusz néni szokta volt mondani: „Csak semmi pánik, még a köd is köddé válik!”

nodael>!

– Ajaj, Miss Mici! Ez nem kirándulás, hanem lerándulás – sopánkodott Carlos.

nodael>!

– Adjunk neki nevet! – javasolta Phoebe. – Mintha virágminta volna a farkuszonyán. Legyen a neve Pitypang!

nodael>!

(…) Mindenféle szöszmösz úszkál a vízben. Mi ez?
– Plankton – válaszolta Miss Mici.

Kapcsolódó szócikkek: plankton
nodael>!

– Csak azt ne mondd, hogy megszakadt a rádió-összeköttetés.
– Megszakadt a rádió-összeköttetés – mondta Tim.

nodael>!

Már biztosan nem érek haza időben, hogy meglocsoljam a kaktuszgyűjteményemet.

Kapcsolódó szócikkek: kaktusz

A varázslatos iskolabusz sorozat · Összehasonlítás