Resident ​Evil: A kaptár – Megtorlás 21 csillagozás

Hivatalos regény a film alapján
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Az Umbrella vállalat hibájából kiszabadult T-vírus tovább folytatja pusztítását a Földön, a lakosságot húsevő zombik légióivá alakítva. Az emberi faj utolsó és egyetlen reménye, Alice (Milla Jovovich) a cég egyik titkos bázisán ébred fel, és ahogy elkezdi felderíteni az épületet, egyre többet tud meg titokzatos múltjáról. Alice tovább folytatja a vírus kitöréséért felelős emberek után megkezdett vadászatot – a hajszát, amely Tokiótól New York-on át egészen Moszkváig visz, végül pedig egy olyan felfedezéshez vezet, ami miatt mindent meg kell kérdőjelezne, amit eddig igaznak hitt. Régi és új szövetségesei társaságában Alice a túlélésért vív harcot, aminek tétje a lassan teljesen feledésbe merülő emberiség…
A visszaszámolás elkezdődött.

Szukits, Szeged, 2012
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972532 · Fordította: Szántai Zsolt

Leon Scott Kennedy · Ada Wong · Jill Valentine · Barry Burton · Albert Wesker · Alice Abernathy · Luther West

Kamcsatka

Nikolett0907 P>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás Hivatalos regény a film alapján

Mivel a filmeket, legalább is az első három részt nagyon szerettem, gondoltam egy próbát megér az ebből készült könyv is.
Nagyjából meg is lennék elégedve vele, de túl sok a töltelék, a feleslegek miatt unalmassá váltak részek és többször félre is tettem.
Viszont azon oldalak, ahol visszataláltam az érzésre, csak úgy faltam a sorokat.
Így belegondolva elég vegyes lett a végeredmény, kár azokért a felesleges körökért, ha azok nincsenek most kedvencelném.
Egy olvasásnak megfelelt.

Popovicsp87 P>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Elöljáróban leszögezem, hogy nem vagyok nagy rajongója a Kaptár (sick!) filmeknek. Sajnos az első rész nem öregedett túl jól, és ahogy haladt előre a sorozat, úgy vált egyre nagyobb marhasággá.
Így elvárások nélkül ülhettem neki a könyvnek, és azt kell mondanom: annyira nem is sikerült rosszul.
Persze nem egy túlgondolt valami, a szinte folyamatos akciók egy idő után nagyon fárasztóak voltak, és a hozzátoldott jelenetek szükségességét is megkérdőjelezném, de végül is hozott egy színvonalat. És nagyon, nagyon véres!
Ami az erőssége, hogy Shirley a film papírmasé karaktereit kicsit szerethetőbbé tette, megismerhettem a gondolataikat, érzéseiket. Alice is szimpatikusabb lett a filmek terminátor Barbie-jához képest.
Becky karaktere viszont teljesen kiesett off, és igazán a létjogosultságát sem éreztem.

Mint az értékelés elején említettem, Shirley hozzáírt pár plusz jelenetet és szereplőt. Az utóbbiak létjogosultságát nem egészen értem, a plusz jelenetek pedig kitöltik az Oroszország-Washington távot, spoiler amivel a film nem foglalkozott.
De!
A kitöltős jelenetekben olyan szinten életképtelenek a katonák, és olyan hihetetlenül bénák a párbeszédek, hogy szinte önmaga paródiájává válik a könyv. Mondjuk már előtte is volt egy-egy olyan mondat, aminél csak pislogtam, de ott legalább az akció elvonta a figyelmemet a kreténségekről.

Ha egy trash könyvként kezelem, mint ahogy a filmet is annak tartom, akkor egy könnyed szórakozás, csak tényleg nem kell tőle semmit sem várni. Úgy meglepheti az olvasót.

Szukits, Szeged, 2012
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972532 · Fordította: Szántai Zsolt
CatleenCosplay I>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Nagy rajongója vagyok a Resident Evil játékoknak és filmeknek, így nagyon megörültem, mikor végre kezembe kaparinthattam ezta könyvet. A filmfolyamból a második kedvencem a Megtorlás, és nagyon jó volt olvasni egy sokkal összetettebb és érdekesebb háttérrel rendelkező történetet hozzá. A könyvben tényleg az volt a legjobb, hogy kitért olyan eseményekre, és szerplőkre, akikre a fiulmben már nem jutott idő, így jobban bele tudtunk mélyedni a történetbe. Ráadásul az élőhalottak sem lettek kevésbé félelmetesek olvasva sem!

Andrée>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Annak idején a játék is tetszett a szériából, aztán a filmek is egész szórakoztatóra sikerültek, úgyhogy mivel pofátlanul olcsóért adták, gondoltam megnézem magamnak a könyvformátumot is.

Azt már az elején tisztázta az író, hogy ez bizony az azonos című filmnek a könyvváltozata. Igaz helyenként némi „beletoldást” alkalmazott, ami szerintem nem is volt baj. Túl sokat nem vártam a könyvtől, a film-filmek hangulatát visszaadta szépen. Kicsit fura volt az elején olvasni az előző filmek történéseit belezsúfolva rövidke kis ismertetőkbe. Aki nem látta a filmeket, annak nem feltétlenül segít bármit is.
Viszont maga a tényleges történet az rendben volt, kellően lekötött. Megvolt benne a megfelelő mennyiségű akció, vér, zombi. :)

CarmenV>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Tetszett a borító és zombis kihívásom van.. szóval hajrá…
Komolyan szuper borító, a háttérben a város, a fény a hó meg minden :D
Igazából nem láttam a filmet, vagyis láttam belőle egy részt de ennyi… szóval bármiben is térhettek el, nekem nem rontott semmin..
Mondjuk ettől sem vágtam hanyatt magam :D
Rengeteg akció, ami a filmben biztos nagyot üt, de végigolvasva ezt a sok felesleges semmit… és aztán szépen sorban mindenki meghal… :D így múlik el a világ..
a jelenetek tetszettek ahogy leírja a díszletet és megy az egész :) szinte színpadon :D de valahogy mégsem az igazi… jó a jég alatt jó a tengeralattjáró és ahogy Tom rájön hogy igen, nem ért hozzá és jobb lenne ha minél távolabb kerülnének a rakománytól….
szóval az egész jó is, de valahogy kevés..
a borító 5* a történet inkább 3 …

Dolph>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

A filmek után félve vágtam bele az olvasásába, de pozitívan csalódtam a könyvbe.
Nagyon jól megírt kis történet, magával ragad a cselekmény.
Horrorr rajongóknak csak ajánlani tudom.

esde17>!
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Már több mint 10 éve olvastam ezt a könyvet, és a gyenge értékelések ellenére nekem tetszett, de valószínűleg azért, mert imádtam a kaptár filmeket még úgyis, hogy elég gyengére sikerültek. Valószínűleg a könyv is. Szerintem ez a tipikus „már annyira rossz, hogy jó”, a rengeteg hiába ellenére én azért szerettem. Azért az 5. részt olvastam, mert filmekből nekem az volt a kedvencem, habár lehet a többi meg sem jelent, nem tudom. Arra azért emlékszem, hogy egész sok részlet kiderült a könyvből, ami a filmből nem még úgy is, hogy a film volt előbb.

Masni>!

– Ezek a hozzáférési kódok, amiket Ada adott − mondta Leon.
− Te bízol benne? − kérdezte Szergej, miközben gyorsan beírta a számokat.
Leon arcán halvány mosoly jelent meg.
− Csak a számokban.

Kapcsolódó szócikkek: Ada Wong · Leon Scott Kennedy
Andrée>!

Az embernek időnként szüksége van rémálmokra, hogy feldolgozza az élet borzalmait…

Masni>!

Luther felemelte a kezét.
− Tudom, tudom, én itt csupán tanácsadó vagyok! – Elvigyorodott.
Barry szája sarkában halvány mosolyszerűség jelent meg.
− Ide hallgasson! – mondta halkan. − Aztán nehogy megsértődjön Leonra! Nem arról van szó, hogy nem kedveli magát, egyszerűen csak… Nem ismeri magát, és kész!
Luther bólintott.
− És maga?
− Én? − Barry elgondolkodott. − Én egyszerűen nem kedvelem magát. − Felállt, elindult a bunkerek felé. Rábízta Lutherre, hogy eldöntse, tréfált-e, vagy komolyan gondolta, amit mondott

8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Barry Burton · Leon Scott Kennedy · Luther West
Chimera>!

A Kaptár új ura: a halál!

Masni>!

– Ne! − mondta Alice halkan, nyomatékosan.
− A nevem…
– Ada Wong − fejezte be Alice. − Az Umbrella Corporation munkatársa, Albert Wesker legjobb ügynökeinek egyike. − Megvetően elmosolyodott. − Pontosan tudom, hogy ki, pontosabban: mi maga.
Leheletnyivel előrébb nyomta a kés pengéjét. A parányi, metszett sebből kibuggyanó kövér vércsepp végigcsorgott Ada nyakán.

7.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ada Wong · Albert Wesker · Alice Abernathy
Masni>!

Jill Valentine a barakkban felállított priccsén, az Umbrella egy szakasznyi közkatonája közelében ült. A rohamosztagosok mindegyike bőrmaszkot és a ranglétra legalján lévőknek járó légzőkészüléket viselt. Nyugodtan ültek, arra vártak, hogy aktiválják őket. Mellettük ott voltak a fegyvereik, mindegyik töltve, használatra készen.

Valamennyi rohamosztagos mellkasán fémből és üvegből készült szkarabeusz csillogott. Ez a tárgy biztosította az Umbrella számára a harcosok fölötti kontrollt; ez volt a forrása annak a belső békének, ami Jillben akkor áradt szét, amikor ilyen „semleges” állapotban kellett eltöltenie az idejét, és ebből fakadt a testében szétáradó forró stimuláció is, amit akkor érzett, amikor cselekednie kellett.

6.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jill Valentine · Umbrella

Kamcsatka-félsziget…

Egy csér húzott el az égen más nem mozgott a végtelennek tűnő fehérségben.

A kitartó Spryte-ok végül megálltak; az egyik meredek oldalú emelkedő tetején fékeztek le.

Luther West − magas, jóképű, fekete bőrű, rövidre nyírt szakállt viselő férfi megigazította terepszínű, bélelt katonai dzsekije gallérját, és kimászott a fülkéből. A szél nem volt túlságosan erős, viszont olyan hideget hozott, hogy Luther úgy érezte, mintha egy jégököl sújtott volna az arcába. A kilélegzett levegő apró, fagyos párafelhővé változott az arca előtt.

− Az isten verje meg ezt a hideget! − mondta. − Tudta, hogy kaliforniai vagyok?

A harmincas évei közepén járó, kissé viharvert külsejű Leon Kennedy szigorú arccal nézett vissza rá, a tekintete elárulta, nem igazán érdekli Luther nyavalygása.

− Barry… Nézzünk körül! kiáltott fel Leon.

Barry Burton, aki hivatásos katonának tartotta magát, kiszállt a második járműből. A szájában egy meggyújtatlan szivar lógott (már többször megpróbált leszokni a dohányzásról, de nem igazán sikerült neki a dolog), a derekára csatolt pisztolytokban egy átalakitott .44-es Magnum Colt Anaconda lapult, Barry úgy masírozott el Luther mellett, hogy rá se nézett.

− Hé, még a hangulat is fagyos lett? − kérdezte Luther, de hiába erőlködött, senki sem vette a poént.

Luther megcsóválta a fejét. Hogy az ördögbe állhatott össze ezekkel a fickókkal? Már átestek néhány közös kalandon, egyebek mellett abban a börtönben is, amit ő, Alice, Chris meg a többiek erődként használtak az élőhalottakkal folytatott harc során. Nem volt vérbeli harcos, de menet közben eléggé belejött a lövöldözésbe, a küzdelembe.

Masni>!

Luther nem várt tovább, elindult.

− Mire várunk még? − kérdezte.

Leon megvető pillantást vetett Lutherre. Mindig úgy gondolta, hogy Barryvel és Szergejjel, így hárman ütőképes csapatot alkotnak. Nagyjából egyformán gondolkodnak, azonos ütemben cselekszenek. Luther kilógott közülük, bármit is csinált, bárhogy is erőlködött, sosem illeszkedhetett be közéjük. Felsóhajtott.

− Akkor most tisztázzunk valamit, jó? − kérdezte bosszantóan kioktató hangon. Maga itt tanácsadóként van jelent. Tanácsadó, semmit több! Csak azért tekintek magára úgy, mintha értékes lenne, mert ismeri a nőt. Csupán ennyiről van szó, és semmi többről. Megértette?

CatleenCosplay I>!

− Ez az emberiség utolsó bástyája − jelentette ki Wesker.

314

Masni>!

Jill Valentine jelent meg mellette.
− Örülök, hogy újra köztünk vagy − mondta, Alice bágyadtan elmosolyodott.
− Örülök, hogy újra köztünk vagy − ismételte. Eszébe jutott valami. − Becky hol van?
− Amikor utoljára láttam, aludt. A helikopter legkényelmesebb zugában. Egyébként órákon át itt ült melletted.
Alice bólintott.
− És Leon?
− Itt van, Ada is. A körülményekhez képest jól vannak. − Jill jelentőségteljesen oldalra fordította a fejét.
Alice a jelzett irányba nézett. Leon és Ada a helikopter falához támaszkodva, egymás mellett ült. Leon óvatosan a nő térdére tette az egyik kezét, amit Ada gyorsan lesöpört.

23.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ada Wong · Alice Abernathy · Jill Valentine · Leon Scott Kennedy