Resident ​Evil: A kaptár – Megtorlás 11 csillagozás

Hivatalos regény a film alapján
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Az Umbrella vállalat hibájából kiszabadult T-vírus tovább folytatja pusztítását a Földön, a lakosságot húsevő zombik légióivá alakítva. Az emberi faj utolsó és egyetlen reménye, Alice (Milla Jovovich) a cég egyik titkos bázisán ébred fel, és ahogy elkezdi felderíteni az épületet, egyre többet tud meg titokzatos múltjáról. Alice tovább folytatja a vírus kitöréséért felelős emberek után megkezdett vadászatot – a hajszát, amely Tokiótól New York-on át egészen Moszkváig visz, végül pedig egy olyan felfedezéshez vezet, ami miatt mindent meg kell kérdőjelezne, amit eddig igaznak hitt. Régi és új szövetségesei társaságában Alice a túlélésért vív harcot, aminek tétje a lassan teljesen feledésbe merülő emberiség…
A visszaszámolás elkezdődött.

Szukits, Szeged, 2012
288 oldal
Szukits, Szeged, 2012
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972532 · Fordította: Szántai Zsolt

Nikolett0907 P
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás Hivatalos regény a film alapján

Mivel a filmeket, legalább is az első három részt nagyon szerettem, gondoltam egy próbát megér az ebből készült könyv is.
Nagyjából meg is lennék elégedve vele, de túl sok a töltelék, a feleslegek miatt unalmassá váltak részek és többször félre is tettem.
Viszont azon oldalak, ahol visszataláltam az érzésre, csak úgy faltam a sorokat.
Így belegondolva elég vegyes lett a végeredmény, kár azokért a felesleges körökért, ha azok nincsenek most kedvencelném.
Egy olvasásnak megfelelt.

Andrée P
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Annak idején a játék is tetszett a szériából, aztán a filmek is egész szórakoztatóra sikerültek, úgyhogy mivel pofátlanul olcsóért adták, gondoltam megnézem magamnak a könyvformátumot is.

Azt már az elején tisztázta az író, hogy ez bizony az azonos című filmnek a könyvváltozata. Igaz helyenként némi „beletoldást” alkalmazott, ami szerintem nem is volt baj. Túl sokat nem vártam a könyvtől, a film-filmek hangulatát visszaadta szépen. Kicsit fura volt az elején olvasni az előző filmek történéseit belezsúfolva rövidke kis ismertetőkbe. Aki nem látta a filmeket, annak nem feltétlenül segít bármit is.
Viszont maga a tényleges történet az rendben volt, kellően lekötött. Megvolt benne a megfelelő mennyiségű akció, vér, zombi. :)

Maate P
John Shirley: Resident Evil: A kaptár – Megtorlás

Ha nem lenne már az első 3/4 része is csak egy történet nélküli epizód, akkor azt mondanám, hogy a 4/4-e meg egyenesen felesleges, csak gondolom 180 oldalasan nem lehetett volna kiadni.

Andrée P

Az embernek időnként szüksége van rémálmokra, hogy feldolgozza az élet borzalmait…

Chimera

A Kaptár új ura: a halál!