Acéltojás (Aliens) 39 csillagozás

John Shirley: Acéltojás

Ripley előtt is találkoztunk velük. Valaki a Földön már tudott az idegenekről. Valaki harcolt ellenük és túlélte a találkozást.
2058-ban az Egyesült Nemzetek Bolygóközi Társaságának hajója, a Hornblower felfedez egy nagy, tojás alakú űrhajót a Szaturnusz mellett, majd elindul, hogy felderítse a különös objektumot. A fedélzetre érkező emberek békés lények fejlett civilizációjának nyomaira lelnek, ám hamarosan rájönnek, hogy a hajó építőit eddig ismeretlen ellenfél pusztította el. Akaratlanul felébresztik a hajó legénységét elpusztító organizmust és megkezdődik az első összecsapás az emberek és az idegenek közt…
John Shirley elviszi az olvasót a rémálmok első felbukkanásának helyszínére és abba az időbe, amikor az emberek még nem tudhatták, mivel kell szembenézniük, és mennyire kevés esélyük van a túlélésre.

Szukits, Szeged, 2008
292 oldal · ISBN: 9789634971788 · Fordította: Habony Gábor

xenomorf (alien)

John Shirley: Acéltojás

Hű, én, az olvasó vagyok a legjobban meglepve, hogy ez JÓ volt! Nem nagyon tudok belekötni.
Persze számíthatunk ebben a könyvben is a szokásos klisékre, itt vannak a már jól ismert szereplők: „Jófej Kapitány”, „Hatalommániás Tudós”, „Vicces Karbantartó”, és persze „Jócsaj Hadnagy”. A cselekmény is abszolút kiszámítható, mégis rendkívül szórakoztató volt olvasni, a viccesnek szánt részek viccesek voltak, a vérfagyasztónak szántak pedig vérfagyasztóak. Úgyhogy ez tényleg így jó, ahogy van.
Ettől függetlenül ilyen könyvet én továbbra is csak rajongóknak ajánlok.

Egyébként egész érdekes figura ez a John Shirley, pedig korábban nem hallottam a nevét. Nem tudom, hogy ő részt vett-e bármilyen formában, illetve hogy az itt megfogalmazott ötletei mennyire eredetiek, de egyik-másik jelenetnél határozottan olyan érzésem volt, mintha a Prometheus készítői olvasták volna ezt…
(de nem akarok senkit becsapni, attól hogy tetszett a Prometheus, még nem biztos, hogy ez is fog, mert azért eléggé más, csak apróságokról beszélek)

Popovicsp87 P>!
John Shirley: Acéltojás

Kicsit szkeptikus voltam, ahogy minden előzménytörténettel.
De szerencsére ez egy egész jól sikerült regény, bár kicsit emlékeztet A nyolcadik utasra.
Itt még teljesen ismeretlenül vágnak bele szereplőink az idegen űrhajó felfedezésének, sőt gyakorlatilag itt történik meg az első kapcsolatfelvétel, első találkozás idegen járművel.
A könyv karakterei között megtaláljuk a sablon „alienes” karaktereket, van itt beképzelt tudós, dögös csajok, vicces fiú…stb.
A történet nem húzza az időt, eléggé hamar kiborul a bili, és szereplőink viszonylag értelmesen is reagálnak.
Viszonylag, mivel pár karakter cselekedetét nem értettem, sőt szerepüket sem. Azt értem, hogy több szerepet akart Shirley adni az acéltojásnak, de ez így kicsit érthetetlen lett.
Az külön tetszett, hogy a xenomorfok mellett az emberek is egymás ellenségei (KÁNE és ENBT).

Szukits, Szeged, 2008
292 oldal · ISBN: 9789634971788 · Fordította: Habony Gábor
Szaniszló_Zsolt>!
John Shirley: Acéltojás

Aki szereti az Alien-szörnyeket annak kötelező! Vérfagyasztó sztori, a „nyolcadik utassal” simán vetekszik.

shertes>!
John Shirley: Acéltojás

Az új sorozatból eddig ez tetszett a legjobban, mondom ezt úgy, hogy a Nincs kiút c. kötetet még nem olvastam. A klisék megvannak, de nem erőltetett, nem gagyi, nem vontatott, engem magába szippantott a könyv. 4/5. Az 5/5-öt azért nem adom csak meg rá, mert ahhoz azért kell a lehengerlő erő, megvolt benne, de azért lehetne még hova fokozni, de kimondottan tetszett, csak ajánlani tudom!

Blissenobiarella>!

Bayfield jött fütyörészve – egy istenverte füttyös volt. Mindig fütyült valamit, de azt sohasem lehetett kivenni, hogy mit fütyül éppen. Megkérdezted, mondott is rá valamit, amit ismersz is, de a fütyörészése egyáltalán nem hangzott úgy, mint az a dallam. Tipikus botfülű.

metalmike>!

Cruz és a többiek intergalaktikus orális erőszak áldozatai lettek

8. fejezet

Blissenobiarella>!

Próbált mondani valami nagyszerűt, ami illik egy olyan kivételes emberhez, mint ő, de végül csak annyit tudott kinyögni, inkább elhaló hangon elvinnyogni: – Mama!

Blissenobiarella>!

– Vajon mi lehet Larry igazi neve? – A hangja alig volt hangosabb a suttogásnál.
– Azt hiszem, én tudom – válaszolta Corgan, és próbált halálosan komolynak tűnni. – Lawrence.