Neon ​préda (Lucas Davenport 29.) 17 csillagozás

John Sandford: Neon préda

John ​Sandfordnak ebben a feszülten izgalmas, a New York Times sikerlistáján első helyre került krimijében Lucas Davenport egy páratlanul eredményes sorozatgyilkos nyomába ered.

Clayton Deese kisstílű bűnözőnek, ócska kis bérgyilkosnak látszik mindaddig, míg az uzsorás főnökének eszébe nem jut, hogy valakit megtaníttasson kesztyűbe dudálni. Most, amikor hét hónappal a kudarcot vallott munka után, ami miatt Deese börtönbe került, a bérgyilkos végül óvadék ellenében szabadlábra kerül és rögtön meg is lép, így a szövetségi marsalok kezdenek nyomozni utána. Bár őket nem nagyon izgatja egy, a bűnszövetkezet hierarchiájában jelentéktelen figura, hiszen a főnökére vadásznak, lehet, hogy mégis Deese révén sikerül az egész társaságot lefülelniük.

Aztán rátévednek egy földútra Deese eldugott louisiana-i vidéki kunyhója mögött, és sírok sokaságára bukkannak.

Lucas Davenport most tehát egy sorozatgyilkost üldöz, aki éveken át észrevétlenül tevékenykedett. Az üldözött… (tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2023
412 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635800070 · Fordította: Kovács Kristóf
Művelt Nép, Budapest, 2023
412 oldal · ISBN: 9789635800087 · Fordította: Kovács Kristóf

John Sandford: Neon préda

Egy újabb „csúcsminőségű” erőfeszítés. Sandford régóta ismert arról, hogy bonyolult, érdekes és félelmetes gonosztevőket hoz létre, olyan ellenfeleket, akik méltóak voltak a Lucas Davenporttal való párbajra. De ez most itt hiányzik. A felütés remek, s még az előző Davenport történetek lendületességét ígéri, amikor azonban hőseinket magával ránthatná a sokszereplős bűnügy örvénye, (igaz nem bicsaklik meg a sebesség) óhatatlanul is elapad a feszültség. Az egész cselekmény egy elhúzódó hajtóvadászatnak felel meg, és Sandford egykor pörgős, gördülékeny és éles írásstílusa mára inkább tudatfolyamnak tűnik – olyannak, amely dübörög, de látszik, hogy igazából semmi erőfeszítést nem kellett beletennie a történetbe. Ezáltal megvalósítás nem érződik többnek a tényleges profi-iparos munkánál. Ennek ellenére John Sandfordról van szó, tehát ez egy elég kielégítő thriller, még akkor is, ha nem Lucas legemlékezetesebb esete.

bokrichard>!
John Sandford: Neon préda

Nagyon nagy szám a 29, nincs mit szépíteni. Sandford éppen ezért figyelhetne, hogy ne csak tisztességes iparosmunkát adjon ki a kezéből, hanem valami drámai hatást is próbáljon kiváltani. Jó volt, de semmi több, pedig nagyszerű a koncepció. De a paradox módon kialakult „üres pörgés” nekem akkor is furcsa. Faltam az oldalakat, de a középső harmadban olvasási katatóniába estem, csak az tűnt fel, hogy szó-, illetve mondatismétlések garmadával van telebombázva a párbeszéd, a főgonosz olyan kétbites, hogy az fájó, és a vérben elvész a logika. A sok kritika ellenére én élveztem, kikapcsolt a könyv, de a régi üldözősek jobbak voltak..

hegyespenge>!
John Sandford: Neon préda

Nekem az utóbbi idők legjobb Davenport regénye volt ez a könyv. Persze lehet mondani, hogy a régiek mennyivel jobbak voltak, de ezzel nem tudok teljes mértékben egyet érteni. Jók az új szereplők, és csak egyre mélyebb, bensőségesebb számomra az a családias hangulat, amitől igazán szeretem a sorozatot. Már várom a folytatást!

mamono P>!
John Sandford: Neon préda

Nem mondom, hogy a könyv olyan, mint a lerégebbi kötetek, de kifejezetten szórakoztató volt. Élveztem, hogy Lucas Davenport visszatért, tudott spoiler.
Kaptunk egy igazán gonosz szereplőt, akivel kapcsolatban lehetett várni, hogy elkapják. Nem egy Clara Rinker kaliber, de mindenképpen hátborzongató, és ha nem is zseniális, legalábbis „szerencsés”. Hiszen azért egy könyvet kellett azért írni.
Davenport ha nem is ragyogott, de igen istenesen nyomozott, futotta a köröket, belefutott vakvágányokba, és most tényleg mindent beleadott. Ez most nem egy filctollas verzió volt, ahol elszórakozhattam volna, hogy akkor találgatja, hogy ki volt, stb. Ennek ellenére egészen élveztem.
A végén mondjuk maradt egy kis hiányérzetem spoiler, meg elég gyomorforgató részeket is kaptam spoiler

mate55 >!

A gyerekek csodálatosak, akkor is, amikor nem.

mate55 >!

A MÁSIK HÁLÓSZOBÁBAN John Rogers Cole nagyjából a vége felé járt David Foster Wallace Végtelen tréfájának. Reggel mindig túl korán ébredt, de a könyv hozzásegítette párórácskányi extra alváshoz, mielőtt megkezdené a napot.

mate55 >!

Sovány ember volt Deese, viszont villámgyors, szálkás izomzatú, és kegyetlen, akár egy agresszív orangután.

Lucas Davenport sorozat · Összehasonlítás