Fantomkép (Lucas Davenport 7.) 24 csillagozás

John Sandford: Fantomkép

A furgon lekanyarodott az út szélére, fékezett, a férfi hátrafordult.
– Ha még egyszer hozzáérsz az ablakhoz, kinyírom a rühes kölkeidet!
– Félelmetes düh volt a hangjában. A kezében egy fekete negyvenötös.
Andi Manette csak hátulról, félprofilból látta, de hirtelen belehasított a gondolat: már láttam ezt az embert. De valahogy megváltozott. Honnan ismerős? Honnan? A férfi ismét előrefordult, a kocsi elindult, eltávolodott a járdaszegélytől. Andi visszaroskadt a furgon padlójára.
A férfi még mindig dohogott. – Betöröd az ablakomat, te büdös kurva? Betöröd az ablakomat?
– Ki maga? – kérdezte Andi Manette.
A férfi dühét mintha még jobban felszította volna a kérdés.
Még hogy ki vagyok?

Eredeti megjelenés éve: 1995

JLX, Budapest, 1995
350 oldal · ISBN: 9633050162 · Fordította: Szentgyörgyi József

RosszQtya>!
John Sandford: Fantomkép

Messze a legjobb volt az eddig olvasottak közül.

Eltiron>!
John Sandford: Fantomkép

A szokásos hátborzongató, helyenként mégis vicces Davenport-regény, benne egy (számomra) érdekes csavarral: a rosszfiú aktív szerepjátékos, akinek van egy szintén gémer barátnője is. Nem igazán ez a regény hivatott arra, hogy lebontsa az RPG-közösséggel szembeni negytív előítéleteket :)

Garofano>!
John Sandford: Fantomkép

Davenport kapitánynak ezúttal nemcsak okosabbnak kell lennie, mint az elkövetőnek, hanem gyorsnak, rendkívül gyorsnak is, mert egy elrabolt anya és lányai sorsa függ tőle mire képes. Ez nagyon feszült helyzetet teremt a történetben és az olvasóban egyaránt. Legalábbis ez utóbbi most rám, két gyermekes édesanyára fokozottan igaz volt. Alig vártam a végkifejletet!

Lucas Davenport sorozat · Összehasonlítás