Csábító ​préda (Lucas Davenport 23.) 7 csillagozás

John Sandford: Csábító préda

Gyilkosság. Botrány. Politika. És egy többszörösen veszélyes milliárdos örökösnő.

A fővárosban elszabadul a pokol. Valami nagyon mocskos dolgot találtak a befolyásos szenátor hivatali számítógépén. A kormányzó képtelen elhinni a szenátor túl intelligens ehhez, még akkor is, ha a másik párt tagja. Valami nagyon nem stimmel.
Lucas Davenport, a Bűnmegelőzési Hivatal sztárnyomozója először egy eltűnt politikai lobbistához jut el nyomozása során, majd a minneapolisi rendőrségre vezetnek a nyomok És ami a legnyugtalanítóbb, egy nőhöz, aki Machiavellit megszégyenítő leckéket adhatna manipulálásból.

A hölgynek fölöttébb határozott elképzelései vannak arról, hogy miként kellene működnie a világnak és meg is tesz mindent azért, hogy pénzzel, könyörtelenséggel és hidegvérű akarattal olyan is legyen.

Kirobbanó Lucas Davenport thriller a New York Times első számú sikerszerzőjétől, John Sandfordtól.

Eredeti mű: John Sandford: Silken Prey

Eredeti megjelenés éve: 2013

Művelt Nép, Budapest, 2017
Művelt Nép, Budapest, 2017

bokrichard
John Sandford: Csábító préda

Nagyon vártam már ezt a Davenport kötetet kicsit túl sokat is. Ám nem azt kaptam, amire számítottam őszintén szólva. Nekem messze nem hozza azt a színt, amit már megszoktam. A karakterek ismét csak jönnek, mindenki a helyén van, de „prédás” hasonlattal élve ez valahogy nem harapott annyira, mint jó pár korábbi kötet. Van benne egy kis politikai thriller meg jó adag manipuláció és informatika, de gyilkosságból valahogy lehetne több is vagy csak szadistább gonosz talán. Szóval jónak jó, de nem AZ a könyv.

mikike23
John Sandford: Csábító préda

Egyik legjobb krimi-thriller amit utobbi időben olvastam. Vártam már , hogy valaki folytassa John Sandford könyveinek kiadását. Nemhiába. Davenport most is remek formában göngyölíti fel a gyilkosságokat, és az uj szenátor választása körüli balhét. Feltünik a regényben a többi Sandford karakter is. Kidd, Virgin Flowers, ICE és a többi ismert arc.. Ajánlom mindenkinek, baromi jó!

colman
John Sandford: Csábító préda

Nekem tetszett. Nem az író legjobbja,de van ennél gyengébb is (Fantom préda).Tavaszra jelenik meg a „majdnem” folytatása angolul.Remélem vlmikor magyarul is olvashatjuk,bár van még közben pár közbeeső rész.