Nekropolisz ​– A holtak birtoka (Harcos Képzelet Játékkönyvek 58.) (Ammerúnia) 4 csillagozás

John S. Talbot: Nekropolisz – A holtak birtoka

A Vándorok rendjébe tartozó tapasztalt harcosként járod Ammerúnia emberek lakta vidékeit, amikor rossz sorsod a kísértetjárta Mhílbe vezet. Alig lépsz át az ősi elf romokra épült város kapuján, valaki máris az életedre tör. Csakhamar rájössz, sorsod menthetetlenül összefonódik a Nekropolisszal és egy ősi jóslattal. Belekeveredtél egy ördögi küzdelmembe: pokolfajzatok, mágikus csapdák, halálos cselszövések és a szorító idő egyaránt ellenségeid. Minden erődre, bátorságodra és fortélyodra szükséged lesz, ha élni akarsz! Mert ha elbuksz, lelked az idők végezetéig a Nekropoliszban fog raboskodni…

Eredeti cím: Necropolis

Eredeti megjelenés éve: 2008

Cherubion, 2007

gabcsika1
John S. Talbot: Nekropolisz – A holtak birtoka

Ez volt az első ilyen játékkönyvem, @Kapitän_Wienerschnitzel -lel fogtunk bele együtt, hátha ketten okosabbak vagyunk. Végül sikerült megtalálni a jóslatot, csekély 28 halál után… :D Élvezetes volt interaktívan bejárni egy könyvet, egy történetet, egy világot. Nem ez volt az utolsó játékkönyvünk. :)

Cherubion, 2007
Igentisz
John S. Talbot: Nekropolisz – A holtak birtoka

Ezúttal Nekropoliszba kell elmenned, hogy megszerezd a jövendő mondó ősi jóslatát, de csak egy estéd van addig amíg fel kell a nap és lenyugszik a sötét hold mert a jós meg hagyta, hogy csak akkor zaklassák sírját mikor fel kél a sötét hold amiről gondolom magától értetődik, hogy milyen ritka lehet. Tehát sír rablót fogunk játszani ebben a kalandban de nem lesz olyan könnyű a feladat mint hinnéd. Titokzatos emberek, fekete partiak és élőholtak fogják keresztezni az utunkat de még a törvényben sem bízhatunk minden és mindenki ellenünk van ne bíz senkiben.
Hajtsd végre az éj leple alatt a feladatott aztán menekülj ahogy tudsz.

Nekem nagyon tetszett ez a könyv.
Ez már tényleg komoly kihívás volt.
Ez és a többi ehhez hasonló könyv nekem megadja azt a kalandot amire vágyhat egy ember.
Csak néhány óra elolvasni de ha ügyetlen vagy napokba is telhet mire végig érsz rajta.
[vagy egy örökkévalóságba]
Szóval indul a bújócska, hajrá!

twillight

Miről szól ez a könyv?
Sajna nem tudom, mert nem tudom kik a szereplők. Sőt, nem is találkozok velük, csak hallok róluk.
Az egyik küldetéstárgy pedig jóformán megszerezhetetlen, minden nyomról le kell térnünk ha felakarjuk venni. Hála mindennek nem kötelező.
Ami viszont kötelező, az a végén egy durva „szerencsepróba”. Mármint a manánkat tesszük próbára. Mármint közvetlen egy harc után. ehhez kapcsolódóan sajna nem tiszta, pontosan hogyan is alkalmazhatjuk a zöld flaskát, ami ugye jelentős hátrány így.

Az elején a rendszer alap nélkül teljesen más mint az előző könyvekben – más, de mégsem –, és bár a fegyverrendszer érdekes ötlet, a valóságban eléggé befullad.

Ami még befullad, az a történet. Amivel nem jutunk sehova. Az olvasó számára jelentőség nélküli macguffint megszereztük, de még az éjszakát se fejeztük be. Mármint: éjszakát? Csak mert 24 időegységünk van, ami nálam egy egész napot szokott jelezni.
Egyáltalán: miután megtudtuk amit kellett, mi szükség van a továbbiakban a cuccra?

Ez legfeljebb a történet harmada kérem. Inkább választanék egy gyenge de teljes kalandot, mint ezt.