Énmárka 15 csillagozás

Tedd magad eladhatóvá – az interneten is!
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Akkor ​járunk a legjobban, ha mi magunk alakítjuk ki a rólunk alkotott képet, hiszen ez befolyásolja egész életünket, ettől függ karrierünk. A szerzők sokéves tanácsadói tapasztalatuk alapján mutatják be, miért fontos egyéniségünket eladhatóvá tenni, hogyan hozhatjuk ki magunkból a legtöbbet, és építhetjük fel énmárkánkat. A legfontosabb, hogy tudjuk, miben vagyunk jók, mit is akarunk eladni – más szóval ismernünk kell önmagunkat. Legtöbbünk számára ez hosszú felfedezőutat jelent.
A kötet izgalmas feladatokkal és esettanulmányokkal fűszerezve, lépésről lépésre vezet végig ezen az úton, válaszolva az énmárkaépítészet alapkérdéseire:
-Miért van egyre nagyobb szükségünk önmarketingre?
-Mi az énmárka szerepe karrierünkben?
-Miért lényeges meghatároznunk életcélunkat?
-Miért fontos tisztában lennünk képességeinkkel?
-Hogyan határozzuk meg egyéni képességeink legjobb ötvözetét?
-Hogyan tárgyaljunk?

HVG Könyvek, Budapest, 2010
284 oldal · ISBN: 9789633040003 · Fordította: J. Füstös Erika

Rocketdog
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka Tedd magad eladhatóvá – az interneten is!

Már az elején is látszódott, hogy sok lesz itt a szájtépés és bullshitelés. Több oldalnyi felesleges elmélkedés és önismétlés után végül elérkezett az első gyakorlat, aminek az lenne a célja, hogy rájöjjünk miben is vagyunk tehetségesek. A konkrét feladat így hangzik: „Most soroljuk fel azokat a dolgokat, amelyekhez tehetségünk van!”. Ezután már csak wc papírként tudtam tekinteni a könyvre. Nem ajánlom.

Jeraldine
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Gyorstalpalónak és praktikus útmutatónak kiváló.

Sonnenschein
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Nagyon sok könyv jelent már meg ebben a témában. Akik először találkoznak a témával, azoknak jó és hasznos olvasmány. Akik nem, nem szükséges kezükbe venni, kihagyhatják. Nem tudott újat hozni a könyv, ami nem csoda, hisz' nincs új a nap alatt, csak legfeljebb divatosabban adjuk elő.

Turcsány_Torda
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Önismereti, önfejlesztői és marketinges könyv egyben. Remek szerkesztésű, jól átgondolt, élvezetes és mégis rettentően tanulságos könyv. Kevesebbet vártam tőle, többet kaptam!

Hosszú_Bardócz_Éva
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Rengeteg könyvet elolvastam már a témában és nagyon sok blogot követtem egy ideig. Aztán alábbhagyott a lelkesedésem, mert mindenhol ugyanazt olvastam, de ez most más volt.
Az énmárka nem holmi úri passzió, minden embernek an, csak van, aki foglalkozik vele és van, aki nem. Érdemes pedig, mert megtérül.
Ebben a könyvben voltak nagy felismeréseim.

zadonics
John Purkiss – David Royston-Lee: Énmárka

Sok hasonló témájú könyv közül kiemelkedőnek tartom! Rengeteg hasznos gyakorlattal van megfűszerezve, melyek segítenek önmagunk megismerésében. Erős motivációt ad az önmegvalósításhoz, érdemes elolvasni és a gyakorlatokat végrehajtani.