Miért ​félek a szeretettől? 9 csillagozás

John Powell: Miért félek a szeretettől? John Powell: Miért félek a szeretettől?

Hatalmas képességek és vágyak élnek bennünk a szeretetre. Sokan mégsem tapasztalják meg az emberi szeretet örömét, mert félnek mások elutasításától és közönyétől. Gyakran szenvedünk a magánytól, a frusztrációtól, az érzelmi és lelki éhezéstől. Nem merjük megmutatni énünket, mert használhatatlannak és csúnyának tartjuk magunkat. Védekezésül ösztönösen falakat építünk, mert attól félünk, hogy a többiek elutasítanak minket. Ez a könyv megtanít arra, hogyan döntsük le ezeket a falakat, és hogyan fogadjuk el magunkat olyannak, amilyenek vagyunk – hogy megértsük önmagunkat, megtanuljuk legyőzni a szorongásokat, amelyek magányossá tesznek. Csak így fogjuk fölfedezni, mennyire tudunk örülni a szeretetnek és az életnek.

Vigilia, Budapest, 2001
108 oldal · ISBN: 9789637964381 · Fordította: Kárpáti Eszter
Vigilia, Budapest, 1997
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 963796438X · Fordította: Kárpáti Eszter

Himitsu P>!
John Powell: Miért félek a szeretettől?

Szeretem olvasni az ehhez hasonló könyveket, amelyeknek egy-egy oldalán magamra ismerhetek. Nagyon érdekes dolgokról ír, hihetetlennek tartom, hogy a jelenlegi énem 7 éves koromban fektette le az alapjait… tényleg nem sokat változtam, ami azt illeti. Akkoriban döntöttem el, hogy jó nekem csendesen, egyedül, és ez azóta így van.
Nem szájbarágós, hanem egy nagyon kellemes kis könyv, ami elmagyarázza, miért vált a személyiségünk olyanná, amilyenné, és hogyan lehet ezen változtatni, miért fontos, hogy higgyünk Istenben és szeressük egymást. Talán egy nap sikerül majd alkalmaznom az olvasottakat.
Öröm volt olvasni. Szeretettel ajánlom!:)

ildi5>!
John Powell: Miért félek a szeretettől?

Olvasmányos és egyszerűen fogalmazza meg a psziché rejtelmeinek egy részét.

mohapapa I>!
John Powell: Miért félek a szeretettől?

Tapasztaltam: az emberek félnek a szeretettől, félnek attól, hogy kiadják, feltárják magukat.
Powell-nek ez az írása sem szájbarágós, ezért könnyen olvasható. Ahogy a párja, ez sem nagyon-nagy felfedezésekre apellál, hanem apró kis aha-élményeket okoz.

ritusss>!

Amikor elfojtod azokat a dolgokat, amikkel nem akarsz együtt élni, nem igazán oldod meg a problémát, mert azt nem holtan, hanem élve temeted el. Benned fog élni és hatni.

Samsa>!

Ne építs falakat, amíg nem tudod, mi az, ami bent marad, és mi az, ami kint reked.

46. oldal, 3. fejezet - Az ön-kép

Samsa>!

A gyerekek nem értik meg az előítéletet. Az előítélet olyan méreg, amelyet folyamatosan kell becsepegtetni az ember vérkeringésébe.

ritusss>!

Isten összetörte az öntőformát, miután téged megteremtett.

ritusss>!

Életünket azok formálják, akik szeretnek bennünket és azok akik megtagadják tőlünk a szeretetüket.