Isten-e ​Jézus? / Is Jesus God? 11 csillagozás

John Maisel: Isten-e Jézus? / Is Jesus God?

A Moszkvai Állami Egyetem tanárai és hallgatói számára tartott előadás átdolgozott anyaga.

Adapted from a lecture delivered to faculty and students Moscow State University U.S.S.R.

124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630016672 · Fordította: Szűcs Attila

Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 2
Érzelmek (ábrázolása): 1
Izgalom: 4

Hm, hm, mit is mondjak erről a könyvről… Műfaját tekintve kifogástalan. Bibliai idézetekkel, magyarázatokkal teletűzdelt mű, ami nem csak az érzelmekre, de az értelemre is apellál, miközben meggyőzni igyekszik az olvasót Jézus isteni mivoltáról. Aki keresztény hívőként olvassa a könyvet, azt nyilván megerősíti ebben. Aki vallástalan érdeklődőként, annak érdekes gondolatmeneteket tartalmaz. De önmagában nem győz meg – ahhoz több kell ennél a könyvnél is.
Hit.

padamak>!
John Maisel: Isten-e Jézus? / Is Jesus God?

Nekem nagyon tetszett, és miután meggyőződésesen olvastam, inkább megerősített. De azt nagyon!

Keszeeg>!
John Maisel: Isten-e Jézus? / Is Jesus God?

Gondolatébresztő, útmutató. Ez a könyv összefoglalja mindazt, amire szüksége van egy embernek ahhoz, hogy teljes életet élhessen.
A 87. oldal idézete spoiler (Számomra a leginkább gondolatébresztő rész volt).
A könyv kétnyelvű: a páros oldalak angolul, a páratlan oldalak magyarul írják le ugyanazt a szöveget, így lényegében az oldalszám fele ami a tényleges könyv, így egy laza délutáni olvasmánynak mondható, ami szerintem simán megéri, elvégre lehet hogy megváltoztatja az életünk.
Legyünk nyitottak, engedjük be a hitet az életünkbe, enélkül olyan az élet mintha egy krimi-ből pont az a pár oldal hiányozna amiből kiderülne ki a gyilkos és hogyan csinálta, tehát mondhatni az egész lényege.

Keszeeg>!

Egyetemi éveim alatt nagy hatással volt rám Blaise Pascal egy mondása. Mint tudják, Pascal egy nagyszerű tizenhatodik századi francia matematikus volt, egy csodatehetség, aki már 16 éves korában elkápráztatta Európát bonyolult egyenleteivel. Harmincegy éves korában Pascal leírta a következő – azóta klasszikussá, közhelyszerűvé vált – tételét: „Minden ember szívében van egy Isten-alakú vákuum, melyet sohasem lehet betölteni semmilyen teremtett dologgal. Csak Isten töltheti be azt, Jézus Krisztus által kinyilatkoztatva.”
Pascal ezen állítása nagy hatással volt az életemre. Felismertem ezt a vákuumot az életemben. Olyan kérdéseim voltak, mint „Ki vagyok én?”, „Hova megyek?”, „Mi dolgom itt?” Bármit értem is el az életben, a céltalanság és üresség érzése megmaradt. Megpróbáltam válaszokat találni. Életemet a sportnak szenteltem, de bármit értem is el, az életem még mindig nélkülözte a célt. Intellektuális elfoglaltságnak szenteltem az életem, de bármit értem is el az egyetemen, volt egy érzésem, hogy valami hiányzott belőlem.
Látják, barátaim, Isten olyannak teremtett minket, hogy sohasem érezzük az élet értelmét és teljességét addig, amíg személyesen meg nem ismerjük Őt. Isten három részből alkotott minket. Testtel rendelkező lénynek alkotott minket, és gondolkodási képességet adott nekünk. De szellemi képességeket is adott. Mégis legtöbbünk csak kétharmad emberként éli az életét. Fejlesztjük magunkat testileg, értelmileg, de szellemileg nem.
Sohasem leszünk teljesek addig, amíg meg nem ismerjük Istent személyesen, és ez Jézus Krisztus személyén keresztül lehetséges. Ez az egyetlen módja annak, hogy betöltsük a bennünk található szellemi őrt és ürességet.

MissWenut>!

Sok ember nem kutatás, hanem filozófiai előfeltételezések alapján utasítja el Isten állításait és Jézus személyét. Gyakran találunk olyan embereket az egyetemeken, akik azt mondják, azért nem hisznek a feltámadásban, mert nem hisznek Istenben vagy a természetfölöttiben vagy a csodákban. Ehelyett inkább egy zárt gondolatrendszerhez ragaszkodnak.

75. oldal, (Közép-Európai Bibliaintézet, Második kiadás)