Az ​európai világháború 1939–1941 3 csillagozás

John Lukacs: Az európai világháború 1939–1941

John Lukacs, a Budapest 1900, A XX. század és az Újkor vége, A párviadal hazánkban is népszerű szerzője a legfontosabb művének tekinti Az európai világháború 1939–1941 című, nagyszabású munkáját. Ez a kötet egy földrész történetét tárgyalja a második világháború két éve alatt, amikor a háború még nem terjed túl Európán. A könyv első része – AZ események – a háborút, az államok és a hadseregek mozgását írja le; második terjedelmesebb részében – Az irányzatokban – a szerző a népek életéről, a nemzetek érzelmeiről, a gondolatok és hiedelmek fejlődéséről ad számot.
John Lukacs mindeddig kimeríthetetlen forrásokra támaszkodva írja le az eseményeket, taglalja az irányzatokat, és ebben a könyvében is tanúbizonyságát adja lebilincselő elbeszélőtehetségének.

Európa, Budapest, 1995
730 oldal · ISBN: 9630758296 · Fordította: Magyarits Tamás, Mészáros Klára

Katherine_Grey
John Lukacs: Az európai világháború 1939–1941

Kis csalódást okozó, mégis nagy könyv. Az első, politikai elemző részt kissé felületesnek éreztem, épp John Lukacs későbbi műveivel összehasonlítva (A párviadal, Öt nap Londonban). A második, statisztikai, eszmei, adatos rész viszont hihetetlenül érdekes tényeket tartalmazott a második világháborúról.