A ​halál mestere (Donovan Creed 1.) 9 csillagozás

John Locke: A halál mestere

A halál mestere, Donovan Creed, az amerikai terrorelhárítás egykori bérgyilkosa most szabadúszóként dolgozik. Bár hajlik arra, hogy normális életet éljen, gyakran hullahegyeken gázol át: megfelelő összeg fejében lelkifurdalás nélkül hajlandó ártatlan embereket is meggyilkolni. A könnyű nőket és a sok pénzt kedvelő volt CIA-ügynök történetei olvasók millióit ejtették rabul világszerte. Izgalmas, fordulatos és humoros krimi, tökéletes kikapcsolódás.

Eredeti cím: Lethal People

Kossuth, Budapest, 2012
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630974202 · Fordította: Rákócza Richárd

Dora_Sullivan
John Locke: A halál mestere

Próbálkozom a komfortzónámból való kilépéseken, ezért is olvastam el egy olyan könyvet, ami nem a romantikus szállal fűződik össze.
Legalábbis nem ez a fő lényege.
Hanem az akció, illetve az amivel a férfi főkarakter foglalkozik valójában.
Itt – ott voltak olyan pontok amikor elvesztettem a fonalat a történet menetében.
S nem is értettem a hirtelen pártfordulásokat.
De lényegében véve, amit gondoltam, azt hozta a könyv.
A helyzet és a cselekmény leírások azok átjöttek.
Karakterek szimpatizálásának érzete viszont kevésbé. Nem tudtam Creed-et hová tenni.
Vagyis, nem lett kedvencem, de olyan karakter se akit utálhattam volna esetleg.
Olyan átlagos, aki van… és akit még csak fürkészik az ember és próbálja eldönteni, hogy kedvelje e vagy se.
Bár tulajdonképpen azon kívül, hogy pszichopatának tüntette fel az író, akinek mindegy hogy kit kell el tennie láb alól, nem tudok rá rossz szót mondani.
Még kell, hogy többet tudjak meg róla – ezért tuti, hogy adok esélyt a második részének hátha utána fogom tudni, hogy hogyan is vélekedjek róla.

Hasonlóan éreztem a társáról Quinnről is. Voltak olyan párfordulásai amik jól jöttek, és érdekesnek hatottak, de konkrétan őt se sikerült kiismerni. De nem is meglepő, ha magát a főszereplőt se sikerült. :D

A cselekmények szálai bár úgy ahogyan a végére összeérni látszódtak, azért nekem volt némi hiányom ezekkel szemben.
Jobb lett volna ha ezekre bővebben kitért volna az író. De hátha a folytatásban némi változást ez téren legalább már beiktatott… Ebben reménykedem. :)

Viszont nem bántam meg, hogy elolvastam. Remélem a második résznél is mondhatom majd ezt. :)

Amapola P
John Locke: A halál mestere

Jól ír, pörög a történet, itt-ott csillan a humor, de annyira ellenemre van laza hozzáállása* az erőszakhoz, hogy aligha fogom keresni a sorozat folytatását.
* spoiler

voltam
John Locke: A halál mestere

Nem volt ez rossz. Azt hozta, amit vártam, amit ígért. Most olcsó poén lenne azt írni, hogy semmit. Ráadásul nem is lenne igaz. Könnyed kikapcsolódás volt. Irodalmi értéket, mélyenszántó gondolatokat senki ne várjon tőle, de a napi utazgatások közbeni olvasagtásokra tökéletesen megfelelt. Néha, sőt gyakran kicsit elnagyzolt volt. Esetenként a fonal is összegubancolódott egy picit, de a végére minden és mindenki a helyére került.

btunde
John Locke: A halál mestere

Izgalmas, pörgős, szuper könnyű kis olvasmány.

Maszatostappancs
John Locke: A halál mestere

Nem is tudom, hogy mit vártam, de valahogy elég zavaros volt a történet. Ami elvitte, a viszonylagos humor, ami helyenként megcsillant, de Creed nekem időnként szinte pszichopatának tűnt. Esetleg még egy résznek adok esélyt, de csak ha nincs más olvasni valóm.

kavarnyik
John Locke: A halál mestere

Érdekes egy, az átlag ember életétől ennyire eltérő ember szemével látni a világot. Nyilván egyetlen napja után az idegosztályon kötnék ki, ha egyáltalán életben maradnék. Ettől függetlenül remélem szerelmük kitart a sorozatban végig, ugyanis megvettem minden kötetét ;)

Donovan Creed sorozat · Összehasonlítás