Schatten ​von Gestern (George Smiley 1.) 1 csillagozás

John le Carré: Schatten von Gestern John le Carré: Schatten von Gestern

Der Nachrichtenoffizier George Smiley wurde soeben von seiner Frau verlassen und ist froh, sich mit einem neuen, angeblich leichten Routinefall in die Arbeit stürzen zu können: Ein Beamter des Außenministeriums, der des Verrats verdächtigt worden war, hat Selbstmord begangen. Doch ist Sam Fennan wirklich freiwillig aus dem Leben geschieden? Obwohl der Abschiedsbrief eindeutig klingt, hat George Smiley seine Zweifel. Das Erstlingswerk vom Meister des Spionageromans.

Eredeti megjelenés éve: 1961

Ullstein, Berlin, 2019
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783548061641 · Fordította: Ortwin Munch
Paul Zsolnay, Bécs, 1963
236 oldal · keménytáblás · Fordította: Ortwin Much

Jenci_néni>!
John le Carré: Schatten von Gestern

Kellemes kis kémkrimi, Smiley rögtön szimpatikus lett. Az cseppet néha irritált, hogy nem értettem, hogy jut Smiley erre v arra a következtetésre, és nem bírtam eldönteni, ez most amiatt van, hogy németül olvasom, esetleg buta vagyok, és nem értem, vagy csak az író hagy szépen sötétben. Saját önértékelésem végett úgy döntöttem a könyv elolvasása után, hogy a harmadik lehetőségről volt szó. Különben miért rágna szájba mindent a végén az író olyan alaposan?

Mindenesetre jó krimi, és örülök, h végül nem adtam fel a kezdeti unalom és értetlenség ellenére.

Eddig két féle kémkedős sztorit olvastam, az egyikben gondosan egy szó sem esik a kémkedés témájáról (ld. „titkosított akták” aztán kész) a másikban a kémkedés témája valami nagyon konkrét és (emiatt?) mindig elképesztően nevetséges, mint pl egy nagyon szocialista találmány, amit a Nyugatnémet kémek akarnak megszerezni valamelyik Hód kötetben.

George Smiley sorozat · Összehasonlítás