Éjszakai ​portás 14 csillagozás

John le Carré: Éjszakai portás

John Le Carré írói képzelete négy földrészen keresztül űzi a regény szereplőit.A feszültségteremtés nagy mestere ezúttal az események sodrását csak tovább fokozó lélekábrázolással is gazdagítja a megdöbbentő és elgondolkodtató végkifejletik ívelő cselekményt.

The Night Manager – Éjszakai szolgálat címmel is megjelent.

Eredeti mű: John le Carré: The Night Manager

Eredeti megjelenés éve: 1993

I.P.C., Budapest, 1995
600 oldal · ISBN: 9637930884 · Fordította: Fazekas László

sijanka
John le Carré: Éjszakai portás

Nem tudom eldönteni, hogy tetszett vagy sem…igazából már az első harmadánál sem értettem igazán, hogy miért olvasom tovább, de valamiért tovább olvastam. Talán a karakterek fogtak meg, mert a történet olykor zavarosnak, feleslegesen hosszú párbeszédekkel telinek tűnik. Alapvetően nem bánom, hogy elolvastam, mert ahol meg jó, ott nagyon jó. Azért kíváncsian várom a sorozatot is belőle.

vivyke89
John le Carré: Éjszakai portás

Rosszabbra számítottam a korábbi értékelések alapján. A sorozat miatt kezdtem el, mert arról csak jókat hallottam, ám elbizonytalanodtam miután megláttam a 61%os átlagot… nos, az első 30% alapján nem fejeztem volna be, akinek nincs ennyi türelme, mint Nekem, el se kezdje xD viszont utána sikerült belelendülnöm, és tetszett! Nem tudom igazán megmondani, mi volt, ami az elején annyira nehézzé tette, de összességében nem bántam meg, hogy belekezdtem!

Tiger205
John le Carré: Éjszakai portás

Izgalmas, valódi kémregény, az író már „kifejlett” korszakából.

Pierre75
John le Carré: Éjszakai portás

Gyengécske történet, ezerszer elcsépelt klisével. Az idővonallal való játék öncélú.

GwenPage
John le Carré: Éjszakai portás

Én próbáltam szeretni ezt a könyvet, tényleg. Nagyon.
De nem sikerült. A megfogalmazás gyenge, rengeteg az üresjárat amiért az a kevés izgalmas jelenet nem kárpótlás. De a legjobban a szereplők húzták ki a gyufát, főleg a főhős, aki amúgy imádni való… szóval annak kellett volna lennie… de nekem egy marha nagy Gary Stu-volt, egy vágyálom, „ilyen akarok lenni” tünemény… mindenben jó, szép, ügyes, és még a nagyi is belezúg… ne már!
A könyvből készült sorozatban szívem szottya, Tom Hiddleston játszik, ezért vettem meg a könyvet, de hogy nem lesz újraolvasva, az ziher. Kár érte.

liptonella
John le Carré: Éjszakai portás

Vagy a fordítás egy katasztrófa vagy az alapmű is olvashatatlan. Azt hiszem,szereznem kell egy angol példányt :))))))))))

Citrompor P

A jó angolnál nincs jobb, de a rossznál sincs rosszabb.

pável

Az aranyhalak jutottak az eszébe, és az, hogy olvasta róluk, annyira buták, hogy az akváriumban tett minden újabb kör életre szóló kalanddal ér fel számukra.