Olvad ​a jéghegyünk! 18 csillagozás

Változás és siker bármilyen körülmények között
John Kotter: Olvad a jéghegyünk!

Az ​Olvad a jéghegyünk! egyszerű kis tanmese arról, hogyan kell helyesen viselkedni a szüntelenül változó világban. A John Kotter harvardi professzor díjnyertes könyvén alapuló történet már több ezer embernek és vállalatnak segített.
A tanmese egy antarktiszi pingvinkolóniáról szól. Egy csoportnyi császárpingvin élete sok-sok éve semmit sem változott. Ekkor azonban egy kíváncsi madár észrevesz egy potenciálisan pusztító veszélyt, amely otthonukat fenyegeti – és először szinte senki sem figyel rá.
A történet szereplői, Fred, Alice, Louis, Buddy, a Professzor és NemNem hasonlítanak olyan emberekre, akiket ismerünk – vagy éppen saját magunkra. A mese a változással szembeni ellenállásról és hősies tettekről szól, látszólag leküzdhetetlen akadályokról és a legokosabb taktikákról, melyekkel azok legyőzhetők. Ez a történet különféle formákban körülöttünk is megtörténik – de a pingvinek a nagyon is valós kihívásokat sokkal jobban kezelik, mint a legtöbb ember.
Az Olvad… (tovább)

Trivium, Budapest, 2007
148 oldal · ISBN: 9789639711280 · Fordította: Hegedűs Gyula · Illusztrálta: Peter Mueller

dwistvan P>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

A történetek mindig hatékonyan tanítanak, mert felkeltik a figyelmet, elgondolkoztatnak, és élményt adnak. Így van ez ezzel a történettel is. A humorosan összeállított történet minden sorában ott rejlik egy-egy mindennapi tapasztalat, a változások életútja során megélt olyan mozzanat, amit nem is szoktunk felismerni, vagy érteni, tudatosan használni. Az átlagos olvasó és a speciális szakember ugyanolyan élvezettel és haszonnal forgathatja a könyvet, amelynek nagy előnye, hogy a végén a történet élményét szakmai magyarázat is kiegészíti. A könyv egyetlen hátránya, hogy nehéz hozzájutni. Reménykedjünk egy újabb kiadásban, hogy mégtöbben forgathassák haszonnal ezt a könyvet.

fruppy>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Villámgyorsan haladtam vele a szöveg tördelése és a vicces képek miatt, na meg szorított a határidő ugyanis ez egy keddi vizsgámhoz kell:DDD Örülök, hogy ez az egyik követelmény, hiszen tök jót lehet majd róla beszélgetni a vizsgapartneremmel, teljesen belepasszol a szervezeti rendszerek kurzusba! De mindenkinek ajánlom, tényleg azoknak is, akiket nem érdekelnek sem a szervezetek, sem a menedzsment, hiszen a változás mindenki életében jelen van és a könyvben könnyen lehet azonosítani, hogy mi melyik karaktertípushoz tartozunk!

Morn>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Kötelező olvasmány volt, én választottam. Igazándiból a cím miatt, akkor még a borítót sem láttam, mert azt gondoltam, valami környezetvédelmi cuccos lesz. Egy kicsit az is, de inkább a változásról szóló könyvecske, amit haszonnal forgathat mindenki. Tetszett ez a tanmesébe burkolt információ-átadás, a pingvinek ábrázolása meg a rajzok is, amik plusz csemegéket adtak, hogy végig meglegyen a jópofa hangulat. Remek stílusban, egyszerűen megírt tanulságos kis könyv. Érdemes elolvasni.

Trivium, Budapest, 2007
Hisztis_Manó>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Ha minden tankönyv ilyen lenne akkor szerintem nagyon szeretnék tankönyveket olvasgatni. Egy tanmese aminek nagyon sok a tanítani valója. Ajánlom mindenkinek aki érdeklődik a téma iránt.

pingween>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

röviden összefoglalva: változásmenedzsment tanmese. a játékos megfogalmazással pedig nem egy száraz maszlagot ad a szerző az olvasó kezébe, hanem egy érthető, megfogható magyarázatot, amiben tényleg a lényeg van kiemelve. 3 óra alatt elolvasható, de több aha-élmény is van benne. mindenkinek ajánlom, aki bármilyen szervezetnek a tagja (legyen az munkahely, diákközösség), nekem eléggé átformálta a véleményem egy-két dologgal kapcsolatban.

BenedekDávid>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Eddigi életem során néhány olyan könyvvel találkoztam, melyekre azt mondanám , hogy vétek csak egyszer elolvasni. Ezt a könyvet nem csak, hogy közéjük sorolom, hanem már készül is az emlékeztető, hogy félévente vegyem elő. Olyan szinten bizonyítja be a könyv maga az érzések fontosságát, hogy minimum fél évente én ezt szeretném újra átélni, szeretnék úgy feltöltődni, ahogyan egy jó trainingről jövök ki, mindezt egy olvasmányos tanmese útján. Felemelő könyv, kicsitől nagyig mindenkinek ajánlott.

repe993 P>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Szeretném hinni, hogy én vagyok Fred, de vannak kétségeim, de egy Alice és/vagy Louis jól jönne.

Gergő_80>!

John Kotter: Olvad a jéghegyünk! Változás és siker bármilyen körülmények között

Főnököm ajánlására olvastam el a könyvet. Nagyon tetszett. Egy gyerekmese egyszerűségével mutatja be a változások kezelését, azok buktatóit. Biztosan elolvasom még ezt a könyvet (kb. másfél órát vesz igénybe) sőt mást is az írótól.
Ajánlott!

dwistvan P>!

Azután pedig gondoljon arra, hogy megosztja a könyvet munkatársaival is. Végül is a dolgok általában jobbra fordulnak, ha mindenki ugyanazon az oldalon áll.

Előszó