A ​tengeri hadviselés története 6 csillagozás

John Keegan: A tengeri hadviselés története

A kiváló brit hadtörténész könyvének tárgya: hogyan harcolt az ember a tengeren a sorhajók virágkorától a tengeralattjárók megjelenéséig. Elemzése négy kulcsfontosságú ütközetre koncentrál. Ezek a trafalgari, a jütlandi, a Midway-szigeteki és az atlanti-óceáni ütközet.

A mű nemcsak ismerteti a tengeri hadviselés fejlődését a vitorlás hadihajóktól a csatahajókon át a repülőgép-anyahajókig és a tengeralattjárókig, hanem mintegy élményszerűvé is teszi az olvasó számára, hogy a csata ára – akár tengeren, akár szárazföldön vívják is – emberéletekben méretik.

„A világ legkiválóbb hadtörténészének könyve.”
Tom Clancy

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Faktum Corvina

Corvina, Budapest, 1998
272 oldal · ISBN: 9631344762 · Fordította: Soproni András

Rozsomak69>!
John Keegan: A tengeri hadviselés története

Talán ez a téma állt tőlem a legtávolabb a hadtörténetben, de Keegannek sikerült közelebb hoznia.

timarg>!
John Keegan: A tengeri hadviselés története

Ha szereted a történelmet, és a hazai oktatás után tudni akarod, hogy csinálják ezt jól Nyugaton, akkor legalább egy Keegan-t el kell olvass. Eredeti meglátások, a dilemmák remek tálalása az olvasónak: a négy tárgyalt csatából ezt talán leginkább a trafalgari leírásáránál csillantja meg a szerző. Amikor leteszed a végén, garantáltan másként fogsz gondolkodni a konfliktusokról.

robertbardos >!
John Keegan: A tengeri hadviselés története

Ez volt a harmadik angol nyelvű John Keegan könyv (Battle at See), amit olvastam, sajnos ezt sem lehet beszerezni már magyar nyelven. Kihívás volt az első fejezetben, amikor Nelson hajóját a szerző leírta, nem is tudtam, hogy ennyiféle fával kapcsolatos angol szó létezik. :-) Nagyon élvezetes olvasmány, engem főleg a japánok első világháború előtti flotta fejlesztése lepett meg, ez alapozta meg a terjeszkedési politikájukat.
Remélem, ismét ki fogják adni magyarul, mert alapműnek tekinthető.