Útkeresők (A Kent család 3.) 18 csillagozás

John Jakes: Útkeresők

Immár harmadik kötetéhez érkezett a Kent család történetének regényfolyama. Az anyaország elleni függetlenségi háború befejeződött. Nyugat felé terjeszkedve formálódnak az új gyarmatok, a kormány Louisiana megvásárlásáról tárgyal. A békekötések sem tesznek pontot az indiánokkal vívott elkerülhetetlen harc végére: az Egyesült Államok harmadik elnöke, Jefferson hivatalos, de titkos célú expedíciót küld a legendás Északnyugati-átjáró vidékére….
Új történelmi tabló keserves sorsú figurái az Útkeresők nemzedéke. Philip Kent azonban nem tartozik közéjük.
Az egykori országalapítók közül sokan már a hatalom birtokosai és haszonélvezői, és viharos konfliktusokba kerülnek gyermekeikkel. Az ifjú Abraham Kent és mostohatestvére, Elizabeth lebilincselő szerelmi története újfajta életsors a hatalmas kontinensen – a nyugat meghódításának mítosza bontakozik ki.
A tenger – mely annak idején a felejthetetlen Anne-t elnyelte – már az Útkeresők gyermekeinek következő nagy kihívása.

Eredeti cím: The Seekers

Eredeti megjelenés éve: 1975

Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
472 oldal · keménytáblás · ISBN: 963548173X · Fordította: Etédi Péter

monanna>!

[…] minden családban szükség van valakire, aki egy hivatalnok fejével gondolkozik, és egyensúlyban tartja a család ügyeit.

monanna>!

Végül is az ember tán csak utólag döbben rá, hogy véghezvitt valamit.

monanna>!

Igaz ugyan, hogy ha mindent megteszünk is azért, hogy mi határozzuk meg életünk alakulását, akkor is bármi megtörténhet.

monanna>!

A gazdagok körében könnyebb vezetőket találni, azon egyszerű oknál fogva, hogy a gazdag embert nem kötik le a mindennapi megélhetési gondok, és emelkedettebb célokért tud küzdeni.

monanna>!

[…] a képességek terén talán nem is, de a jogokat illetően minden ember feltétlenül egyenlő.

monanna>!

A világ nem tökéletes. […] Vagy egyáltalán nem foglalkozunk a dolgaival, vagy megelégszünk annyival, hogy apródonként igyekszünk változtatni rajta egy kicsit.

monanna>!

Számos előnye származhatott abból, ha nem lázas ifjonti hévvel, hanem hideg fejjel gondolkodik.

monanna>!

Olyan nincs, hogy valaki mindenestül szakít a korábbi életével, ha az ő kis világában – vagy a fejében – addig rendben mentek a dolgok.

monanna>!

Eljön a nap, amikor a fiatalok maguk határoznak a sorsukról.

monanna>!

[…] én mindig figyelemmel kísérem az enyémmel ellenkező nézeteket is.

A Kent család sorozat · Összehasonlítás