Kóbor ​lovag 29 csillagozás

John Jackson Miller: Kóbor lovag John Jackson Miller: Kóbor lovag

A Köztársaságban válság uralkodik. A Sith-ek szabadon tombolva harcolnak egymással a Galaxis feletti uralomért. Ám egy magányos Jedi, Kerra Holt elszánja magát, hogy megállítja a Sötét Nagyurakat. Számos ellenféllel kell szembenéznie: Daiman Nagyúrral, aki az univerzum teremtőjének képzeli magát; Odion Nagyúrral, aki az univerzum elpusztítója akar lenni; Quillannel és Dromikával, a különös ikrekkel; a titokzatos Arkadiával. Az egymással küzdő Sith-ek senkit sem kímélnek, és Kerra az egyetlen, aki megvédheti a zsarnokok talpa alá kerülő ártatlanokat.
Kerra tervszerű cselekvésre utaló jeleket ismer fel a zűrzavarban, és elindul egy utazásra, amelynek során ádáz csatákat vív gonoszabbnál gonoszabb ellenségekkel. Egyedül veszi fel a harcot egész hadseregekkel, és csakis úgy arathat sikert, ha szövetséget köt olyanokkal, akik az ellenségeit szolgálják: egy kiismerhetetlen kémmel, és egy jóindulatú zsoldosparancsnokkal. De valóban támogatják őt, vagy titokban a vesztére törnek?

Eredeti mű: John Jackson Miller: Knight Errant

Eredeti megjelenés éve: 2011

Szukits, Szeged, 2016
Szukits, Szeged, 2014

John Jackson Miller: Kóbor lovag

Akció és csatajelenetben bővelkedő, bár ezeket, csak felületesen leíró könyv. Inkább a társadalmi rendszerekkel és a szereplők gondolkodásával foglalkozik, mint a történések szemléltetésével.
Megismerhetünk sok Sith nagyurat/ úrnőt, többek között egy Istenkomplexusost, két dankóróst, egy iparmágnás kalmárt, egy Conan-szerű kiborg pusztító harcost, és egy jégkirájnő stílusú hirtelen haragú harcos hercegnőt. Igen ezek mind Sithek…
Rajtuk és a főszereplő Jedin kívül fontosabb szereplő még egy zsoldosparancsnok, aki a legfőbb humorforrás. Vele tudtam a legjobban azonosulni.
Jó könyv, többször olvasható, de nem lesz a kedvencem.

sirszalhasogato P
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Kerra Holt végigsasszézik a Sith űr egy random fertályán (néha inkább viszik), és folyton bajba keveredik (ahogy az ilyenkor szokás). Nagyjából erről szól a mű, és ilyen szempontból nem is több egy közepes kalandregénynél. Amiért érdemes elolvasni, hogy betekintést nyújt a Vitiate nagyúr kora és Darth Bane fellépése közötti időszak politikai viszonyaiba, és megismerhetünk pár egészen elmebeteg Sith által uralt rendszert.

Frissítés: Jobban belegondolva, végülis mind Daiman, mind a Quillan–Dromika páros gondolkodásmódja felvethet alapvető ismeretelméleti kérdéseket…

Ebe_Endocott
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Jó kis történet volt, változatos érdekes helyszínekkel. Tetszett az a 3 részre tagolás a különböző birodalmakkal, és ahogy hőseink végig kalandozzák a Sith űrt. Nagoyn jó karaktereket tatlált ki és formázott meg a szerző, de nekem egy kicsit hiányzott, h történetileg kevéssé kacsolódik a Star Wars időfolyamába mind előre, mind hátra.
Olvasmánynak kitűnő, de nem meghatározó műve az univerzumnak.

lustica P
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Tetszett, élvezettel olvastam, de nagyon más világot írt le a korábban megszokottól. Kicsit furcsa volt számomra a sithek ábrázolása, és a végére ez a nagymamás momentum nem kellett volna. Valahogy nem túlzottan passzol az egész jedi/sith képbe. De maga a sztori jó volt.

Nandy
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Kellemes csalódás volt a könyv pedig már régóta halogattam.
Éppen a Sithek élik aranykorukat és a Köztársaság folytonos vereséget szenvednek.
Eközben a Sith felségterületen szintén háború dúl a Nagyurak között.
A regény három nagy fejezetre oszlik, ezek 3 különböző társadalmi rendszert mutatnak be.
A történet lassan indul be de a harmadánál már akkora katarzis történik ami egy másik könyvben már a sztory végét jelzi.
A kedvenc karakterem talán Narsk vagy Rusher volt.
A könyv végére kiderült, hogy a Sithek között miért van állandó háború, és többek között eme ok miatt kap tőlem a könyv 5 csillagot

ftamas
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Miller világában a Jedik lovagok, a Sithek, pedig hódítók és sötét lovagok egyben. AZ ő világában, ha egy Jedi, vagy Sith egy bolygón ragad, akkor megvár egy hajót, amely felszedi. (Míg mondjuk K.J.Andersonnál, magába nézne kinyúlna az erővel és odahúzna egy gépet, akár 200 csilliárd fényévről is. Vagy ha nincs, akkor felépítene egyet…)
Miller felfogásával és világszemléletével értek egyet és mivel írni is tud, egy jó, könnyed szórakoztató könyvet kapunk. A sithek agresszióját jól jellemzi, viszont az intrikájukat már kevésbé. Egynek jó volt mindenképp.

PAVideoStudio
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Izgalmas, a Sith-ek bemutatása jó, Kerra kitartó, Narsk és Rusher nagy forma.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/uW8MsFSUhys

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Szukits, Szeged, 2014
Trillian26
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Picit szokatlan Star Wars könyv volt. A Sith-ek bemutatása nagyon tetszett, főleg a különböző stílusuk/ mániáik. A többi szereplő közül Narsk és Rusher volt szerintem a legjobb, Kerra annyira nem, bár ő is szimpatikus volt. A történet és a bemutatása is tetszett, kellően izgalmas és fordulatos volt. A szerzőnek most is sikerült jó könyvet írnia.

Jerico P
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Nem rossz egy Star Wars könyvhöz képest. Érdekesebb karakterekkel dolgozik és a Sith-ek különböző hatalmi technikái is élvezetesebbé teszi a könyvet.

Krajnyák
John Jackson Miller: Kóbor lovag

Nem hiába a Régi Köztársaság korszaka a kedvencem. Majdnem egy tucat Sith-tel megismerkedünk és mind más és más. Nem mindegyikük akarja ugyanazt vagy éppen nem úgy akarja elérni. Van aki egy darabbal többet lát a kirakósból és bábokként mozgatják a többieket, azok tudta nélkül.
Kerra Holt egy tipikus Jedi. Minden Sith-et le akar győzni aki az útjába kerül és ezzel egy időben meg akar menteni mindenkit. Nem mindig jön rá hogy ez a kettő egyszerre nem megy ha egyedül van. Konokul tartja magát a Jedi tanokhoz, ám a Sith űrben ez nem épp a legmegfelelőbb taktika a túléléshez. Mindezek ellenére szerethető karakter.
Rusher és emberei a fő poénforrás a könyvben. Szerethető karakterk, tökéletes példái annak hogy miként bodogul az ember ha a Sith-ek birodalmát szolgálja.
Narsk pedig egyszerűen zseniális! Csak ennyi: Zseniális!
Én mindenképpen szert fogok tenni John Jackson Miller többi könyvére is.

Dominik_Blasir

– Maga képes bánni az Erővel? – kérdezte Rusher, és meglepetten pislogott. – A fénykardot nemcsak a szórakozás kedvéért használja?
– Jedi-lovag vagyok – közölte egyszerűen Kerra.
Rusher a szemét forgatta. Ez már végképp valószerűtlen volt.
– Afféle kóbor lovag? – kérdezte kissé gúnyosan. – Magányosan rohangál a Sith űrben, és néha megment egy-egy gyerekcsapatot?
– Nem, ez nekem is új – felelte teljesen komolyan Kerra –, rendszerint egész bolygókat szoktam megmenteni.

167. oldal, Tizedik fejezet (Első rész / A Daimanátus)

Dominik_Blasir

Az öreg sullusti minden egyes tollvonásával felfedezte az univerzum teremtőjét.

Hippoforaccus P

Egy pizsamát viselő Sith-nagyúr – gondolta Rusher. – Most már elmondhatom magamról, hogy mindent láttam.

Hippoforaccus P

Beadle-t miért hozta el? – suttogta Kerra az ezredesnek.
– Igyekszünk eljátszani, hogy nem vagyunk veszélyesek, émlékszik? – válaszolta Rusher. – A legrosszabb dolog, ami Lubboontól kitelik, hogy áttolja a nő lábán a széket.
– Az egy lebegőszék – jegyezte meg Kerra.
– A kölyök megtalálja a módját higgye el – felelte Rusher a szemét forgatva.

Hippoforaccus P

– Te és a Jedi-lány pontosan az adtátok nekem, amit akartam – folytatta Daiman, azza fél térdre ereszkedve fürkészte a bothait. – Csak akkor még nem ismertem fel. Néha csak később látom át, hogy mi lesz egy-egy tervemből. De idővel mindig rájövök.