Marley ​& Mi 113 csillagozás

John Grogan: Marley & Mi

„Marley a világ legrosszabb kutyája, akit gazdái, John Grogan újságíró és felesége Jenny kölyökkorában vásárol. Hogyan lehet egy labrador, a legkezesebb és legszelídebb munkakutya ilyen nevelhetetlen? Ezt nem érti a fiatal házaspár sem. A Marley és Mi egy gazdi könyve felejthetetlen kutyájáról mindenkinek, akinek volt valaha kutyája, vagy legalább vágyott rá. Aki még e humoros, pergő, személyes és megható történet elolvasása után is akar kutyát, az felkészülten vághat bele ebbe az egész életre szóló kalandba.”

Marley meg én címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Könyvmolyképző, Szeged, 2007
264 oldal · ISBN: 9639708186 · Fordította: Bosnyák Viktória

John Grogan: Marley & Mi

„A kutyát nem érdekli, hogy szegény vagy-e vagy gazdag, tanult vagy analfabéta, eszes vagy buta. Ha odaadod neki a szívedet, ő is odaadja az övét.”

Ritkán mondok ilyet, de ezúttal talán kicsit jobb lett a filmadaptáció, az valahogy több – mélyebb – érzelmeket ébreszt a nézőben.
Nem azt mondom, hogy a könyv rossz volt, mert egyáltalán nem: érződött rajta eléggé, hogy John újságíróként keresi a kenyerét. Tényeket közölt, mégis olvasmányos élvezhető formában.
Azt mondom, hogy akinek labradorja van, vagy csak egyszerűen kutyatulajdonos/szereti a kutyákat, ki ne hagyja.
Biztosan állítom, hogy tetszeni fog neki.
Én most két dolgot teszek majd:
1) jól megdögönyözöm a saját kutyám, mert minden dilije ellenére imádom.
2) Megnézem a filmet újra.

sztinus>!
John Grogan: Marley & Mi

Amikor a könyv megint jobb, mint a film.
Nehéz volt nem Jennifer Alisont látni percenkènt, de a végére összejött.
Ugyanúgy meghatódtam.
Szuper sztori, és itt klaszabb a vége!!!;)

Vtusoro P>!
John Grogan: Marley & Mi

Grogan nem félt felvállalni a meztelen igazságot, velük aztán minden megtörtént. Murphy törvénye náluk mindennapos. Nem lehetett könnyű.
Marley egy nagy, lüke bohóc, akinek egy olyan családja lett, ami igazán irigylésre méltó. John a végletekig kitartott mellette, akkor is, amikor már nagyon ellehetetlenítette a család életét. Kedves, aranyos történet. Az utolsó fejezetek nagyon szívhez szólóak voltak.

Ferger_Jolcsi P>!
John Grogan: Marley & Mi

Nem tudtam teljesen átérezni, de talán azért, mert soha nem volt háziállatom. Jó lenne egy hűséges társ, de a könyv bemutatja a kutyatartás árnyoldalait is, aminek a túléléséhez elég sok pénz, kitartás, erő és szeretet kell. Le a kalappal azon kutyatulajdonosok előtt, akik nem adják fel, még ha a legszeleburdibb és legrosszcsontabb ebet is tudhatják magukénak.

John Grogan: Marley & Mi

Csodálatosan megható, akár van kutyád, akár nincs. Még megindítóbb, hogy igaz történet, az eredeti szereplő tollából. Azt már meg sem említem, hogy legalább ugyanúgy bőgtem rajta, mint a filmen – ami nem mellékesen a kedvenceim közé tartozik. Ha a lelkemnek egy kis bőgésre van szüksége, de egy kis vidámságra is, tuti ezt teszem be.

És igen, ha már itt tartunk, ritka nagy respect a film készítőinek, hogy ilyen jó adaptációt csinálnak. Ami még vicces lett volna, ha benne van, ami a filmforgatás, az elejtett tőmondatok viszont ott ütöttek nagyot.

Nem tudok mást írni. Ezerszer ismert történet, ami a legnagyobb élményeim közé tartozik.

Szeitz_Éva>!
John Grogan: Marley & Mi

Nekem is volt kutyám (nem is egy) és a legnagyobb bánatom, hogy az albérletben nem lehet. Teljesen át tudtam érezni a történetet, ami nagyon hitelesen és szépen van megírva. Őszintén beszél az emberek és a kutya érzéseiről, semmit sem akar szépíteni. Tökéletesen igaz, hogy kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes. Sok okosságot leírtak már előttem, szócséplés lenne ezeket ismételgetni, helyette inkább megnézem a filmet is. A könyv kedvenc lesz.
Kiegészítés: nos megnéztem a filmet és bár nagyon tetszett, a könyv jobban.

RoseMarry>!
John Grogan: Marley & Mi

Imádtam a könyvet. Ez az a történet, ami mindig könnyeket csal a szemembe. Ez az a könyv, ami után jól megnyunyurgatom a saját kis szőrgombócomat is :)
Ami viszont az 1 csillag levonást eredményezte, az az volt, hogy HIÁNYOZTAK az utolsó oldalak. Emlékszem, hogy ezt a könyvet valamelyik raktárvásáron vettem, DE nem volt a szépséghibás könyvek között, és elkeserített, hogy meg kellett kérnem egy ismerősömet, hogy fényképezze már be a végét, mert az enyémből hiányzik -.-'

Petrus601>!
John Grogan: Marley & Mi

Számomra márnem volt új a sztori, mert angol könnyítettben már olvastam. Lehet ezért is volt kicsit unalmasabb. DE ugyanúgy szerettem és tetszett.:)

Genovéva_Évi >!
John Grogan: Marley & Mi

Szerethető emberek, szerethető történet. A filmet imádtam, ez ösztönzött arra, hogy tavaly előtti születésnapomra, ezt a könyvet kérjem. Nem okozott csalódást, humoros élvezhető írás. A vége ahogy a filmnek is nagyon megható, erre fel voltam készülve. Biztosan újraolvasós lesz még a könyv, ahogyan a filmet is nagyon sokszor láttam már, és még hányszor fogom megnézni :D örülök, hogy ezt kértem születésnapomra mert különleges emlék marad. Három kutyás gazdiként, nagyon átéreztem a könyvben leírtakat. Sokszor hangosan nevettem, de nagyon mély is, meg ríkatott. Élmény volt :)

Emília5>!
John Grogan: Marley & Mi

Láttam a filmet is, de először a könyvet olvastam. Minden kutyás könyvet szeretek, mikor megláttam azonnal kiváncsi lettem rá. Külön értéke a könyvnek, hogy valódi történetet dolgoz fel. magam is kutyatulajdonos vagyok, sok megható, kedves, könnyes történetem van a saját kutyáimmal kapcsolatban is. Ez a könyv egy családtörténet, ahol a kutya is egy igazi családtag, ahogy szerintem lennie is kell. Marley betegsége drámai, elviselhetetlenül szomorú érzéseket is képes volt bennem ébreszteni, hisz magam is átestem már hasonló pillanatokon. Az egész könyvet áthatja a kutya, mint a legjobb barát fontossága, és hogy nélkülük lehet élni, de minek. :-)

Dawn_Silver I>!

A kutyatartáshoz hozzá tartozik, hogy lehullik a vakolat, kinyílnak a párnák és cafatokra tépődnek a szőnyegek. Mint minden kapcsolatnak, ennek is megvolt az ára. Olyan ár volt, melyet elfogadtunk, s mely egyensúlyban volt az örömmel, a szórakozással, a védelemmel és a barátsággal, melyet adott nekünk. Abból a pénzből, amit a kutyánkra és az összes általa tönkre tett dologra költöttünk, egy kis jachtot vehettünk volna. Viszont hány jacht várja egész álló nap az ajtóban, hogy az ember hazamenjen? Hány jacht él azért a pillanatért, hogy az ember ölébe mászhasson, vagy hogy leszánkázhasson a domboldalon gazdája képét nyalogatva?

MisssBee P>!

Az előző tulajdonosok, egy nyugdíjas postás és a felesége imádták a zöld színt. Zöldek voltak a kültéri stukkók. Zöldek a függönyök is. Zöldek a szobák falai. A bejárati ajtó zöldre volt festve. A padlószőnyeg, amit újonnan vettek, hogy könnyebben eladhassák a házat, úgyszintén zöld volt. Nem vidám fűzöld, vagy hűvös smaragdzöld, vagy akár bátor neonzöld, hanem némi kekivel feldobott kihányom-a-belem-mert-zöldborsóleves-volt-ebédre színű. Olyan hangulata volt a háznak, mint egy katonai barakknak.

chibizso>!

Néha egy áporodott leheletű, neveletlen, de tiszta szándékú kutya segít bennünket, hogy tisztán lássunk.

K_A_Hikari I>!

…ő talán tudja a jó élet titkát. Sose lassulj le, sose nezz hátra, élj minden napot kamaszos lelkesedéssel, bátorsággal, kiváncsisággal és játékossággal

MisssBee P>!

Colleen másnap eljött Marley-ért. Tudva, milyen fontos az első benyomás, Marley tiszta erőből jött rohanvást az üdvözlésére a nappalin át, s csak annyi időre állt meg, míg fogai közé kapta az első útjába eső párnát, hiszen sosem lehet tudni, mikor van szüksége egy elfoglalt filmrendezőnek egy váratlan szundikálásra, s Marley felkészülten akarta várni a pillanatot, amikor ez bekövetkezik.

TDorci>!

Lehetséges, hogy egy kutya – bármelyik kutya, főleg egy olyan dilis, fékezhetetlen, mint a miénk – képes megmutatni az embernek, hogy mi az, ami valóban fontos az életben? Hittem benne, hogy igen.

selene>!

Bármi történt, ő ugyanúgy reagált: felkapta a legközelebbi cipőt, párnát vagy ceruzát-gyakorlatilag bármilyen tárgy megfelelt-és futásnak eredt, mintha egy kis hangocska a fejében azt suttogta volna:
-Gyerünk! Kapd fel! Nyálazd jól össze! Fuss!
Némely tárgy, amit felkapott, elég kicsi volt, hogy észre se vegyük, ami különös örömmel töltötte el, mintha azt hinné, most az egyszer megússza a dolgot. Marley-ból azonban sosem lett volna jó pókerjátékos. Nem bírta elrejteni örömét, ha volt valami takargatnivalója. Mindig féktelen volt egy kissé, de ilyen pillanatokban majd megbolondult, mintha valami láthatatlan kobold játszaná vele a játékait. Teste remegett, fejét ide-oda billegtette, és egész hátsó fele görcsös táncot járt. Ezt Marley-mambónak neveztük el.

MisssBee P>!

A körülöttünk feltámadt bűnözési hullámot látva hálásak voltunk Marley-nak, amiért ott van velünk a házban, és vadabbnak látszik, mint amilyen valójában. Kit zavart, hogy meggyőződéses pacifista, akinek a legagresszívabb támadási stratégiáját Pataknyál Offenzívának neveztük? Kit zavart, ha bármely idegen érkezésére elsőként úgy reagált, hogy megragadt egy teniszlabdát abban a reményben, hogy játszani fog vele az illető? Ezt a betolakodóknak nem kellett tudniuk.

chibizso>!

És most Jenny a cserépben elhalt buzogányvirágtól a négylábúak apróhirdetéséig vezető kozmikus logikai ugrásra készült. Ölj meg egy növényt, majd végy helyette kutyát! Értelmes megoldás.

K_A_Hikari I>!

Az ember tanulhat ezt-azt egy öreg kutyától.