Theodore ​Boone, a kölyökügyvéd (Theodore Boone 1.) 39 csillagozás

Egy tökéletes gyilkosság.
Egy arctalan tanú.
Csak a kamasz ügyvédzseni tudja a teljes
igazságot:
Ő THEODORE BOONE.

Theodore Boone még csak tizenhárom éves, de már kész ügyvéd. Iskolatársai,
barátai szívesen kérnek tőle jogi tanácsot, és a fiú olyan alaposan ismeri
a törvényeket, a jog világát, hogy mindig remek megoldást talál. Ha
teheti, minden szabad percét a tárgyalóteremben tölti. Így aztán nem csoda,
hogy egy bonyolult gyilkossági ügybe is belekeveredik. Mire észbe kap,
már nyakig benne van a nyomozásban: rejtélyes tanúra bukkan, döntő
fontosságú információt kap, és egyre biztosabb abban, hogy a tárgyalás
menete rossz irányba halad…
Vajon mit tehet a vérfagyasztó ügyben?
Kiderülhet-e az igazság?
Megőrizheti-e inkognitóját vagy egy hidegvérű gyilkos bosszúja vár rá?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Geopen, Budapest, 2010
200 oldal · ISBN: 9789639973275 · Fordította: Wertheimer Gábor

bokrichard>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Grisham új területre tévedt: az ifjúsági regények világába! Könnyed, érthető, olvasmányos írás a jogról, a bírói rendszerről krimibe becsomagolva. Jó lenne a cselekmény, igaz picit kiszámítható, ezzel még talán nem is lenne probléma. De a vége erősen összecsapottra sikeredett, lehetett volna részletesebb. Aki 200 oldalt el tud olvasni, annak plusz 10-20 oldal meg se kottyanna, nem? Nem a legerősebb írások közé tartozik, de összességében egyáltalán nem rossz.

U_Viki>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Az elején nehezen indult be. A közepe nagyon tetszett: tele volt izgalommal, fordulatokkal és mivel engem a jog is érdekel, nagyon tetszett, hogy a tárgyalásokat részletesen leírta az író. A végéről nem tudok véleményt írni, ugyanis az nem volt! Hogy lehet, hogy egy ilyen jó ifjusági kriminek nincs vége?? Mikor a könyv felénél jártam biztos voltam benne, hogy megadom a 4,5 csillagot, vagy akár az 5 csillagot is. De így marad a 4 csillag. Miért nem tudott a szerző még 5-10 oldalt írni??!

Heske P>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Bár ifjúsági könyv, de még nekem is szórakoztató volt és ugyanúgy letehetetlen, mint a felnőtt könyvei. Grisham bebiztosítja magának az olvasótábort az ifjú nemzedékből. A végét kicsit elvarratlannak érzem, nem tudom, hogy a második rész folytatja-e ezt a szálat, vagy másról szól… Majd elolvasom azt is.

Röfipingvin P>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Elég sokat olvastam már John Grisham ügyvéd úrtól, sőt azzal is tisztában voltam, hogy itt és most egy ifjú, a jogba szerelmes kamasz történetét fogom olvasni. Nem is volt rossz, bár némileg egyszerű volt a történet. Kicsit több csavarra, némi izgalomra számítottam. Szóval a jövendőbeli olvasók is így készüljenek.
Egyébként meg a célközönségnek szerintem nagyon passzol!

Youditta>!

Tetszett volna, ha…
Ha nem volt volna olykor hihetetlen.
Ha izgalmasabb lett volna.
Ha kevésbé lett volna kiszámítható.
Ha lett volna befejezése.

Így csak egyszer olvasható, felejthető közepes történet lett.

kai>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Nagyon jó, de hol a vége?????
Hrrr. A második kötetben nincs! Itt egy tök jó, izgalmas történet, aminek egyszerűen lemaradt a vége. Hiányzik legalább öt oldal! Utálom az ilyet. Egy könyvnek legyen vége. Vagy legyen értelmes helyen elvágva. De így nem jó!!!! Mi történt azután????!!

Ha lenne vége minimum öt csillagot kapna, de így nem.

hablaty P>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Grisham nem hazudtolja meg önmagát. Nagyon szórakoztató. A végén ott marad egy kis bizonytalanság… vagy csak azért hogy várjuk a folytatást?

Rosie16>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Nekem ez a könyv nagyon tetszett :)
Anya imádja Grisham-et, lehet meg kéne próbálkoznom egy „felnőtt könyvvel” is tőle.

jaspi>!
John Grisham: Theodore Boone, a kölyökügyvéd

Jó kis jogi, ifjúsági krimi.
Ez a borító viszont nagyon nem tetszik…

Riru>!

The twins had an older brother, Julio, a seventh grader Theo saw occasionally on the playground at school. He was extremely shy, to the point of being awkward. Mrs. Boone speculated that the poor kid was probably scarred from the trauma of losing his father in a strange country with no one to turn to.
She always had a theory when someone acted strange.

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Theodore Boone sorozat · Összehasonlítás