Csodatévő 48 csillagozás

John Grisham: Csodatévő

Rudyt soha nem kényeztette el a szerencse. Sivár gyermekkora, eseménytelen diákévei, filléres gondjai, szerelmi csalódása, lehangoló állása nem sok reménnyel kecsegtette a jövőre nézve sem. Aztán egy halálosan beteg leukémiás fiú képviseletével bízzák meg: a fiú elmaradt kártérítése miatt perelnie kell egy nagy hírű biztosítótársaságot. Apró sikerek és nyomasztó kudarcok kísérik a küzdelmet, és lassan, keserves munkával eléri, hogy a szakma és a külvilág is igazi ügyvédnek tekinti. De a csodára még várnia kell…

Az esőcsináló és A csodatévő címmel is megjelent.

Eredeti mű: John Grisham: The Rainmaker

Eredeti megjelenés éve: 1995

Geopen, Budapest, 2016
Geopen, Budapest, 2007
648 oldal · ISBN: 9789639574960 · Fordította: Wertheimer Gábor

ügyvéd

menza

John Grisham: Csodatévő

A könyvnek 1/3-a eltelt, mire felállt az összes lényeges szereplő,elfoglalták megfelelő helyüket a „színpadon” és kezdődhetett a sztori. További sok oldalba került, amíg eljutottunk az első tárgyalótermi jelenetig spoiler és amikor ez megtörtént, akkor sem éreztem, hogy lobogna a hajam az események szélsebes száguldásától, de legalább könnyen olvasható, egyszerű stílusú jogi regényt kaptam.

Azt ugyan még mindig nem értem, hogy Linday, Connelly és Turow után miért fordítják Grishamnél is alperesnek a büntetőügy vádlottjait, de egyszer talán majd valaki fordító utánanéz és onnantól nem vétik folyamatosan ezt a szarvashibát.

Azóta a filmet is megtekintettem: hát, hát… jó volt, kicsit retro már mai szemmel, de figyelembe véve, hogy a történet 23 évvel ezelőtt játszódik, amikor még ritkaságszámba ment az, ha valakinek mobilja van, akkor érthető és ezzel együtt azt mondom, nem volt rossz. De tényleg. azért remélem, a többi még ennél is jobb lesz ;)

Julikaa
John Grisham: Csodatévő

A történet alapvetően tetszett, a végétől eltekintve. Ez a Kelly-szál nem is biztos,hogy jót tett a könyvnek. Szerintem enélkül jobb lett volna.

kai
John Grisham: Csodatévő

Nagyon tetszett, fordulatos, jó könyv. Nem sokszor mondom ezt, de meg tudtam volna lennia a szerelmi szál nélkül is, illetve a legvégét is szerettem volna hogy másképpen alakuljon, bár tekintve Rudy idealizmusát, talán így a reális, de mégis…

Töki
John Grisham: Csodatévő

John Grisham legelőször a Siralomház, majd később a Csodatévő és Az utca ügyvédje című könyveivel bizonyította leginkább, hogy mennyire humánus és emberséges író is valójában.
A Csodatévő egy rendkívül megkapó, felemelő és lebilincselő történet. Sokadik olvasásra is. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam erről a könyvről. Mr. Grisham! Emberszeretetből jeles. Köszönöm az élményt!

briggg
John Grisham: Csodatévő

Egy szálon fut a cselekmény, de mégis végig történik valami. Nagyon jó könyv és természetesen a végén nem maradhat el a többfelvonásos csattanó sem.

hársvirág
John Grisham: Csodatévő

Érdekes,izgalmas,mozgalmas és sajnos szerintem van elegendő valóságalapja is. Simán el tudom fogadni,hogy egy biztosítótársaság így működik. Olyan a könyv,mint napjaink: semmi se számít, csak a pénz.
Szeretnék még olvasni tőle…és ez az érzés már előre garantálta az öt pontot.

evifabian
John Grisham: Csodatévő

Érdekes, és elgondolkodtató könyv volt, de személy szerint én egy kicsit jobbra számítottam. Az elejét kicsit vontatottnak éreztem, de aztán felpörögtek az események, a tárgyalásról szóló részek pedig nagyon tetszettek. A végén valóban volt csattanó, de egy kicsit erőltetettnek éreztem. Mindezek miatt nálam az 5 csillagtól azért elmarad, de nem bántam meg, hogy elolvastam.

Mamosz
John Grisham: Csodatévő

Az első Grisham könyv volt amit olvastam és rajongó lettem :D

nyolcadikutas
John Grisham: Csodatévő

Grisham egyik mesterműve, ez kétségtelen.
És talán a hiányzó „boldog vég” – bár eme boldogtalan befejezés nézőpont kérdése – talán csak erősít ezen.

vöri P
John Grisham: Csodatévő

Nem hittem volna, hogy egy ilyen témájú könyv ennyire le tud kötni, pedig utólag belegondolva, a Grisham regényeiből készült filmek is tetszettek, amiket láttam. Minden hajnalban addig olvastam, amíg ki nem esett a könyv a kezemből… Nem sokat – leginkább semmit – nem tudok a jogról (a hazairól se, nem hogy az amerikairól), vagy arról, hogy zajlik valójában egy tárgyalás és annak előkészületei, de ha eltekintünk a történet regényességétől, talán mégsem lehet annyira elrugaszkodott a valóságtól. A stílusa pedig egyenesen lehengerlő – pont olyan, ahogyan Rudy viselkedik a tárgyalóteremben, lényegre törő és őszinte. Érdekesek voltak a mellékszálak is, és szimpatikus volt a főhős is, illetve ahogyan megismerhettük. A könyv végén nekem kicsit túl sok volt a dráma, de ezt leszámítva kifejezetten jó olvasmányélmény. Mindenképpen fogok még Grishamtől olvasni (talán végre befejezem azt a másik regényét is, amit évekkel ezelőtt hagytam félbe…).

FreeAngel

Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan embereket utáljak, akik egyszerűen nem tehetnek arról, amit tettek.

Kapcsolódó szócikkek: utálat
FreeAngel

Akkor döntöttem el végérvényesen, hogy ügyvéd leszek, amikor világossá vált számomra: apám gyűlöli a jogászi hivatást.

Kapcsolódó szócikkek: apa · jogász · ügyvéd
FreeAngel

Sok embernek több bátorsága van, mint esze.

Kapcsolódó szócikkek: bátorság · ész
FreeAngel

A nagy kavarodás pillanataiban fontos, hogy az ember a barátaival legyen.

Kapcsolódó szócikkek: barát
FreeAngel

A jogi egyetem nem más, mint három év stressz, amire semmi szükség. Rengeteg időt töltünk azzal, hogy olyan információk után kutakodunk, amelyeknek soha nem látjuk hasznát. Előadásokkal bombáznak minket, amelyeket rögtön elfelejtünk. Kívülről megtanulunk rendeleteket és törvényeket, amelyeket holnapra megváltoztatnak és módosító kiegészítésekkel látnak el. Ha az elmúlt három esztendőben heti ötven órát egy jó ügyvéd keze alatt töltöttem volna, akkor én is jó ügyvéd lennék. Ehelyett egy ideges harmadéves joghallgató vagyok, aki a legegyszerűbb jogi problémáktól is fél, és retteg a közeledő ügyvédi vizsgától.

Kapcsolódó szócikkek: egyetem · jog · ügyvéd · vizsga
FreeAngel

Ha az ügyvédek ugyanannyit keresnének, mint a tanárok, a jogi egyetemek kilencven százalékát be lehetne zárni.

Kapcsolódó szócikkek: egyetem · tanár · ügyvéd
FreeAngel

Hét év menza után minden egészen finom.

Kapcsolódó szócikkek: menza
FreeAngel

Minden olyan csodálatos. Micsoda nagyszerű világ ez a miénk!

Kapcsolódó szócikkek: világ
FreeAngel

Másnaposan az ember képtelen rendszerezni a gondolatait.

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · másnaposság
FreeAngel

Érzem a levegőben a versenyszellemet, olyan a hangulat, mint az egyetemen az első néhány hétben, amikor mindannyiunkat nagyon foglalkoztatott a másik produkciója. Biccentek néhány ismerősnek, és azt kívánom magamban, bukjanak meg, ugyanis ők azt kívánják magukban, hogy én bukjam meg. Ilyen ennek a szakmának a természete.

Kapcsolódó szócikkek: egyetem · verseny · vizsga