Az ​ügyfél 101 csillagozás

John Grisham: Az ügyfél John Grisham: Az ügyfél John Grisham: Az ügyfél

A tizenegy éves Mark véletlenül tanúja lesz egy öngyilkosságra készülő ügyvéd utolsó perceinek. Nemcsak a tragédiát kell végignéznie, hanem azt is megtudja a férfitól, hová rejtette el a maffia egy szenátor holtestét, amelyet az FBI már hónapok óta keres.
Ettől a pillanattól kezdve a fiú élete egyszer és mindenkorra megváltozik: idegőrlő bújócska kezdődik, amelyben dörzsölt FBI-ügynökök és vérszomjas gonosztevők vadásznak egymásra és főleg a fiúra, aki öntudatosan ügyvédet fogad. A csupán négy éve praktizáló Reggie Love lesz egyetlen szövetségese, akivel lélegzetelállítóan izgalmas kalandok közepette orruknál fogva vezetik elszánt üldözőiket és a fiút eszköznek tekintő igazságszolgáltatást…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Fabula, Debrecen, 1994
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638169729 · Fordította: Wertheimer Gábor

mate55>!
John Grisham: Az ügyfél

Lassan három hónapja, hogy utoljára Grisham könyv volt a kezemben, ami az ő esetében elég hosszú idő a hiányérzet kialakulásához, ezért, úgy éreztem, elérkezett az ideje egy újabb találkozásnak. Könyvében egy tizenegy éves fiúgyermek Mark (aki egy öngyilkosság szemtanúja) szemén keresztül enged bebocsátást a nagy amerikai igazságszolgáltatás gépezetébe, egy egészen izgalmas krimi formájában. Mark sok gyereket képvisel, akiknek problémáik a családi életben bekövetkezett normatív változásokkal kapcsolatosak, az ún. családi életciklusokkal. Gyakori és elhatalmasodó veszekedések, a problémák meg nem beszélése, a folyamatos feszült családi légkör, a család „fekete bárányává” teszik. Nyilvánvaló, hogy Mark esete extrém, de ugyanabban a vonalban nem nagyon különböznek egymástól. A regény végig megköveteli a feszült figyelmet, hiszen egy időben több cselekményszálat is mozgat. Egyszerre történnek az események a jelenben, és ugyanakkor néha-néha a fiú visszaemlékezéseknek köszönhetően a múlt eseményeire is visszatérünk. Olyannyira sikeresen teszi ezt, hogy nem tudnék egyetlen unalmas pillanatot sem felidézni. A könyv történetvezetése nem hagy kivetni valót, klisék persze vannak, de nincsenek hézagok, vagy nyitva hagyott kérdések, a történet kerek egész. Kellemes és izgalmas olvasmány, amely tovább öregbíti azt a nimbuszt, aminek során Grisham elnyerte a jogi krimik nagymestere címet. Fél csillag levonása, Mark (korához képest „elhangzó”) szórványos felnőtt mondatai miatt van.

Bla IP>!
John Grisham: Az ügyfél

Jó krimi volt ez, könyvben is, filmben is, bár Mark tizenegy éves figurája túlságosan járatosnak tűnik a felnőttek világában. De ezt a csekély csenést elnézve ajándék volt Reggie Lowe végül hivatástudatos karaktere, ahogy neki is ajándéknak és utolsó menekülési lehetőségnek tűnt az ügy – mielőtt alkoholizmusba süllyedne. Izgalmas szórakoztatás, ajánlom!

Books_of_Peter P>!
John Grisham: Az ügyfél

A film többszöri elfogyasztása után a könyv sem okozott csalódást. Mark karaktere viszi a művet (bàr kissé felnőttes a gondolkodása ilyen fiatalon), van benne elég krimi és akció, humor.
Grisham egy jó kis könyvet írt, ami nem akar több lenni.

Röfipingvin P>!
John Grisham: Az ügyfél

Darby Shaw után Mark Sway története is délen, New Orleans-ban és Memphisben játszódik. Itt van a maffia, az információ, amire többeknek fáj a foga, egy koravén kisfiú, és egy középkorú, ám mégis majdhogynem kezdő ügyvéd. Szerencsére ez mind elég Grishamnak, hogy egy élvezhető, klasszikus jogi krimit írjon nekik. Nem mondom, hogy a legjobb, de azért van helye az életműben.

cirbu>!
John Grisham: Az ügyfél

Jó könyv volt, de mivel láttam filmen (jó párszor), ezért nem voltak benne nagy meglepetések. A bíróra mondjuk nem emlékeztem (Harry), na ő marha jó fej, imádtam a meghallgatásos részt. Mark fantasztikus kis kölyök. Elképesztően okos, rafinált, de mellette meg annyira érzékeny. Ahhoz képest, amilyen körülmények között él, nagyon rendes kis ember tudott maradni. Összességében ez egy jó kis krimi, talán picit lassú, meg annyit cikáznak New Orleans és Memphis között, annyi a név, hogy néha picit összezavarodtam, de alapvetően jó volt. :)

Alexa>!
John Grisham: Az ügyfél

Nem volt rossz könyv, szívesen untam, bár sokszor azt éreztem, hogy időpocsékolás az, amikor Mark nem volt hajlandó elmondani mindent az FBI-nak. Elhiszem, hogy fél és meg van ijedve, de hamar vége lett volna mindennek, ha beszél. Néha emiatt untam és azt is, hogy végig találgatások voltak a holttest gyanánt.

xeral>!
John Grisham: Az ügyfél

Láttam már a filmet, ezért már régóta terveztem, hogy elolvasom. Grisham az egyik kedvenc íróm, nála nincs olyan, hogy unalom. Az alap sztori nem olyan bonyolult, mégis végig képes fenntartani az izgalmat és az érdeklődést. Természetesen majd lerágtam a körmömet, hogy ez a tizenegyéves kisfiú, hogyan fog kimászni ebből a slamasztikából, amibe került. Nagyok okos, mentálisan erős kisfiú, de még is csak egy gyerek, vele szemben pedig az FBI és a maffia is alig várja, hogy rátegyék a kezüket. Egyrészt az FBI szeretne vallomást kicsikarni, a maffiának meg az a célja, hogy ne beszéljen. Nagyon szimpatikus volt az ügyvédnő karaktere és óriási szerencse, hogy a temérdek ügyvéd közül, az ő irodájába toppant be Mark. Meglehetősen intelligens és jártas a gyermekek ügyeiben.
Viszonyleg megnyugtató a végkifejlet, de meglehetősen élesen, röviden ért véget, miután végig izgultuk az egészet. Egy pici levezetést, még elbírtam volna.

briggg>!
John Grisham: Az ügyfél

Nagyon tetszett. Nem mostanában olvastam ilyen izgalmas, fordulatos regényt.

Renáta_Farkas_2>!
John Grisham: Az ügyfél

Fantasztikus tortenet, orulok, h a meses gyermekkoromba semmi hasnoloba nem botlottam….nagyon szepen van felepitve az egesz tortenet, az anyuka karaktere nagyon pozitiv peldat tar elenk, a hibaival egyutt,persze. Egy anyuka ebben a szituacioban is a gyermeke mellett van, tanacsokkal latja el, es megis szabadjara enget,nem surgeti,hanem tamogatja. Reggie Love egy kulonleges ugyved, ertheto hogy miert olyan amilyen. Mark hietetlen intelligenciaval bir a filmek teren,talan ez valamennyire tulmisztifikalt, de ez megsem zavaro a konyvben. Erdekes,erdekfeszito tortenet. Erdemes elolvasni.

Bencuska>!
John Grisham: Az ügyfél

Előbb a filmet láttam aztán találkoztam a könyvvel is.Nekem bejött mindkettő.

mate55>!

Mark tizenegy éves volt, és már két esztendeje többé-kevésbé rendszeresen dohányzott, meg sem próbálta abbahagyni.

bptoth>!

Mr. Fink, én nem tudom, hogy ezt maguk ott New Orleansben hogy csinálják, de nálunk az a szokás, hogy a tanút megesketik a vallomástétel előtt. Ezt úgy hívják, hogy „a tanú megesketése". Hallott már ilyenről?

Huszonnégy