A ​gyermekrablás (Theodore Boone 2.) 20 csillagozás

A kamaszdetektív újra nyomoz
John Grisham: A gyermekrablás

A ​felnőtt jogi thriller nagymestere ifjúsági műfajban is kipróbálta magát, és sikerrel. Az első gyermekkrimijében megismert Theodore Boone, a kölyökügyvéd újra színre lép, és A gyermekrablás című történetben ismét bizonyítja csavaros észjárását, jogi képzettségét.

Az izgalmas, letehetetlen kalandokról szóló regények a tizenéveseknek készültek, hiszen hősük maga is 13 éves kamasz, de a felnőtt olvasó számára is felhőtlen szórakozást nyújtanak. A hús-vér elevenségű Theo olyan sikeres karakterré nőtte ki magát, hogy együtt emlegetik világhíres irodalmi elődeivel, Nancy Drew-val és Harry Potterrel.

Az éjszaka közepén a nyolcadikos April eltűnik a hálószobájából. Mindenki tudja, hogy egyedül legjobb barátja, Theodore Boone tudhatja, hol keressék. A kisváros lakói között eluralkodik a pánik, a rendőrségi nyomozás zsákutcába kerül. Megint Theónak kell bevetnie jogi ismereteit, csavaros észjárását, hogy kiderítse az igazságot és megmentse Aprilt, ha még… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Geopen, Budapest, 2011
182 oldal · ISBN: 9789639973343 · Fordította: Wertheimer Gábor

bokrichard>!

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Rövid könyvhöz rövid értékelés: jó, jó, de még mindig nem az igazi. Sőt talán, mert rövidebb az előzőnél, valahogy sokkal összecsapottabbnak érzem. Ám főként a kisregény koncepciója miatt, és mert nem mondható unalmasnak, 4 csillagot talán megér.

plutyka>!

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Az első kötetet nem olvastam, a felnőtt könyveihez mérve nagyon egyszerű történet.
nem volt túl izgalmas, de rossznak sem mondanám.
Az jó volt, hogy Boone anyja olyan, mint én, ugyanúgy utálok főzni, bár remélem, amikor megteszem, azért nagyobb lelkesedéssel eszi a család, mint a Boone srácok :-) Na tessék, jövök itt a legérdektelenebb részlettel :-)

Uzsonna>!

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Az első kötethez hasonlóan jó kis könyv, Theo ismét elvezet bennünket egy rejtély megoldásához, és az amerikai igazságszolgáltatás berkeibe.

jaspi>!

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Krimibe ágyazott, jogi ismeretterjesztő könyv.
Érdekes olvasmányos ifjúsági regény. John Grisham itt is bizonyítja, hogy jogi regényt nagyon tud írni, most sem csalódtam.
De jó is lenne, egy ilyen könyv a hazai jogrendszerről…

ruby2>!

John Grisham: A gyermekrablás A kamaszdetektív újra nyomoz

Nagyon jó izgalmas könyv, és igazi értékekről szól a barátságról.

Theodore Boone sorozat · Összehasonlítás